Країні конче потрібні дискусії про сенси

Віталій Гайдукевич
Віталій Гайдукевич

Ooooops…. глибоко особисте ЯНМД


  • … В Італії на виборах можуть перемогти симпатики Путіна. Канцлер Австрії відкрито говорить, що Північний Потік 2 – це вигідно. Ангела Меркель заявила, що «потоки» Газпрому – це не політика, а економіка, і вигідно усім. У Вас ще лишились аргументи, щоб переконати партнерів, що вони помиляються? Які?
  • Чому Україна не висуває пропозицій і ідей стосовно реалізації проекту «Від моря до моря»? На зборах країн учасниць торік Київ був відсутній навіть в статусі спостерігача.
  • Депутат від БПП бере на поруки Труханова. Як в політичній фракції Вашого імені опинилися люди, які захищають людей, відомих своїми проросійськими настроями?
  • Люстрацію судів провалено. На волю вийшли і повтікали беркутівці, Штепа, Труханов, людина, що стріляла із нагородної зброї в поліцейського… Влада не знає, як вирішити проблему, чи нинішній стан речей її влаштовує?
  • 4-й рік війни, а в Україні відсутня інформаційна політика в сенсі захисту від інформатак, провокацій і фейків? Хто винен в бездіяльності і що робити зараз?
  • Поляки почали з УПА, а потім порівняли Хмельницького із Гітлером? Україна досі не визначилася в своєму ставленні до радянського періоду, чи вважаєте Ви його окупацією? Як взагалі Україна обстоюватиме свою історію?
  • Зараз є усі ризики, що нові виборчі правила до виборів не запустять. Чи підтримуєте Ви скасування мажоритарки і перехід на відкриті партійні списки із рейтинговим голосуванням?
  • Росія втручалася у вибори в США, Франції, референдум в Нідерландах. Чи готова Україна захищати свій виборчий процес? І чи відомо Вам, що таке втручання вже має місце?
  • Ми говоримо про пріоритети європейської інтеграції, але серед викликів 2018 року немає подолання проблеми бурштинокопачів і випилювання Карпат. Чому влада не звертає увагу на це?

Якщо поставити собі на мету і посидіти ретельно годинку-другу, то перелік потенційних питань про реально важливі речі можна легко розписати на два-три десятки. Але ж ні… Навіщо? Куди простіше про Мальдіви.

Політика, це не лише політики. Вони лише частина картинки. Решта, це середовище, де політика робиться, інструменти для її реалізації, засоби, механізми. І журналісти є частиною політики, адже саме вони формують бачення читачеві і глядачеві. І чи варто дивуватися, що в країні погані політики, якщо інші гравці п’єси “Політика” теж не блищать філігранністю?Чи правильно це, що левова частка ньюзів, що з’явилися під час спонтанної пресски «Про виклики», була не завдяки питанням, а тому що президент сказав те, що планував сказати? А те, що з усіх питань, на які спікер дійсно підбирав слова, щоб відповісти максимально влучно (неприємні питання) було аж одне – про Медведчука. Ну і , природньо, на нього теж всю правду Порошенко сказати не міг. Чи хтось геть наївний і припускає, що відповідь могла звучати: «нам нав’язали персонажа, інакше б не було ніяких переговорів взагалі. Ви що не розумієте, що на цих переговорах Медведчук обстоює не українську позицію, а російську? Навіть в питанні звільнення людей. Так, він докладає зусиль по звільненню людей, але тих, хто потім їде в ОРДЛО…» Хтось припускав, що глава держави мав маневр рубанути правду-матку в її найвідвертішому вигляді? Ріалі?

В сухому заліку ті, хто ставили питання, програли тому, хто відповідав. Питання були прогнозовані, цікаві вузькому цеховому колу, а не широким масам громадян. Відповіді на питання були майже усі прогнозовані. А те, що реально зацікавило, з’явилося само по собі. Звісно, «дорогенька» – мінус. Гордон – дно. Питання, які стали істеричним демаршем – показове дно.

Країні конче потрібні дискусії про сенси. Країні потрібні продуктивні ідеї та ідейні партії, а не політичні проекти. Роздуми над проблематиками, а не інфомочилово. Політики і медіа, які здатні вести дискусію, а не займатися пінг понгом.

Поділитися:
Share

Усі відео