Президент взяв участь у відкритті Пісочинської загальноосвітньої школи «Мобіль» на Харківщині (фото)

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Харківської області взяв участь у відкритті новозбудованої Пісочинської загальноосвітньої школи «Мобіль».

«Я вас вітаю з цим святом. Свято, якого ми чекали багато років, але яке ми зробили дуже швидко», – сказав Петро Порошенко. Президент зазначив, що наприкінці 2015 року сюди прийшла перша будівельна техніка, а 1 вересня 2017 року вже відкривається нова школа. «Можливо найкраща школа в Україні», – зауважив він.

Президент наголосив, що немає нічого більш важливішого ніж освіта. «Освіта і нова школа – це ключ України у майбутнє. Це ключ до успіху. Новітні технології дозволять нам формувати нових українців», – підкреслив Петро Порошенко.

«Я твердо переконаний, що ця малеча, першокласники, точно будуть жити в Європейському Союзі. В Україні, яка буде членом Європейського Союзу», – наголосив Голова держави та додав, що сьогодні все робиться для цього.

За його словами, в цій новій школі тепер будуть навчатись більше 600 учнів, і таким чином вирішено проблему із чергою, в якій чекали діти, щоб потрапити на навчання до школи.

Президент також зазначив, що в області лише цього року до 1 вересня буди збудовані дві нові школи, а більше ста – пройшли капітальну реконструкцію.

За словами Петра Порошенка, на будівництво цієї школи держава запланувала виділення 78 млн грн., з них 49 млн грн. – це кошти Державного бюджету, що демонструє пріоритети державної влади у питаннях розвитку освіти. Але завдяки проведенню прозорих тендерних процедур та закупівель вдалось заощадити 4 млн грн.

«Впевнений в тому, що це той шлях який ми будемо сповідувати і надалі», – зазначив він.

Президент підкреслив, що школа пристосована і для інклюзивної освіти, і на сьогоднішній день діти з особливими потребами мають можливість навчатись тут. «Це вимога до будь-якої школи, яка вводиться починаючи з цього року», – зазначив він.

За його словами, школа повністю відповідає всім новітнім вимогам: є ліфти та пандуси, спеціальні меблі, кімната психологічного розвантаження, спортивна та актова зала, бібліотека, їдальня, зони для відпочинку. «Усе пристосоване для дітей з особливими потребами», – зауважив Президент.

Глава держави наголосив, що високо цінує зусилля тих, хто працює для вирішення питань про доступ до освіти всіх дітей з особливими потребами.

За його словами, реалізація амбітних завдань з модернізації освіти, що стоять зараз перед нами, носить назву «Нова українська школа», нова українська освіта. «Я висловлюю тверду надію, що Верховна Рада прийме, розроблений Урядом, Радою реформ при Президенті, новий Закон про освіту», – сказав він, додавши, що локомотивом цього процесу є Міністр фінансів Лілія Гриневич.

Президент наголосив, що це дозволить набагато підвищити якість освіти. Крім того, буде підвищено рівень оплати праці вчителів. Також у 2018 році буде спрямовано 520 млн. грн. на підвищення кваліфікації вчителів, які навчатимуть першокласників.

Петро Порошенко нагадав, що у березні брав участь у відкритті нового потужного навчально-бібліотечного комплексу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Тепер – відкривається нова школа. «Вірю, що темпи реформування освіти на Слобожанщині будуть зростати», – сказав він.

При цьому Президент зазначив, що це відбувається в умовах війни, агресії. «Нарешті держава продемонструвала, що війна не є перешкодою для проведення реформ, ми забезпечили економічне зростання», – сказав він та нагадав, що декілька днів назад були відкриті нові та реконструйовані школи на Донеччині, новозбудовані ділянки доріг та мости.

Президент повідомив, що сьогодні на Харківщині також відкриється новий перинатальний центр та новий Центр надання адміністративних послуг.

«Кажуть, народ тоді втрачає себе, коли тільки жне, а не сіє. Історія для нас, українців, складалася так, що часто хтось пожинав за нас. Але ми вперто сіяли, тому вижили і перемогли. Нехай кожна новозбудована школа, кожний новий сучасний клас стануть зернами, які дадуть щедрий врожай у серцях і умах наших дітей», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави побажав учням вчитися на відмінно та висловив впевненість, що вони будуть достойно нести відповідальність за нашу державу. «Бажаю усім вам міцного здоров’я, щедрої долі, миру та невичерпної жаги до знань», – зазначив він.

Петро Порошенко також подякував головам обласної та районної адміністрації, Представнику Президента у Верховній Раді Ірині Луценко, яка дуже активно була залучена і зробила все, щоб своєчасно здійснювалось фінансування і був дотриманий проект при будівництві цієї школи. «Це означає, що коли ми об’єднані – ніхто нас не зупинить, коли ми об’єднані – ми точно приносимо результат. І точно перемога у нас попереду», – додав він.

Після урочистостей Президент поспілкувався з учнями та вчителями, оглянув будівлю школи, зокрема бібліотеку, лінгафонний кабінет, кабінети української мови, біології, інформатики, актову залу, спортивну залу, їдальню, а також кабінети для дітей з обмеженими можливостями.

Джерело

Автор