Порошенко продовжує роботу в Оттаві (фото)
Порошенко в Оттаві обговорив з депутатами канадського парламенту збільшення військової допомоги Україні без обмежень
Петро Порошенко, який перебуває з візитом у Канаді, зустрівся із членами Парламенту та тіньовими міністрами-представниками Консервативної партії Майклом Чонгом, Джеймсом Безаном, Ренді Хобеком та Шувалоєм Мажумдаром.
«Сьогодні ця опозиційна сила користується найвищим рівнем суспільної підтримки. Це важливо у контексті майбутніх парламентських виборів восени наступного року», – повідомив пʼятий Президент у соцмережах.
«Заручився повною підтримкою ключових представників Консервативної партії Канади у просуванні пріоритетних для нашої держави питань — збільшенні військової допомоги без обмежень, посиленні санкційного тиску проти росії, забезпеченні належної фінансово-економічної підтримки та прискоренні набуття членства України в НАТО», – пише Порошенко.
«Переконаний, що зміцнення політичного багатопартійного проукраїнського консенсусу в Канаді є виключно важливим завданням для нашої парламентської дипломатії», – наголошує Петро Порошенко.
Детальне обговорення безпекових питань: Порошенко в Оттаві зустрівся з парламентською Групою дружби з Україною
Петро Порошенко в Оттаві зустрівся з Групою дружби Канада-Україна. Як повідомив пʼятий Президент, це була детальна та відверта розмова з усього спектру питань безпекового порядку денного. «Є розуміння того, що сьогодні безпека всього євроатлантичного простору залежить від перемоги над російським агресором саме в Україні», – написав Порошенко у соцмережах.
Він наголосив під час зустрічі, що всеохоплююча військово-політична та економічна допомога Україні має залишатися у топ пріоритетах канадської зовнішньої політики.
«Особливого значення така підтримка набуває напередодні головування Канади у Групі Семи у 2025 році та парламентських виборів у Канаді наступного року. Детально ознайомив канадських парламентарів із ситуацією на фронті і першочерговими потребами ЗСУ. На цьому етапі в пріоритеті далекобійні ракети, засоби РЕБ, дрони та сучасна підготовка українських військових підрозділів. Закликав канадських депутатів сприяти подальшому посиленню санкційного режиму проти росії та її союзників, щоб позбавити агресора ресурсів продовжувати війну», – пише Порошенко.
«Особливу увагу приділив питанням підтримки Канадою забезпечення членства України в НАТО як єдиної дієвої гарантії безпеки нашої держави. На прохання депутатів окреслив стан демократичних інститутів та верховенства права в Україні в умовах воєнного стану з акцентом на важливість зміцнення внутрішньої єдності та стійкості демократії у нашій державі», – зазначає лідер «Євросолідарності».
Відверта та змістовна розмова з Президентом Міжнародного демократичного союзу Стівеном Гарпером та членом Сенату Канади Лео Хусакосом.
Коли безпекові виклики дедалі більше загострюються, для нас життєво важливо діяти єдиним скоординованим фронтом із нашими західними союзниками та всім демократичним світом.
Міжнародний демократичний союз об’єднує партії з більше 60 країн світу і тому вважаю принципово важливим використовувати належність до цієї глобальної політичної родини для просування політичних та безпекових інтересів нашої держави.
Під час розмови ми узгодили підходи до питання посилення військової допомоги Україні та санкційного тиску на російського агресора і його союзників, перспектив вступу до Євросоюзу та запрошення нашої держави до членства в НАТО. Особливу увагу приділили стратегії взаємодії з новою американською адміністрацією.
Продовжимо спільну роботу на Саміті Міжнародного демократичного союзу у Вашингтоні за кілька днів.
* * *
Продовжую роботу в Оттаві. Зустрівся з українцями-помічниками депутатів парламенту Канади, щоб заручитися їх підтримкою та посилити допомогу України.
