Президент відкрив новий перинатальний центр у Харкові (фото, відео)

Під час робочої поїздки до Харківської області Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті нового відділення інтенсивної терапії для новонароджених з екстремально низькою масою тіла.

Глава держави привітав медичних працівників та всю Слобожанщину із відкриттям нового медичного центру. При цьому він зазначив, що Харківська область зробила вагомий крок до створення сучасної системи надання якісної медичної допомоги в частині охорони материнства й дитинства.

Президент наголосив на важливості медичної реформи і висловив сподівання, що з початком роботи Верховної Ради народні депутати проголосують закони, необхідні для впровадження позитивних змін в системі охорони здоров’я.

«Реформи – це не просто підвищення заробітної платні, хоча це й надважливо. Це відновлення справедливості. Мало хто знає як важко і як довго вчитися на лікаря. Постійно треба вчитися і поновлювати знання. Рівень доходів має бути відповідним. Але той, хто краще працює, той і краще заробляє», – наголосив Петро Порошенко та зазначив, що «медична реформа має відновити справедливість стосовно лікарів».

Президент окремо наголосив на необхідності проведення реформи сільської медицини та запровадження телемедицини. Він підкреслив, що сьогодні сучасне обладнання дає таку можливість: «Якщо людина звернулася в селі, то ми зможемо надати консультацію провідного лікаря, особливо це важливо у складних випадках. Для того, щоб зекономити дорогоцінні хвилини, щоб врятувати життя пацієнту».

«Ми бачимо на власні очі як змінюється країна. Ми бачимо на власні очі, що започатковуються нові проекти», – підкреслив Президент.

Глава держави нагадав про започаткований експеримент із направлення коштів від перевиконання надходжень на митниці на дорожнє будівництво. «Два з половиною роки тому я сказав, що боротьба з корупцією і контрабандою на митниці буде ефективною, коли в цьому буде зацікавлений кожен», – зазначив Президент. За його словами, сьогодні мільярди залишаються в регіоні. Він нагадав, як декілька днів тому відбулось відкриття нової ділянки дороги у Харківській області дороги М-03 «Київ-Харків-Довжанський», відбудовуються мости.

«Це перші паростки того, коли кожен може відчути результати реформ. Не балаканини, а конкретних кроків», – додав він.

По завершенні урочистої частини Президент поспілкувався з медиками та оглянув приміщення медичного закладу.

Джерело