Брифінг Євросолідарності 07.01.2025 р. (фото, відео)

Припинити транзит російської нафти, повернути ПДФО бригадам і витурити ОПЗЖ з Ради: Порошенко оголосив вимоги до порядку денного

Петро Порошенко на брифінгу перед початком пленарного тижня оголосив вимоги щодо порядку денного ВР. За словами пʼятого Президента, парламент має сконцентруватись на забезпеченні Сил оборони, а також законодавчо зупинити транзит російської нафти через територію України і позбавити мандатів ОПЗЖ.

«Ми маємо зупинити просування ворога у вже напівоточеному Покровську і вихід на Дніпропетровську область. Хочу наголосити, що в нас ніколи на території  Дніпропетровської області масштабні бої не відбувалися, ні в 2014, ні в 2022 роках. Сьогодні ми знаходимося перед безпосередньою загрозою», – застерігає Порошенко.

Він вкотре закликав спрямувати зусилля і ресурси на будівництво фортифікаційних ліній: «Збройні Сили України мають зупиняти наступ російських орків якісно підготовленими лініями оборони – другою, третьою, четвертою, пʼятою.  Це кошти, це техніка, це зусилля».

«Друга позиція – це забезпечення дронами, засобами РЕБ і ПДТР кожної бригади. В якості законодавчої ініціативи ми звертаємося до президента, і до Ставки Верховного головнокомандувача – законодавчо заборонити створення нових бригад, допоки не будуть доукомплектовані існуючі бригади з бойовим досвідом. Заборону практики використання розпорошення бригад, коли воюють скрізь по лінії фронту прикомандировані батальйони. Перехід замість системи ОТУВ і ОСУВ на систему дивізій і корпусів. Сьогодні про це кажуть усі військові. Дуже важливо, щоб Ставка це почула»,  – говорить Порошенко.

«Поверніть гроші на рахунки бригад, які сплачують ці податки. Те, що кошти неефективно забирає собі ДССЗЗІ, тримаючи в себе гроші по 8-12 місяців, коли хлопці гинуть на фронтах, є категорично неприйнятним. І ми зараз зареєструємо проєкт закону, який передбачає, що кошти в сумі більше 20 мільярдів гривень будуть вилучені в розпорядника коштів ДССЗЗІ і будуть передані безпосередньо на рахунки бригад. Це дасть можливість негайно закрити першочергові потреби з озброєння, з розвідки, з РЕБу, з безпілотників, із запчастин, з техніки, без яких сьогодні бригади просто фізично не можуть воювати», – вважає Порошенко.

«А друге, що ми маємо зробити – зруйнувати змогу росії фінансувати власну загарбницьку армію, перерізавши можливість для путіна фінансувати війну», – говорить Порошенко.

«Ми вітаємо, що нарешті транзит російського газу по території України було припинено. Але Україна продовжує транспортувати російську нафту. Щоденно нафтопровід «Дружба» транспортує 300 тисяч барелів російської нафти. Цифра при поточній ціні на марку російської нафти Юралс перевищує 20 мільйонів доларів у день. Або майже мільйон 900 тисяч доларів за годину. Кожен день відтермінування припинення транзиту російської нафти – це десятки мільйонів доларів, які надходять до росії. Загалом за 2025 рік росія планує отримати 7,5 мільярдів доларів лише від продажу нафти через український транзит. І якщо ви складете 5,5 мільярдів, які росія отримувала за газ, і 7,5 мільярдів, які росія отримує за транзит за нафту, за буде 13 мільярдів і це рівно 10% російського військового бюджету», – констатує Порошенко. Він закликав усі фракції підписати законопроєкт про заборону транзиту російської нафти. 

Також «Євросолідарність» наполягає на ухваленні законопроектів щодо позбавлення мандатів депутатів від ОПЗЖ. «Законопроєкт №8089 позбавить вплив заборонених проросійськи сил забороною демократично – рішенням суду. Заборонить участь в голосуванні, участь у роботі комітетів, тимчасових слідчих комісій, щоб вони не представляли Верховну Раду, державу Україна та український народ на міжпарламентських зустрічах. А ухваленням постанови №7694 на базі цього рішення суду ми маємо достроково припинити повноваження колишніх регіоналів», – наголошує Порошенко.

Джерело

 

Артур Герасимов: Пріоритети монобільшості вражають, лише 10% питань порядку денного стосуються оборони

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов під час брифінгу заявив, що лише 10% питань порядку денного на цей пленарний тиждень стосуються питань оборони. Він також оприлюднив ті законопроєкти, на яких наполягає фракція.

«Пріоритети» нинішньої монобільшості вражають. Наприклад, в порядку денному Верховної Ради на наступний пленарний тиждень 46 законопроектів. З них до ключового комітету з питань нацбезпеки і оборони відносяться 4 – менше 10%. Оце і є справжнє обличчя команди Зеленського. Бо одна справа – записувати відеозвернення, а інша справа – приймати рішення», – констатує Герасимов.

