Зустрічі Петра Порошенка в Галіфаксі (фото, відео)

Порошенко під час розмови з Остіном у Галіфаксі пояснив, що тільки перемога України та членство в НАТО є запорукою світової безпеки

 

Петро Порошенко, який бере участь у Міжнародному безпековому форумі у канадському Галіфаксі, обговорив з міністром оборони США Ллойдом Остіном посилення підтримки України задля перемоги над агресором. Порошенко наголосив: тільки членство України в НАТО є надійною гарантією безпеки.

«Я мав можливість короткої зустрічі з паном Секретарем, вона була дуже насичена. І сьогодні був його програмний виступ під час першого візиту в якості міністра оборони в Канаду. Ця програмна стратегія була присвячена ключовій позиції «Чому Україна важлива», – зазначив Порошенко.

«Російська агресія проти України є найбільшою загрозою світу після Другої світової війни. Така оцінка Сполучених Штатів, і ми з нею повністю згодні. Це не питання війни росії і України, це загроза для глобальної безпеки світу. Відповідно таку увагу США будуть приділяти підтримці України. Як уточнив пан міністр, це не підтримка України – це інвестиція у світову безпеку. Це буквально ті тези, з якими виходять українці», – констатує п’ятий Президент.

«І це – відповідь скептикам. Бо ви пам’ятаєте, скільки напередодні проміжних виборів в Конгрес і Сенат казали, що пройдуть вибори – і позиція США зміниться, може припинитися фінансування, припиниться підтримка зброєю. Була дана абсолютно чітка відповідь, що ця підтримка двопартійна. Вона має абсолютну підтримку американського народу. І вона не залежить від тих чи інших змін в американському Конгресі, в американському Сенаті, бо він 100-відсотково підтримує Україну. Дуже важливо було це почути», – наголошує Порошенко.

«Третя позиція – це зацікавленість Сполучених Штатів в руху України вперед. Ми думаємо не тільки про перемогу у війні. Ми думаємо і про те, щоб були продовжені реформи, які приведуть Україну в Європейський Союз», – зазначає Петро Порошенко.

«Я на всіх зустрічах, які відбуваються в Галіфаксі, в тому числі під час розмови з паном міністром, говорив, що єдина умова для забезпечення безпеки в світі і миру – це є українська перемога і членство України в НАТО. Не існує інших механізмів, які здатні це забезпечити», – говорить Порошенко.

«Я сказав йому – Україна мала багато мирних угод з росією. Це і Будапештська угода, яка була підписана, ратифікована з відповідними безпековими гарантіями. Це була так звана «Велика угода» 1997-го року, яку я скасував як президент. Де також були надані нам відповідні безпекові гарантії, які не здійснилися, і тому ця угода була беззмістовна, бо росія не збирається їх виконувати. І події 2014-15 років, коли були підписані три угоди, протокол, меморандум і домовленості, які передбачали відновлення суверенітету, виведення іноземних військ, виведення важкої техніки і зброї. Стоїть підпис путіна під цими зобов’язаннями. Висновок лише один: не вірте путіну. Угода, яка підписана путіним, не варта паперу, на якому вона надрукована», – зауважує п’ятий Президент.

«Єдиний шлях, яким може бути забезпечена безпека в Європі і мир – це є українська перемога. І ми маємо зробити все можливе для того, щоб перемога здійснилась. Це є зброя, це посилення санкцій включно – і ми маємо починати про це говорити – з екстериторіальними санкціями. Ми маємо перерізати канали російського експорту. Ми маємо перерізати надходження валюти в росію, бо за цю валюту купується зброя, якою вбивають українців», – наголошує Порошенко.

Джерело

 

Переговори можливі: Порошенко у Галіфаксі назвав, хто найкраще веде переговори з росією

 

Порошенко на Міжнародному безпековому форумі у Галіфаксі заявив, що найкращими, найефективнішими переговорниками з путіним є Збройні сили України. Учасники Форуму зустріли ці слова оплесками. Порошенко закликав не довіряти путіну, який ніколи не дотримується міжнародних зобов’язань і договорів. П’ятий Президент наголосив: путін розуміє тільки силу.

«Не вірте путіну. путін розуміє тільки одне – силу. Яким чином ми можемо досягти миру? Ви говорили про процес переговорів. Я повністю підтримую і погоджуюсь. Без цього неможливо. А коли ми можемо розпочати переговори? Вони вже тривають. І у нас є дуже хороші переговорники. Чи ви знаєте, як вони називаються? Це – Збройні сили України», – заявив Порошенко.

