НАЗК внесло припис Ситнику в зв’язку з потенційним конфліктом інтересів у його підлеглого

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло припис про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону директору Національного антикорупційного бюро України Артему Ситнику. Припис внесено щодо детектива Головного підрозділу детективів НАБУ Ігоря Семака.

Національне агентство за результатами перевірки встановило, що перебуваючи на посаді детектива, Ігор Семак не вжив заходів щодо врегулювання потенційного конфлікту інтересів та не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього потенційного конфлікту інтересів, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією.

Зокрема, у діяльності детектива, який включений до групи детективів для здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях №52015000000000009 (щодо закупівель, здійснених ДП «НАЕК «Енергоатом») та №52015000000000010 (щодо розтрати чужого майна та зловживання службовим становищем керівництва ДП “СхідГЗК”), не виключається можливість наявності приватного інтересу, зумовленого попередньою оплачуваною роботою на посаді помічника-консультанта народного депутата України Вікторії Войціцької.

Будучи особою, на яку відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюються вимоги цього Закону, детектив мав вжити заходів щодо недопущення чи врегулювання потенційного конфлікту інтересів. Проте за наявними фактами відомо, що  Ігор Семак не повідомляв  НАБУ   про наявність потенційного конфлікту інтересів під час своєї участі у проведенні  досудового розслідування за зазначеними кримінальними провадженнями.

Відповідно до припису Національне агентство вимагає усунути виявлені порушення, зокрема провести службове розслідування, притягнути винних осіб до встановленої чинним законодавством відповідальності та врегулювати потенційний конфлікт інтересів, що виник у діяльності Ігоря Семака під час виконання покладених на нього повноважень детектива НАБУ.

Припис НАЗК є обов’язковим до виконання. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.

Джерело