Санкції на часі. 03.03.2023 (відео)

Ростислав Павленко

Високопоставлений європейський дипломат повідомив ЗМІ, що в Європейському Союзі опрацьовують ініціативу з трьома паралельними треками, спрямовану на продовження поставок Україні боєприпасів, зокрема калібру 155 мм, і на спільну закупівлю для поповнення арсеналів країн-членів.

Європейські країни об’єднують зусилля з управління своїми запасами і розширення виробництва боєприпасів, аби допомогти Україні і посилити спроможність власної промисловості.

Україні варто вбудовуватись у відповідні ланцюжки виробництва і постачання, аби гарантувати постійну боєготовність ЗСУ.

Тоді сподівання путіна на «виснаження» України і союзників залишаться марними, і шакали на москві шукатимуть спосіб його позбутися і помиритись з Україною і Заходом.

А тим часом на досягнення цієї мети працюють санкції.

1. “Роснафта” підраховує збитки від втрати НПЗ у Німеччині.

Восени минулого року Rosneft Deutschlandта RN Refining & Marketing GmbH пішли під управління Федерального мережевого агентства Німеччини, яке отримало контроль над трьома НПЗ.

А збитки для “Роснафти” справді величезні: тільки завод у Шведті має потужність 11,6 млн тонн на рік. Його можна оцінити не менш як $1 млрд за кожен мільйон тонн переробки.

Крім того, поставляючи на завод дешеву російську нафту трубопроводом «Дружба», маржа переробки за різними даними становила $50-70 за барель, за середнього показника $10 за “бочку”.

2. Потреба російської армії у танках перевищує темпи виробництва вдесятеро.

3. Швейцарські прокурори звинуватили банкірів Газпромбанку у приховуванні мільйонів путіна.

Прокуратура Цюриху вимагає засудити до ув’язнення чотирьох банкірів місцевої «дочки» Газпромбанку.

4. Aliexpress заблокував продаж до росії дронів DJI та Autel.

5. Міністерство фінансів Бельгії заморозило російські активи на 58 мільярдів євро, що є найвищим показником серед усіх європейських держав.

І далі ж буде.