Порошенко дав інтервʼю виданню Times of Malta
Петро Порошенко під час Політичної асамблеї Європейської народної партії на Мальті в інтервʼю виданню Times of Malta закликав світ прокинутися і усвідомити, що росія залучила до війни проти України війська з Північної Кореї та зброю з Ірану, а це означає, що Третя світова війна вже почалася.
«На території України знаходяться північнокорейські солдати. Нас атакують дрони з Ірану, які ми бачимо прямо над нашими будинками. Є північнокорейські ракети, які атакують енергетичну інфраструктуру, і артилерійські снаряди, доставлені в росію з Північної Кореї та Ірану», — сказав він.
Попередивши, що північнокорейські солдати відправляються в Україну для отримання бойового досвіду, Порошенко сказав, що ці війська будуть використовуватися в Південно-Східній Азії для шантажу світу. Підкресливши, що разом з Іраном держава-ізгой постачає більше артилерійських снарядів, ракет і безпілотників, ніж постачають Україні всі країни-члени НАТО разом, Порошенко попередив, що це головна небезпека, яка стоїть перед його країною, і закликав до дій.
«Нам потрібен дієвий механізм, щоб зробити санкції ефективними та зупинити Іран і Північну Корею від постачання цієї зброї. При цьому перемога була б значно ближчою, росія була б значно слабшою», – наголосив Порошенко.
Під час перебування на Мальті Порошенко виступав перед Політичною асамблеєю Європейської народної партії (ЄНП) у штаб-квартирі Націоналістичної партії, яка входить в ЄНП. Він виступив через кілька годин після того, як росія запустила по Україні ракету, яка, як вважають, здатна нести ядерну зброю. Порошенко підкреслив, що цей вчинок був задуманий як меседж путіна для Заходу. За його словами, російський президент «хоче змусити наших партнерів на Заході боятися», що, дуже потрібно путіну для досягнення своїх цілей.
«Натомість відсутність страху дає нам можливість перемогти», – переконаний Порошенко.
«путін воює не тільки з Україною, він воює проти Польщі, проти країн Балтії і він думає, що може воювати проти Німеччини, тому що він вважає, що Дрезден, де він служив офіцером КДБ, також є зоною російських інтересів. Тож путін воює і проти Мальти, тому що Мальта — вільна і демократична держава. Ось чому ми разом», – зазначив пʼятий Президент.
Відповідаючи на питання про те, чи є перемога над росією реалістичною і чи могла б його країна погодитися на поступку території, Порошенко наголосив, що в цьому питанні не буде жодного компромісу, а Україна ніколи не визнає і не погодиться на захоплення путіним української території.
Перерахувавши п’ять умов миру, Порошенко сказав, що не буде жодного компромісу щодо українського суверенітету та незалежності, підкресливши, що Україна ніколи не буде колонією росії і що натомість вона хоче приєднатися до ЄС і НАТО.
Порошенко також наголосив, коментуючи заяви обраного президента США Трампа, що перемога протягом 24 годин можлива, якщо запросити Україну до НАТО. За його словами, треба вчитися на прикладі часів холодної війни, коли Західна Німеччина отримала членство в НАТО всупереч протестам Радянського Союзу, який окупував схід країни. Порошенко сказав, що «ми повинні вчитися на цьому досвіді і повторити його».
«Єдине, що потрібно зробити Трампу, це запросити Україну в НАТО. Це дуже важлива передумова, щоб зупинити війну. І потужний сигнал путіну, що він не може шантажувати вільний демократичний світ», – наголосив Петро Порошенко.
Раніше Політична асамблея Європейської народної партії одноголосно ухвалила Резолюцію на підтримку України, яку вніс лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.
Під час виступу перед європейськими партнерами п’ятий Президент наголосив – у Європі не буде миру, якщо путін не зазнає поразки в Україні.
Резолюція ЄНП «На 1000-й день від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну», внесений партією «Європейська Солідарність», передбачає безперервне зміцнення підтримки України з боку Європи, без обмежень і стільки часу, скільки потрібно для досягнення перемоги над росією. «Наша мета полягає не лише в тому, щоб притягнути росію до відповідальності на міжнародній арені, але й забезпечити повну реконструкцію України, перетворення її на процвітаючу країну — майбутнього члена як Європейського Союзу, так і НАТО», – йдеться в документі.
Резолюція також передбачає посилення тиску на державу-агресора з використанням усіх наявних військових, політико-дипломатичних та економічних засобів; прискорення надання Україні систем протиповітряної оборони з метою стримування російського терору, збільшення інвестицій в українську оборонну промисловість; зняття обмежень на використання Україною далекобійної зброї західного виробництва; посилення співпраці у сфері передових технологій та інновацій; збільшення фінансової допомоги Україні для забезпечення макрофінансової стабільності; посилення санкцій, усунення існуючих лазівок, зокрема, проти енергетичного сектору російської федерації; непохитну підтримку інтеграції України в ЄС і НАТО.