«путін був проти виводу своїх військ з Київської області. Ми провели дуже успішні переговори – і викинули війська путіна з Київської області. Також після цього – з Чернігівської області, з Сумської області. Після цього ми провели дуже успішний раунд переговорів і викинули путінські війська з Харківської області. А ще пізніше – з Херсонської області. 20% території через такі переговори були повернені в Україну. Які ще переговори ви шукаєте?», – зазначив Порошенко.

«Українці – це той щит, який захищає світ від російської агресії і маніяка путіна», – сказав Петро Порошенко. Він подякував усім українським військовим, солдатам і офіцерам, які здивували світ своєю стійкістю та мужністю.

Джерело

 

Порошенко про зустрічі у Галіфаксі: маємо тримати єдність на зовнішньому фронті задля перемоги ЗСУ

Петро Порошенко, який бере участь у Міжнародному безпековому форумі у канадському Галіфаксі, повідомив журналістам, що мав змогу поспілкуватися з президентом Естонії, міністрами оборони США, Канади, Нідерландів та іншими високопосадовцями з НАТО та держав-союзників України.

«Я на всіх зустрічах, які відбуваються в Галіфаксі, в тому числі під час розмови з міністром Остіном, говорив, що обов’язково ми маємо тримати на порядку денному. Єдина умова для забезпечення безпеки в світі і миру – це є українська перемога і членство України в НАТО. Не існує інших механізмів, які здатні це забезпечити», – наголошує Порошенко.

«Де-факто Галіфакс є найкращим майданчиком для проведення цієї політики. І дуже важливо, щоб Україна зараз говорила одним голосом, дуже важливо, щоб ми тримали позиції єдності на зовнішньому фронті, який забезпечить, підтримає зусилля найкращого переговірника з росією – ЗСУ», – переконаний п’ятий Президент.

Він також порівняв попередні Форуми у Галіфаксі і зазначив – тепер багато з учасників визнають, що треба було більше підтримувати Україну до початку повномасштабного російського вторгнення.

«Зараз першим, я не можу сказати, що єдиним, але точно першим з великим відривом пріоритетом в порядку денному є Україна. Ми зустрічалися з багатьма минулого року. У листопаді минулого року я казав: якщо ви хочете уникнути повномасштабного вторгнення в Україну з боку росії, ви маєте терміново збільшити постачання зброї, терміново застосувати пекельні санкції проти росії і повідомити росію про це. Це єдине, що може зупинити агресію», – нагадав Порошенко.

«Не всі тоді повірили. І сьогодні вони згадують це, підтверджують і кажуть, що ми маємо зараз ще більше посилити координацію зусиль для того, щоб зупинити росію», – резюмує п’ятий Президент.

Джерело

 

Порошенко на Форумі в Галіфаксі назвав головного гаранта безпеки у світі

Петро Порошенко на Міжнародному безпековому форумі у Галіфаксі заявив, що не існує інших механізмів гарантування безпеки, окрім НАТО. Він наголосив – Україна має стати членом НАТО, це забезпечить перемогу на путінською агресією і мир у Європі та світі.

«Ми обговорюємо тут, що таке безпека. Дуже важливе питання. Можливо, хтось думає, що це Рада безпеки ООН? Ні. Вона не спрацювала при агресії росії. Існує тільки один інструмент – НАТО», – наголошує Порошенко.

«Яким чином ми можемо це зробити? Негайно – так само як Швецію і Фінляндію – необхідно прийняти Україну у члени НАТО. НАТО потребує членства України не менше, ніж Україна потребує НАТО», – зазначив Порошенко.

«Минулого року мій меседж тут був таким: у нас ще є шанс уникнути повномасштабного вторгнення, агресії росії. Дві рекомендації – я тоді сказав. Перша – це зброя. Надайте нам зброю, щоб путін зрозумів, що ми можемо зупинити його. І санкції. Це єдиний шанс, яким можна уникнути агресії.

Якщо не надасте зброї і не запровадите санкції – то буде агресія», – нагадав Петро Порошенко.

«Наша перемога буде спільною перемогою. Для цього потрібна зброя, зброя і ще раз зброя. І це те, що Захід може зробити для того, щоб наблизити мир. Друге. Санкції і ембарго. Ми можемо перервати потік газу з росії і притік в росію грошей. Тому що вони отримують мільярд доларів на день, і путін використовує ці гроші для того, щоб вбивати українців. Санкці повинні бути екстериторіальні. Треба повністю припинити потік будь-яких російських товарів. росія – це токсична країна, і будь-хто, хто з росіянами співпрацює – також токсичний», – вважає п’ятий Президент.

