Мене питали — де взяти корисні інструкції щодо підготовки до війни, якщо немає, скажімо так, практичних занять. Чи є посилання?

Є.

По-перше, Українська військова бібліотека.

Основна увага — на посібник «Домедична допомога в умовах бойових дій» (знадобиться всім, і не тільки в умовах бойових дій) та настанови по експлуатації зброї, офіцерам — на Бойовий статут.

По-друге, окопи. Вибачте за посилання на російські ресурси, але — «Наставление по инженерному делу для пехоты РККА» та «Наставление для инженерных войск. Полевая фортификация». Не дивуйтесь, що це 1943 рік, це справа консервативна, і якраз там змінилося мало.

Також можете подивитися два корисних відео від Нічного Сталкера (один, два).

По-третє, ось непоганий текст «Ближні бої в умовах „конфліктів малої інтенсивності“. Бойові дії в умовах міста» від Paolo Lumiere (частина перша, частина друга, частина третя). В нас вже конфлікт великої інтенсивності, та згодитися може.

По-четверте, настанови по експлуатації закордонних зразків індивідуальної зброї, разом із відео, легко гугляться та ютубляться. Потрібна англійська. Втім, частину вже перекладено. Наприклад, ось відеоінструкція по NLAW та відеоінструкція по користуванню Javelin.

Чи замінить воно практичні навички? Ні.
Чи стане в нагоді? Так.
Чи буде час, який ви витратите на ознайомлення, того вартим? Так.

Користуйтеся. Поширення вітається.

Джерело