«Пріоритет номер один – це Збройні Сили України, фронт і забезпечення наших військових. Забезпечення військових, фронту, санкційного тиску на російську федерацію мають стосуватися не менше половини законопроектів, які розглядаються Верховною Радою України. Там слово «Україна» в назві, і нехай монобільшість про це не забуває», – зауважив депутат.

«Окрім ключових законопроектів про заборону транзиту російської нафти і про те, щоб гроші повернулися до бригад, а не зникали в Києві, ми також вимагаємо декілька інших речей, які є надважливими з точки зору захисту нашого сектору безпеки і оброни. По-перше, тимчасова спеціальна комісія з питань фортифікацій і дронів має стати слідчою комісією. Вони вже зайшли багато зловживань, і для того, щоб вони могли проводити більш ефективну діяльність, треба дати їм новий статус. Це важливо. Чомусь влада не поспішає це робити», – говорить Герасимов.

Він також закликав ухвалити законопроєкт щодо заборони анонімних телеграм-каналів. «Те, що анонімний Телеграм використовується проти українців, вже говорили і Служба безпеки України, і Головне управління розвідки. Та й всі притомні люди це розуміють. Саме тому ми вимагаємо, щоб законопроект відносно того, щоб Телеграм перестав бути анонімним №11115, був розглянути Верховною Радою цього тижня», – говорить Герасимов .

Фракція також наполягає на обов’язковому декларуванні радників Офісу президента. «Ці люди не декларуються, ці люди живуть невідомо на що. Але вони присутні на всіх секретних засіданнях, вони володіють інформацією і вони впливають на прийняття рішень від військових до ключових державних чиновників. Саме тому «Європейська Солідарність» буде вимагати поставити в порядок денний законопроект 10050 про декларування радників Офісу президента», – пояснює Артур Герасимов.

«Також ми будемо жорстко вимагати повернути у Верховну Раду журналістів, по-справжньому повернути – в зал повернути, в кулуари повернути. Чого ви боїтеся? Саме нагляд журналістів допоможе Верховній Раді не займатися підміною реальності, а займатися реальними справами. Єднаймося навколо ЗСУ і працюємо заради України», – закликав співголова фракції.

Джерело

 

Ніна Южаніна: Уряд має пояснити, чому на рахунках у казначействі мільярдні залишки, а на ЗСУ не вистачає коштів

Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна під час брифінгу заявила, що уряд має пояснити, чому на казначейському рахунку залишились десятки мільярдів гривень, а Збройним Силам не вистачає коштів на дрони. Вона також зазначила, що «Європейська Солідарність» вимагає повернути бригадам хоча б 30% військового ПДФО для закупівлі найбільш дефіцитних позицій.

«Щоразу ми наполегливо говоримо про одну першочергову задачу, над якою має працювати парламент. Це забезпечення наших ЗСУ, це перегляд бюджету і контроль за раціональним витрачанням коштів. Для нас це пріоритет, оскільки ми власними надходженнями до державного бюджету забезпечуємо видатки на ЗСУ, ми маємо усвідомлювати, що бюджет має переглядатися частіше, що треба робити роботу над помилками, що ми швидко маємо реагувати. Особливо зараз, коли і від керівників збройних підрозділів всі почули їхні прохання про те, що кошти, які їм надходять на рахунки бригад, треба збільшити», – зазначила Южаніна.

«Ми вважаємо, що політики мають обов’язково виконати це прохання і врегулювати в державному бюджеті на цей рік перерозподіл коштів. Ми шукаємо компроміс, ми реєструємо проекти спільно з усіма. Зараз Петро Олексійович докладає великих зусиль для того, щоб підтримали пропозицію перерозподілу хоча б ще додатково 20%. Хоча насправді підрозділи потребують більше коштів. Якщо зараз ця пропозиція може знайти підтримку, знаєте, розуміння, то ми зможемо додатково на підрозділи дати 20 млрд 835 млн», – пояснила депутатка.

«Ми звертаємо увагу на перехідні залишки на єдиному казначейському рахунку. Ми потребуємо пояснення від уряду, що відбулося. При такому дефіциті матеріально – технічного забезпечення військових підрозділів чому залишилися кошти, які не спрямовані вчасно на забезпечення всім необхідним», – зауважила Ніна Южаніна.

«Якщо у нас надлишки в державному бюджеті, поясніть, навіщо ми приймали зміни і збільшували дефіцит бюджету на величезну суму півтрильйона грн. І це було величезним ударом взагалі по нашій економіці», – нагадала депутатка.

«Дуже важливо розуміти, що крім армії нашу перемогу забезпечує бізнес, інвест- клімат, розуміння і підходи держави до підтримки підприємницької діяльності. Дуже прикро чути плани влади на найближчі дні щодо збільшення кількості перевірок, щодо закриття підприємницької діяльності нашими мікропідприємцями. Це все негатив, який обов’язково відобразиться на власних надходженнях до державного бюджету», – прогнозує Южаніна.

Джерело

Автор