«Сьогодні це три рекомендації – зброя, санкції і НАТО», – наголосив Порошенко.

Він також зазначив, що потрібно депутінізувати європейську та світову політику, а всі причетні до злочинів проти українського народу мають отримати справедливе покарання через міжнародний трибунал.

Джерело

 

Нарешті всі зрозуміли, чому важлива перемога України – Порошенко

 

Петро Порошенко за підсумками Міжнародного безпекового форуму у Галіфаксі сказав журналістам, що на Заході нарешті усвідомили важливість української перемоги для безпеки всього світу.

«Форум цього року був присвячений повністю Україні. Девіз, який ми почули: чому Україна важлива? І це пішло червоною стрічкою у виступах ключових лідерів, які були тут присутні. Це був виступ міністра оборони Сполучених Штатів, міністра оборони Канади і великої кількості президентів, прем’єр-міністрів, парламентарів, військових, які тут були», – зазначає Порошенко.

«Не просто мир у Європі, а вперше це звучить – перемога України є єдиним виходом, який може стабілізувати безпекову ситуацію в світі», – наголошує Петро Порошенко.

«А що ж є безпека? Раніше панувала думка: «давайте не дратувати путіна, давайте не переходити «червоні лінії», давайте будемо шукати компромісів». Наша позиція – які компроміси, коли він хоче вбити нас, а українці хочуть жити? Які компоміси, коли проти українських жінок українських дітей українських старих використовується геноцид? А потім нам пропонують компроміси», – зауважує п’ятий Президент.

«Коли путін використовує як зброю кризу біженців, кризу енергетичну, газ, електроенергію, нафту – ми маємо використовувати як зброю нашу єдність. Єдність усього світу і єдність всередині України», – вважає Порошенко.

Джерело

 

Порошенко пояснив, чому членство в НАТО – це ключове завдання

Петро Порошенко, який взяв участь у Міжнародному безпековому форумі у Галіфаксі, заявив журналістам, що членство Украіни в НАТО разом із постачанням зброї та жорсткими санкціями проти росії є необхідною умовою для української перемоги і безпеки всього світу.

«Сьогодні ми говоримо не просто про постачання зброї. Я про це говорив і рік тому, що це може зупинити агресію. Ми говоримо не просто про санкції і ембарго. Я це говорив і рік тому, що це комплекс, який точно зупинить путіна. Сьогодні до цього додалася третя умова – наше членство в НАТО», – вважає п’ятий Президент.

«Якщо Швеція відчуває себе невпевнено з точки зору безпеки без членства в НАТО, якщо Фінляндія відчуває себе невпевнено без членства в НАТО з точки зору безпеки, як Україна в поточній ситуації може себе відчувати безпечно? Ніяких інших гарантій світ не здатен надати. Ми це проходили і з Будапештським меморандумом, і з великою угодою з росією, і з іншими угодами. У нас єдиний надійний інструмент – стаття 5 Північно-Атлантичної угоди. Про будь-що інше треба припинити говорити», – наголошує Порошенко.

«Я пишаюся тим, що наша команда разом з нашими партнерами започаткували створення Збройних сил у 2014-му, які так блискуче себе проявили. І мені приємно, що весь зал сьогодні аплодував, віддаючи шану і повагу українським Збройним Силам, українським солдатам, офіцерам і генералу Залужному», – говорить Порошенко.

«Сьогодні є консенсусна позиція щодо фінансової допомоги, постачання зброї, санкцій, ембарго, притягнення путіна і російських військових злочинців до відповідальності. Перший крок у зв’язку із терористичною атакою на МН17 днями зроблений», – констатує Петро Порошенко.

«І ключова позиція – НАТО. Мені здається, поки що не всі готові до цього. Але ми величезний крок нашою наполегливою роботою на безпековому форумі у Галіфаксі зробили», – резюмує Петро Порошенко.

Джерело

 

Порошенко на зустрічі з очільником збройних сил Швеції закликав надати Україні протитанкову зброю

Петро Порошенко у Галіфаксі під час Міжнародного безпекового форуму провів зустріч із Верховним головнокомандувачем збройних сил Швеції, генералом Мікаелем Байденом.

Порошенко наголосив, що головною запорукою європейської безпеки є перемога України, і закликав надати більше зброї.

«Нам потрібно більше зенітної зброї і нам потрібно більше протитанкових гранатометів, у тому числі шведського Carl Gustaf, який чудово зупиняє російські танки», – зазначив п’ятий Президент.

Порошенко подякував за підтримку шведському народу та уряду Швеції.

Джерело

 

Автори