Вінницька область долучилася до проекту Марини Порошенко із розвитку інклюзивної освіти (фото, відео)

Дружина Президента України Марина Порошенко відвідала Вінницьку область із робочою поїздкою. Марина Порошенко та голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій підписали Меморандум про долучення області до всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

Вінниччина стала п’ятнадцятим регіоном України, де впроваджується інклюзивне освітнє середовище в рамках цього проекту. За словами дружини Президента, на сьогодні в області функціонує 145 інклюзивних загальноосвітніх навчальних закладів, у яких навчається 255 дітей з особливими освітніми потребами. «Порівняно з минулим роком, кількість інклюзивних шкіл у Вінницькій області збільшилася на 40%, а кількість учнів з особливими освітніми потребами – на 50%. Разом із тим, інклюзивною освітою охоплено лише 2% «особливих» дітей регіону», – зазначила Марина Порошенко.

З метою створення доступних та якісних умов навчання таких дітей Фонд Порошенка ініціював та разом із Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробив типові проекти Медіатеки та Ресурсної кімнати, які включені до стандартів нового освітнього простору в рамках концепції «Нова українська школа». Марина Порошенко передала ці проекти Валерію Коровію для реалізації у Вінницькій області.

Для успішного впровадження важливого етапу реформи інклюзивної освіти дружина Президента та очільник Вінничини провели нараду з головами районних рад, ОТГ та міськими головами щодо створення мережі Інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) у регіоні.

За результатами наради було підписано Меморандум про співпрацю між облдержадміністрацією та керівниками органів місцевого самоврядування, а також заплановано відкриття до 1 вересня – 33-х Інклюзивно-ресурсних центрів.

Марина Порошенко підкреслила, що основними завданнями ІРЦ є комплексна оцінка «особливих» дітей за сучасними міжнародними тестами, розробка рекомендацій щодо програми навчання та надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг таким дітям. Дружина Президента відкрила перший такий ІРЦ в регіоні – у місті Жмеринка.

Також Перша леді відвідала гала-концерт ІІ Міжнародного пісенного фестивалю-конкурсу «Золотий птах» для дітей та молоді з особливими освітніми потребами, який проходив у Вінницькому обласному українському академічному музично-драматичному театрі  імені М. К. Садовського.

У фінальному турі конкурсу виступили 20 учасників з України, Грузії та Молдови. Переможниця фестивалю Анастасія Тарнавська представить Україну на ХХІІ пісенному фестивалі «Чехочинські творчі зустрічі» в липні 2018 року.

Джерело

 

В прямому ефірі під час супер-фіналу шоу Марина Порошенко зізналася, що впродовж усього проекту вболівала за дівчинку з обмеженими можливостями.