Помилки влади на шляху до членства України в ЄС

Ірина Геращенко

З великим подивом прочитала про плани влади поєднати міністерство євроінтеграції з міністерством культури.

Це не перша спроба розмити євроінтеграцію, яка набагато ширше за гуманітарну сферу.

Й, безумовно, ці плани ніяк не корелюються з отриманим Україною статусом кандидата в члени ЄС і домашнім завданням, яке стоїть перед нами щодо адаптації нашого законодавства і всіх сфер життя до правил і норм Євросоюзу.

Влітку 2019-го нова команда, яка тоді прийшла до влади, планувала ліквідувати комітет євроінтеграції в ВР, потім хотіли об’єднати його з комітетом закордонних справ.

І тільки наша жорстка позиція щодо помилковості такого рішення зупинили ці «реформи».

Тоді нова влада віддала комітет євроінтеграції Європейській Солідарності за остаточним принципом, не усвідомлюючи його принциповість.

Іванна Климпуш-Цинцадзе дуже фахово виконує свою роботу, комітет, в якому більшість складають представники СН, уникає політизації своєї роботи і дає експертизу законопроєктів на відповідність євродирективам.

Від уряду нам потрібна фахова експертиза нашого законодавства. Саме цим має займатися міністерство євроінтеграції, як його планують створити.

Бо до сьогодні працював офіс віце-прем’єрки з євроінтеграції проводив велику роботу і по адвокації нашого членства в ЄС, експертизі та впровадженню реформ.

Об‘єднання євроінтеграції з дискредитованим міністерством культури, яке в нинішній владі відповідає за темники, цензуру і не спромоглося навіть організувати евакуацію культурних цінностей – найгірша з можливих ідей.

Як колишня голова комітету євроінтеграції я категорично проти такої імітації реформ.

Автор