Вісті з фронтів. 06.12.2022

Костянтин Машовець

1. Командування військ противника продовжує застосовувати заходи, спрямовані на уповільнення просування ЗСУ в північній частині Луганської області України. Зокрема, в район Тавільжанка – Великий Виселок – Токарівка – Вільшана зосереджуються тактичні резерви з метою посилення угрупування противника, яке діє на Дворіченському напрямку.

А саме, протягом минулих 3-х діб тут були зосереджені 3-й мотострілецький батальон 138-ї мсбр (без однієї роти) та принаймні 2 батальйони 1486-го мсп територіальних військ рф (ТрВ). Цій групі придані щонайменше 1 гадн (трьохбатарейного складу) та танкова рота (до 8-и танків), призначені для дій безпосередньо разом з цією групою.

2. В рамках виконання цього ж завдання ударна тактична група противника південніше (а саме на захід від Кремінної) знову спробувала перейти у контрнаступ з району Діброви по напрямку на с. Торське та с. Ямполівка, однак в черговий раз безуспішно для себе.

Очевидно, що ці атаки узгоджені зі спробами противника відтіснити передові підрозділи ЗСУ у районі Білогорівки, бо йому дуже муляє той факт, що українські війська в цьому місці фактично знаходяться в 7 км від північно-західної околиці Лисичанська.

Сенс наступальних дій противника в районі Діброви, за всіма ознаками, свідчить про намагання противника вирішити цю проблему шляхом “заходу у тил” українським підрозділам, що діють під Білогорівкою.

При цьому, скоріше за все, тактичне командування противника не бере до уваги той факт, що лівий фланг цієї групи українських військ прикритий Сіверським Донцем, воно діє так, нібито зможе з ходу й безперешкодно переправитися через цю річку як “туди, так й звідти”.

Для нарощування зусиль на цих двох напрямках, як я вже писав, противник підтягнув 1 “посилений” батальйон “мобілізаційного резерву” 1-го АК та ряд підрозділів 2-ї ЗВА та 41-ї ЗВА загальною чисельністю до батальйону.

3. В районі Вугледару противник продовжує перегрупування своїх сил та засобів на тактичному рівні, намагаючись відновити рівень боєздатності своїх ударних тактичних груп, що раніше намагалися прорватися на Вугледар з півдня через Павлівку.

В район селищ Микільске та Володимирівка противник підтягує резерви зі складу 58-ї ЗВА (ймовірно, на північній околиці Благодатного БТГр зі складу 136-ї мсбр була поповнена живої силою та ОВТ), за певними ознаками, в той же район перекидається ряд підрозділів пдв рф (ймовірно, зі складу 76-ї пдд). Скоріше за все, противник найближчим часом спробує відновити наступальні дії як безпосередньо в районі Вугледару, так і східніше нього.

Це так само очевидно, як і загальне прагнення командування противника прорватися північніше умовної лінії Велика Новосілка – Вугледар в рамках оперативно-тактичної операції по “выходу на границы Донецкой области”.

Думаю, на виконанні саме цього завдання найближчим часом буде сконцентрована увага командування 58-ї та 8-ї ЗВА ПівдВО російської армії. Окрім того, звісно, щоб забезпечити “надійно оборону” на Мелітопольскому та Бердянському напрямках.

4. Протягом вчора й сьогодні противник безперервно атакує передові позиції підрозділів ЗСУ на всій ділянці фронту від Курдюмовки до Берестового, маючи за центр докладання своїх головних зусиль власне район Бахмуту.

Північніше Бахмута противник підтягує два стрілецьких батальйону “мобілізаційного резерву” 1-го АК явно з метою у найближчі 2-3 дні ввести їх у бій в якості нарощування “живої сили” для впертих атак на Бахмутське та Соледар.

Ще один такий “недо-батальйон” так званого “мобілізаційного резерву”, але цього разу 2-го АК, противник підтягує південніше Бахмута з явним наміром кинути його в атаку або на Кліщіївку, або по дирекції Опитне – Бахмут.

Зараз на південно-східній околиці Бахмута майже безперервно тривають запеклі ближні бої у приватному секторі між передовими підрозділами ЗСУ та штурмовими загонами пвк вагнер, противник прагне за будь-яку ціну прорватися ЗА вулицю Федора Максименка та увірватися у місто західніше міського сміттезвалища з боку Опитного та Іванграду.

Також очевидно, що поступове нарощування противником зусиль південніше Бахмуту в районі Кліщіївки, де також задіяні штурмові загони пвк вагнер та декілька підрозділів пдв зс рф, має за мету загальний прорив до Іванівського. В такому разі загальне положення Бахмутського району оборони різко погіршиться.

 

Фото: Костянтин і Влада Ліберови

Автори