Акції «Київгаз», «Київводоканал» і «Київенерго» мають бути повернуті до комунальної власності

Прокуратура міста Києва заявила позов до суду про повернення столичній громаді акцій стратегічно важливих для життєдіяльності міста товариств «Київенерго», «Київгаз» та «Київводоканал».

Про це на брифінгу повідомив прокурор міста Києва Роман Говда.

Він зазначив, що у 2006 році на підставі рішення Київради створено ЗАТ «Компанія Київенергохолдинг» – єдиний комплекс з постачання енергоресурсів, води та водовідведення у столиці. У процесі створення цього товариства фактично у його власність були передані належні територіальній громаді контрольні пакети акцій ВАТ «Київгаз» та ВАТ «АК «Київодоканал» (61% та 67% відповідно), а також 12,73 % акцій ВАТ «АЕК «Київенерго». Вартість пакетів акцій на той час була оцінена у 230 млн грн.

«За результатами розслідування низки кримінальних проваджень прокуратура міста Києва встановила, що вартість цих акцій була занижена в більш ніж 4 рази та згідно з висновками експертиз складала понад 1,1 млрд грн», – наголосив прокурор міста.

Крім того, за його словами, у 2007 році без погодження наглядової ради та загальних зборів 12,73% акцій «Київенерго» взагалі були передані на користь інших приватних структур. На даний час вони знаходяться у власності ТОВ «ДТЕК ЕНЕРГО».

«У зв’язку з цим, територіальна громада втратила будь-які права на вказані акції «Київенерго» та можливість контролю за ними і отримання дивідендів. Ми через суд повертаємо це майно, щоб саме громада міста, як законний власник, могла розпоряджатись ним та ефективно керувати», – закцентував Роман Говда.

Прокурор Києва також зазначив, що до кінця тижня господарський суд столиці має визначитися щодо призначення до розгляду справи у суді. За його словами, під час розгляду цієї справи в суді прокуратура клопотатиме про арешт відповідного пакету акцій компаній на час слухання справи у суді.

Джерело

Фото © Олексій Кравцов  / 368.media