Як бізнес адаптувався до роботи в умовах війни

Ніна Южаніна

Підприємці стали обережнішими щодо планів у коротко- та середньостроковій перспективі. Про це свідчать результати щомісячного опитування Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), яке тривало з 17 по 31 липня.

Так у липні 20% респондентів не змогли поділитися планами на найближче майбутнє у перспективі пів року, тоді як у червні таких було 17%.

Частка підприємств, які планують зростання виробництва протягом найближчих 3-4 місяців, порівняно з попереднім місяцем зменшилася з 44,8% до 44,2%.

Частка підприємств, які планують скорочення виробництва на найближчий квартал, зросла з 3,2% до 4%, а очікування щодо збереження обсягів виробництва знизилися з 52% у червні до 51,8% у липні.

Показники завантаження виробництв теж погіршилися: у липні 2023 року 7% підприємств працювали на повну потужність, тоді як у червні таких було 9%, ще 52% завантажено на 75-99% проти 53% місяцем раніше. Не працюють, як і раніше, лише 3% опитаних.

Лише 34% опитаних підвищили зарплату цього року, водночас більше половини підприємств (59%) залишили зарплату без змін.

Серед перешкод для зростання виробництва 75% респондентів найчастіше називали війну та несприятливу ситуацію з безпекою.

Оце, власне, і відповідь владі на те, як бізнес адаптувався до роботи в умовах війни. Не дуже.

Автор