Про справи боєприпасні

Віктор Кевлюк

Rheinmetall планує відправити в Україну десятки тисяч 155-мм снарядів.

Адміністрація програми оборонних закупівель Південної Кореї (DAPA) планує підписати контракт із виробником боєприпасів Poongsan у 2024 році на масове виробництво 155-мм снарядів із збільшеною дальністю стрільби (60 кілометрів). На початку минулого року Південна Корея через європейські країни почала передавати Україні снаряди.

Помічник міністра армії США з питань закупівель, МТЗ та технологій Дуглас Буш заявив, що США прагне подвоїти місячне виробництво 155-мм артилерійських снарядів у США з 28.000 снарядів на місяць у жовтні 2023 року до приблизно 60.000 снарядів на місяць у жовтні 2024. Умова – Конгрес проголосує за законопроєкт, що пропонується. Надалі планується збільшити виробництво до 75.000 снарядів на місяць у квітні 2025 року та до 100.000 снарядів на місяць у жовтні 2025 року. І щоб так сталося починається будівництво нового заводу в Техасі, і цей завод «матиме абсолютно новий спосіб» використання технологій для виготовлення снарядів.

Щоб виконати це завдання слід наростити виробництво вибухових матеріалів. Згаданий законопроєкт включає 600 мільйонів USD для збільшення виробництва вибухівки на заводі Холстен у Теннессі з 5 мільйонів фунтів вибухівки на рік до 13 мільйонів фунтів. Там же просять 93 мільйони USD на відновлення виробництва на заводі Редфорд у Вірджинії ракетного палива M6 (тверде паливо для тактичних ракет), виробництво котрого було в США припинено. На цьому ж заводі передбачено збудувати ще декілька об’єктів для внутрішнього виробництва тротилу, який США наразі не виробляють. Під цю задачу просять 650 мільйонів USD. 14 мільйонів USD передбачено виділити на будівництво та повторний запуск лінії з виробництва чорного пороху в Луїзіані.

Оцініть обсяги інвестицій, щоб запустити виробництво вибухівки та снарядів. Стає зрозуміліше, чому у нас – дефіцит снарядів.

 

Фото: U.S. Army / Dori Whipple