Вітаємо вас у «Клубі Чорного бізнесу»!

Ірина Геращенко

Бізнес поділено на білий і чорний.

ВР в цілому прийняв зміни до Податкового кодексу щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства №11084.

Пропонується, щоб платники податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства отримували преференції:

а) мораторій на документальні перевірки;
б) скорочення строків документальних перевірок для бюджетного відшкодування протягом 5 календарних днів;
в) індивідуальні податкові консультації протягом 5 календарних днів;
г) за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема з використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції;
ґ) платник податків на свій запит у п’ятиденний строк має право отримати відомості про наявну у контролюючого органу податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію;
д) можливість сплати податків і зборів через банківські рахунки без використання електронного цифрового підпису.

«ЄС» утрималися. Ми проти поділу бізнесу на правильний і неправильний.


Антон Швець

Закон про «Клуб Білого Бізнесу» прийнято.

Тому вітаю вас у «Клубі Чорного бізнесу»!

Адже, якщо ви все ще не у «Клубі Білого Бізнесу імені Гетманцева», то ви, виходить, не дуже і білий бізнес. А чи будете ви у клубі, це вирішить податкова.

Пару годин тому ВР таки проголосувала скандальний гетманцівський закон про «Клуб білого бізнесу», який буквально на законодавчому рівні закріплює можливість податкової в ручному режимі вирішувати білий у вас бізнес, а чи може якийсь кольоровий. Якщо згадати, скільки проблем у бізнесу з блокуванням податкових накладних, яке відбувається лише на рівні постанови, можна тільки уявити, яку печію зробить нам всім цілий закон.

В обґрунтуванні необхідності прийняття цього закону зазначено, що він розроблений в рамках (не ржати і не плакати) «впровадження заходів, які підвищують ефективність, справедливість і простоту податкової системи, у тому числі через реалізацію власної багаторічної Національної стратегії доходів». ПРОСТОТУ, май ес.

Відповідно, щоб спростити вам, український бізнес, життя, між першим і другим читаннями в законі збільшили до 11 кількість критеріїв, які переміщають вас до економічного гетто кольорових бізнесменів. Але цього все одно замало, тому про всяк випадок для СПРОЩЕННЯ та СПРАВЕДЛИВОСТІ до 11 критеріїв додали на рівні закону ще позицію, що «додаткові критерії може розробити контролюючий орган». Ахаха, ну дякую, ну спростили та впорядкували, моя повага. Контролюючий орган – це, якщо хтось не зрозумів, Податкова. Надзвичайно чесна податкова, надзвичайно справедливо визначить колір вашого бізнесу, а якщо їй не вистачить аргументів, вона може вигадати нові. Саме та податкова, яка неформально підпорядковується власне комітету, який цей закон і розробив.

Я не знаю, чи треба пояснювати, наскільки корупціогенним є цей закон. Він буквально весь є одним великим сигналом заносити грошики в обмін на прийняття до елітарного клубу, до того ж не одноразово, а щоквартально. Не хочете заносити? Чекайте на всі проблеми, які податкова може влаштувати кольоровим бізнесам, яким, я нагадую, вони можуть призначити вас простим вольовим рішенням. Приклад прозорості прийняття рішень податковою у нас вже є – ті ж таки блокування податкових накладних.

Так що велкам ту зе клаб, баддіз.

 

Фото на заставці згенеровано за допомогою chatgpt.com, bank.gov.ua

 

Автори
, ,