Санкції на часі. 06.01.2023

Ростислав Павленко

Після розмови з Ердоганом, який порадив справою підтвердити добру волю і в односторонньому порядку припинити вогонь, путін… ініціював припинення вогню, але тільки на Різдво за юліанським календарем.

От тільки брехуну віри нема – надто часто він порушував дане слово. У світі і не вірять. Президент США Джо Байден зазначив, що таким чином путін хоче купити собі передишку – «ковтнути повітря».

Союзники України оголошують про постачання нових партій зброї – комплексів «Петріот», танків і бронемашин, різних боєприпасів, а також продовжують санкційне удушення. Нові поставки допоможуть ЗСУ у вигнанні ворога, а наслідки від санкцій починають виявляти накопичений ефект і вражати чимдалі сильніше.

Багаття під казаном із жабою буде розгоратися. А вискочити вона вже не зможе.

1. Біржові ціни на газ у Європі опустилися нижче за $700 за тисячу кубометрів.

І тенденція на зниження триває.

2. Середня ціна основної експортної марки російської нафти Urals у грудні минулого року знизилася на 30,6%, до $50,47 за барель, що в 1,44 раза нижче за показник грудня 2021 року, який становив $72,71 за барель.

3. Більше того, Саудівська Аравія знизила лютневі ціни на нафту для Азії та Європи, що і далі штовхатиме ціну вниз.

4. Естонія має намір першою в Європі передати заморожені російські активи Україні.

Створення прецеденту винятково важливе – адже дозволить іншим країнам іти протореною дорогою.

5. Повномасштабна війна прискорює скорочення населення рф.

В 2022 році населення рф досягло мінімуму за 10 років — 143,2 млн. Ще у квітні було зареєстровано антирекорд — у країні народилося менше 100 тис. дітей — уперше з часів Другої Світової війни. До того ж, з рф виїхало близько мільйона людей.

Через військові втрати середня тривалість життя чоловіків в росії знизиться на 0,6 року.

І далі ж буде.

Автори