Санкції на часі. 02.07.2022

Ростислав Павленко

Forbes порахували, що на Зміїному та в навколишніх водах росія втратила техніки на понад $900 млн. Мільярди втрачаються на полях боїв на українській землі.

Рашисти втрачають ресурс, який ще срср накопичував на ІІІ Світову війну з Заходом. І задача санкцій з боку вільного світу – не дати їй відродити цей потенціал і відправити її на дно.

1. За шість місяців 2022 року російський «газпром» скоротив експорт газу до Європи на 31% – до 68,9 млрд кубів. У той же час видобуток газу зменшився на 8,6% до 238,4 млрд кубів.

Не маючи змоги продавати газ, рашисти стикнуться з необхідністю десь його дівати або спалювати у факелах на свердловинах.

2. Акції Газпрому, який відмовився виплачувати дивіденди за 2021 рік, впали ще на 7%. Вони опустилися нижче за 191,6 рублів за папір вперше з 25 лютого. Про це свідчать дані після відкриття торгів на мосбіржі.

3. Вперше в історії США поставили в ЄС більше газу, ніж рф своїми трубопроводами. Про це повідомив голова Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль із посиланням на дані за червень.

4. Оборот роздрібної торгівлі в росії у травні просів на 10,1% — навіть більше, ніж у квітні, коли спад оцінювався в 9,8%.

5. Більшість російських шкіл і дитячих садків (61%) скаржаться на нестачу паперу, 18,4% говорять про перебої в роботі програмного забезпечення, а 12,9% мають проблеми з продуктами для їдальні через складнощі з поставками. Шкільна їжа подорожчала на 20-40%.

Далі буде.

Автор