Що наразі має росія в резерві?

Тетяна Кохановська

Наша війна без особливих помпи та розголосу перейшла в нову фазу. Питання не в контрнаступі як такому, питання в перехопленні ініціативи. І ми, і ворог опинилися в інакшій воєнній реальності. Природно, цікаво, а що буде далі, тож побільшало розмов, що ж наразі має рашка в резерві. Фейсбуком активно поширюється великий матеріал з Інсайдера, де сказано, що в рашків сильно вже вичерпана арта як така, бк до арти, а також ракети. Також був подібний матеріал на Кавказ-Центрі, де ще оцінюється відновлювальний потенціал воєнної промисловості в рашці (спойлер – він низький).

Ну я не воєнспец, оцінювати не беруся. Хоча думка про вичерпання ракет має ж і очевидне фактичне підтвердження: вони перескеровують свої С-300 на роботу в режимі земля-земля. Купа ракетних обстрілів останнього часу, особливо з білорашки, вони ж якраз із С-300. Але це ж абсолютно ненормально: С-300 – це ППО. Їх би мали берегти, ППО завжди потрібна. Але ніт.

Словом, не знаю. Але досі всі попередні уявлення про рашко-армію і її міць не справджувалися в ході війни. Друга армія світу виявилася диким набродом під керунком совіцьких дуболомів. Грізний ЧФ РФ загнаний під шконку чи то під південним узбережжям Криму, а чи то взагалі в Новоросійську. Причому країною, в якої і флоту як такого нема. Ну то чому б невичерпні гори совіцького залізяччя не можуть теж виявитися пшиком? Втім, не знаю. Розіграш покаже.

Також такі розмови стимулювало висування на фронт того новоствореного корпуса-недоноска. Корпус цей виявився вкомплектований доста непоганою зброєю, що дещо підважує вищенаписане. Натомість особовий склад і терміни формування корпусу виявили іншу проблему: як не дивно, з гарматним м’ясом. Бо збирали довго, зібрали мало і з вигляду дуже-дуже неякісного. А якщо додати сюди тотальне вишкрібання всього, що рухає в ДНР-ЛНР, нескінченні розмови про тисячі лютих сирійських бойовиків, відважних воїнів з асегаями з Африки, зовсім вже екзотичні ідеї позичити мільйон-другий солдат у пухлого Кіма в КНДР (ну, може, тощаві, але ж голодні й злі), рекрутування по тюрмах і тому подібні екзотичні ідеї, стає очевидно: в рашків серйозні проблеми з кадрами.

І це, якщо замислитися, дуже дивно. Бо ж рашка якщо вигравала якісь війни, так завжди закидуючи трупами своїх бабиновихнарожают-ів. От що-що, а людський ресурс в них видавався невичерпним. Я замислилася, ще раз перевірила різні соціо-демографічні та економічні дані. І дійшла парадоксального висновку.

Демографічний потенціал в рашці все ж таки є. Низькі доходи, точніше величезний розрив між столицею і глибинкою, сам економічний устрій сировинної держави, який фактично перетворює на баласт працездатне населення… Все це каже: гарматним м’ясом вони добре забезпечені, не невичерпно, але достатньо.

А от чого нема, так потенціалу управлінського. Система самих ЗС РФ та міннападу виявилася до масштабної війни не готова. (Зокрема, судячи з експертних висновків, не забезпечила офіцерським складом розгортання резервів). А головне, вона дубова і глибоко совіцька, вона не може залучити цей потенціал так, як хоче воювати х*йло, себто гібридно. Система нездатна проводити рекрутінг без звичних методів, а саме офіційної мобілізації, тобто примусу. От тому й ходять плітки – армійські вперто наполягають на мобілізації, бо це єдиний спосіб, в який вони здатні загнати своїх бабиновихнарожают у військо. (Те саме, до речі, каже й гіркін). Але виголошувати мобілізацію х*йло сцить, бо небезпідставно остерігається соціального вибуху. Тому вони зараз крутяться, як вуж на пательні, шукають паліативи. В ті пошуки явно залучені всі відомства.

Збільшили номінальну чисельність ЗС РФ. Думаю, то пропозиція від військових, і восени дещо нагребуть призовниками за звичною примусовою схемою. Ну ще спробують щось вичавити зі своїх резервистів, оно, проведуть збори восени. Але думаю, тут їм багато не світить. Поварпутіна прігожин довго годував х*йла обіцянками нарекрутувати вищезгаданих близькосхідних комбатантів, африканських найманців – ну скрізь де двіжували вагнерівці, що далі, то екзотичніші місця фігурували, і все дарма. Зрештою це звелося до чьосу по російських пенітенціарних закладах, де грізні вагнерівці бойко вербують зеків. Дивна пропозиція позичитися недогодованими корейцями в пухлого Кіма, думаю, надійшла з відомства Лаврова. Спробували підпрягти до визбирування гарматного м’яса місцеві влади в регіонах – пам’ятаєте оті добробати з суб’єктів федерації? “Собянінський полк”, отето все. Росгвардія Золотова забезпечує заганяння у військо мешканців донбаських бантустанів. А щойно з’явилися чутки, що почали так само гребсти на свіжоокупованих територіях. Ну… це м’яко кажучи, неоднозначне рішення. На місці рашків я б українців не озброювала, навіть “мосинками”.

Ну і ось, за певний час ми побачимо, що дасть ідея віддавати рекрутінг субпідрядникам, і що зможе нашкребти армія. Не дуже швидко, ймовірно, в перспективі кількох місяців. Я ризикну припустити, що вся ця метушня дасть жалюгідні вишкребки. І рашка зрештою буде змушена все ж таки виголосити мобілізацію і загнати дорогіх росіян у військо копняками. В них завжди так – крутять, мутять, мудрують щось, а потім плюють і пруть напролам.

Ну або зіллється взагалі, зчинить розмашистий жест доброї волі. Може, ще з х*йлом на чолі, а може вже й без. Ну а якщо все ж таки зважаться на війну “в довгу” – отримають все, що за це причитається (див. Першу світову війну і революцію, до якої призвело зловживання мобілізацією). І це, в принципі, для нас найбільш довгий, витратний варіант, але водночас він дасть найбільш сталий, довготривалий результат. Подібний катаклізм заткне рашку надовго, а може й взагалі прикончить.

 

На фото: Жінка фотографує знищений російський танк у селі Дмитрівка Київської області, 24 квітня 2022 року

Автори