Тіньовий ринок vs споживач

Ніна Южаніна

Подумалось про те, що, виявляється, політика (в сенсі дій і заходів держави) щодо БОРОТЬБИ З ТІНЬОВИМ РИНКОМ і корупцією в багатьох сферах зміщується ВИКЛЮЧНО В БІК ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СПОЖИВАЧА (ПОКУПЦЯ, КОРИСТУВАЧА).

Зайшла мова про дрова, – ага, відповідальні не ті, хто дав можливість вирубки / поза дозволом заготовляв (масштабні заготівлі маю на увазі) / хто МАВ БИ КОНТРОЛЮВАТИ / ХТО МАВ БИ НА ДОРОГАХ ЗУПИНЯТИ МАШИНИ, НАВАНТАЖЕНІ «НЕЗАКОННОЮ» ДЕРЕВИНОЮ.

Ні, їх «дістати» чи то страшно, чи то це все «за домовленостями».

Вирішили: ЛЮДИ крайні. От ВАМ ШТРАФ ЧИ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ.

Зараз постає питання: ТАК ЩО Ж ІЗ НЕЛЕГАЛЬНИМИ ЦИГАРКАМИ?

Вони НЕ зникли, якісь ліві виробники відновили діяльність (а скільки було пафосу і про вирізане обладнання, і про чергування навколо фабрик 24/7).

Навіть у магазинах безмитної торгівлі в пунктах пропуску, про що нещодавно писала, обсяги продажів значно збільшилися після всіх вичерпних заходів (в тому числі заборона продажу цигарок вітчизняного виробництва).

Тому боюсь, що з’явиться нова ідея, а по суті продовження політики (про що і є цей допис): ВИННІ ТІ, ХТО ПАЛИТЬ. ОТ НА НИХ ТРЕБА НАКЛАДАТИ ШТРАФ ЧИ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ в разі відсутності документа, що цигарки офіційні, бажано мати при собі чеки, сертифікати походження, і ще не знаю, що придумає ця професура.

ЯК ВАМ?

Автор