Канада могла б стати лідером проєкту фінансування українських державних контрактів із виробництва зброї для потреб ЗСУ. У нас є дансько-нідерландська ініціатива, яка полягає в тому, що з бюджету Данії й Нідерландів фінансуються закупівлі в українських виробників зброї для ЗСУ. Ми знаходимо високотехнологічного виробника, продукція якого пройшла перевірку, перевіряємо це в Генштабі, в Головнокомандувача і кажемо, що 50 млн дол. буде виділено для того, щоб закупити у цих виробників і поставити в цю конкретну частину.
По-перше, це буде швидше, ніж шукати по всьому світу застарілі артилерійські боєприпаси. По-друге, це буде дешевше, по-третє, це буде ефективніше. Якщо Канада виступить лідером цього процесу — це саме те, що нам потрібно.
Також зауважив, що у 2025 році фінансування України під загрозою скорочення. Тому важливо використовувати кошти від заморожених російських активів — для нас це питання виживання.
У підсумку нашої зустрічі відзначу, що вона пройшла в атмосфері повного розуміння. Українці, які працюють в парламенті Канади, набувають зараз унікальний досвід демократії. Ми повинні обов’язково привезти його в Україну. Принагідно запросив помічників депутатів відвідати з нашою командою фронт. Познайомитися з військовими та українцями, які живуть поблизу лінії зіткнення. Це дуже важливо.
Українці по всьому світу зараз працюють, щоб створити умови, які забезпечать Перемогу.
* * *
Метою мого візиту до Канади було заручитися підтримкою та посилити допомогу Україні. Для нас життєво важливо діяти єдиним фронтом із західними союзниками та всім демократичним світом.
Військово-політична та економічна допомога Україні має залишатися пріоритетом канадської зовнішньої політики. Тому для мене важливо об’єднувати зусилля, збільшувати коло друзів, зокрема і в канадському парламенті, «заражати» їх ідеєю допомоги нашій державі.
Мене приємно вразила зустріч з Групою дружби Канада-Україна. Ми говорили однією мовою — мовою захисту України. Безпека всього євроатлантичного простору залежить від перемоги над російським агресором саме в Україні — це добре розуміють в канадському парламенті. Тому обговорення було предметне і результативне — про актуальні потреби ЗСУ, необхідність й надалі підсилювати санкційний тиск на росію та її союзників, забезпечити членство України в НАТО.
Надихаюча зустріч з українцями, які працюють в парламенті Канади помічниками депутатів. Вони набувають важливий досвід демократії, який варто привезти в Україну. Та щиро переймаються тим, яку роботу можуть виконувати на своєму місці для України.
За кілька днів продовжу роботу у Вашингтоні.
* * *
Наступного року Канада очолить G7, тому нам дуже важливо зараз посилювати співпрацю з їхнім урядом, як одним з ключових союзників. Користуючись нагодою, завітав на етер до канадського телеканалу CBC.
Деякі країни-члени НАТО досі чекають, — можливо, щось трапиться, і війна припиниться. Але єдиний спосіб зупинити війну — перемогти путіна. Ми повинні чинити тиск на путіна. Тому розраховуємо на те, що Канада стане лідером усього західного світу у конфіскації заморожених російських активів та спрямує ці кошти на фінансування України.
В Україні зараз надзвичайно складна ситуація. Щодня ми боремось за свою землю, родину, народ, країну та майбутнє. Нам не вистачає зброї — немає чим воювати. Але український народ робить диво, бо з 24 лютого ми зупинили російську армію та маємо унікальний бойовий досвід.
Україна страждає через постійні російські обстріли північнокорейськими ракетами, іранськими безпілотниками, які атакують об’єкти енергетичної інфраструктури та наше мирне населення. В цій ситуації ми повинні щось змінювати: потрібні 5 речей. Артилерійські снаряди. Системи ППО. Системи радіоелектронної боротьби. FPV. Гроші, щоб фінансувати нашу оборону.
І я вкотре хочу наголосити: це не допомога Україні. Ці кроки потрібні для всіх держав-членів НАТО. Всі повинні розуміти, що путін не зупиниться на Україні. Саме тому фінансування української безпеки та оборони — це інвестиція в мир та безпеку у світі.
Повне відео (англійською)