На ЧАЕС успішно завершено будівництво огороджуючого контуру НБК, яке тривало 3 роки (фото)

Виконання робіт, які тривали майже 3 роки, дало можливість у листопаді забезпечити насування Арки на новий безпечний конфайнмент (НБК). Проект забезпечив створення необхідних будівельних конструкцій, а також реконструкцію усіх існуючих систем захисного контуру та систем контролю об’єкта «Укриття», в тому числі систем вентиляції, пожежогасіння і ряду інших.

8 листопада відбулося підписання акту про завершення будівництва та готовності до експлуатації об’єкта «Підсилення та герметизація будівельних конструкцій ΙΙ черги ЧАЕС, що виконують функції огороджуючого контуру НБК».

«Для того, щоб забезпечити насування, а згодом і успішну експлуатацію, необхідно було виконати роботи з укріплення і підсилення, а в деяких місцях і демонтажу конструкцій об’єкту «Укриття» та 3-го енергоблоку. Інженери Чорнобильської АЕС та підрядних організацій, які працювали над виконанням проекту, продемонстрували високий професіоналізм та відповідальність у ставленні до роботи, адже їм приходилось працювати в надзвичайно складних радіаційних умовах», – повідомив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

На думку голови приймальної комісії об’єкта, головного інженера ЧАЕС Андрія Білика, умови, у яких проводилися роботи, можна порівняти з тими, за яких відбувалася ліквідація аварії на четвертому блоці ЧАЕС в 1986 році. «Люди працювали у вкрай складних радіаційних умовах, з тією суттєвою різницею, що зараз всі заходи проводилися в плановому порядку і з дотриманням норм і вимог безпеки».

Оскільки роботи проходили у складних радіаційних умовах, з огляду на близькість зруйнованого аварією реактора, весь персонал, який був в них задіяний, проходив спеціальну підготовку. Стан здоров’я людей, що виконували роботи у рамках проекту, контролювався програмою «Біомед». За програмою «Біомед» було обстежено 2500 осіб, за станом здоров’я до робіт допущено 1500 осіб і прийнято на роботу 1300.

Довідково: Для зведення стін захисного контуру НБК у межах машинного залу 4 блока ЧАЕС було укладено 14000 м³ бетону і 1450 тон арматури.

Проектні роботи виконав «Консорціум КСК» у складі трьох українських організацій: Київського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту «Енергопроект», Інституту будівельних конструкцій та Інституту проблем безпеки АЕС. Будівництво велось консорціумом «Укриття» у складі компаній «Київметробуд», «Укенергомонтаж», «Укрбуд» і «Укрбудмонтаж».

Джерело

Автор