Порошенко у Вашингтоні (фото)

Порошенко закликав учасників Міжнародного демократичного союзу підтримати членство України в НАТО

Петро Порошенко, який бере участь у Форумі Міжнародного демократичного союзу у Вашингтоні, закликав підтримати членство України в НАТО.

Під час дискусії за участі президентки Молдови Майї Санду та Голови IDU Стівена Гарпера Порошенко нагадав, що Україна стала щитом для сусідніх держав і зараз захищає європейські кордони від російської агресії. Порошенко закликав надати Україні більше зброї і підтримати її членство в НАТО. П’ятий Президент нагадав, що Україна щодня платить найвищу ціну на фронті і у цивільних містах, які зазнають ракетних атак.

«Я дуже ціную сьогоднішнє рішення про схвалення поставки танків Leopard. 800 мільйонів доларів, за які сьогодні проголосував Конгрес на підтримку України, надзвичайно важливі. Але нам потрібно ще кілька речей. Відкрити двері в НАТО для України – це єдиний можливий спосіб зупинити війну в Європі. І давайте не будемо уникати цього питання, давайте не будемо говорити, що зараз не час для обговорення. Ні!  Зараз саме той час, щоб відкрити ці двері», – наголошує Петро Порошенко.

«Ключове рішення зараз – за США, тому що за будь-яких умов гарантія безпеки і миру в Європі буде за США. Й іншого механізму, як членство в НАТО, у світі немає.  Тож безумовно, пріоритет номер один для НАТО – членство України.  Бо зараз не стаття 5 захищає Європу.  Європу тепер захищає синьо-жовтий щит Збройних сил України.  Вчора ми відзначали День Збройних Сил України. І це безперечно найбільш ефективний захист України, Молдови, Європи та світу», – наголосив Петро Порошенко.

Міжнародний демократичний союз – це глобальне об’єднання правоцентристських політичних сил із 65 країн світу. Засновниками IDU були прем’єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер, тодішній віце-президент США Джордж Буш, мер Парижа та згодом президент Франції Жак Ширак, канцлер Німеччини Гельмут Коль та багато інших партійних лідерів. 

Серед партій-членів: Республіканська партія (США), Християнсько-демократичний союз (Німеччина), Консервативна партія (Велика Британія). Головою організації є колишній прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер. 

Партія «Європейська Солідарність» отримала статус Observer Member у Міжнародному демократичному союзі (International Democrat Union) у липні 2020 року.

Джерело

 

Порошенко під час зустрічі з сенатором Салліваном закликав дати Україні більше систем протиповітряної та протиракетної оборони

Петро Порошенко у Вашингтоні обговорив з сенатором Деном Салліваном підтримку України, зокрема надання систем протиповітряної оборони. П’ятий Президент подякував за тверду надійну та багаторічну, двопартійну підтримку України з боку Вашингтона.

«Демократична, суверенна та незалежна Україна однозначно належить до інтересів Сполучених Штатів, які підтримуватимуть нашу боротьбу стільки, скільки потрібно», – зазначив Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

«Детального обговорили ситуацію на фронті, останні варварські обстріли росією українською критичної інфраструктури та відзначили важливість надання Україні більше зброї та у якомога більш стислі терміни, передусім передових протиповітряних та протиракетних систем захисту нашого неба», – повідомив Порошенко.

Він також висловив переконання, що єдиною справді надійною та ефективною гарантією безпеки для України є членство нашої держави в Північноатлантичному альянсі. «Жодні інші формули та формати не здатні конкурувати з Вашингтонським договором 1949 року», – наголошує Порошенко.

За його словами, у Вашингтоні чітко розуміють, що боротьба України – більша за Україну, що йдеться про світову демократію у протистоянні автократії та диктатурі.

«Дуже важливо, щоб Україна перемогла, як ззовні проти російського агресора, викинувши путінські орди з території нашої держави. Так і зміцнилася всередині як демократична держава з ефективними демократією, верховенством права та незалежною свободою слова», – пише Порошенко.

«Домовилися про необхідність докладення зусиль для активізації співпраці між Конгресом США та Верховною Радою України», – зазначає лідер партії.

Джерело

Автор