Що Україні дав Роттердам? – Петро Порошенко про головне на Конгресі ЄНП у Роттердамі (фото, відео)

Порошенко у Роттердамі обговорив з прем’єром Хорватії Пленковичем надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС: Розраховуємо на позитивне рішення

Петро Порошенко, який зараз перебуває у Роттердамі на Саміті Європейської народної партії, обговорив із прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем перспективи надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС, а також посилення санкцій проти росії та підтримки нашої держави. Про це Порошенко повідомив у Facebook.

«Завжди радий зустрічі з справжнім другом України та моїм добрим другом Andrej Plenković, премʼєр-міністром Хорватії та членом Європейської народної партії. Тут, в Роттердамі, багато говорили про виклики, з якими сьогодні стикається Україна та Європа, як їм протистояти, і, звісно ж, про наші стратегічні перспективи», – пишеь Порошенко.

«Я знаю його ще відтоді, коли він був депутатом Європарламенту і в якості співголови групи міжпарламентського співробітництва з Європарламентом проводив величезну роботу по підписанню Угоди про Асоціацію, про імплементацію, про захист і допомогу Україні з боку Європейського Союзу. Після того як він був обраний, переміг на виборах і був обраний прем’єр-міністром, на сьогоднішній день Хорватія стала одним з основних адвокатів, одним з основних помічників України і з точки зору європейської інтеграції, і з точки зору воєнної допомоги», – розповів Порошенко у коментарі журналістам.

«За час мого президентства військові фахівці Хорватії надавали нам величезну допомогу, маючи свій досвід у боротьбі проти агресора. І сьогодні Хорватія входить серед лідерів по обсягу допомоги, як гуманітарної так і військової. Хорватія є одним із промоутерів України під час переговорів, і в якості однієї з тем, яка присутня була – це є робота Хорватії по забезпеченню прийняття Радою Європейського Союзу 6-го пакету санкцій», – наголоує Порошенко.

«Надихає, що члени нашої політичної сімʼї ЄНП з числа Європейської Ради цілковито підтримують перспективи надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС», – повідомив п’ятий Президент.

«Чітко наголосив на історичному моменті та озброїв наших адвокатів додатковими аргументами на користь того, щоб вердикт по Україні був позитивним», – наголосив Петро Порошенко.

«Докладно обговорили шляхи протистояння путінському режиму для зупинення війни та перемоги України. Привітали рішення ЄС щодо ембарго на російську нафту, та висловили переконання щодо недоцільності зупинок у процесі руйнівних санкцій проти росії», – зазначає лідер партії.

За словами Порошенка, він отримав запевнення щодо твердої єдності і солідарності з Україною в питанні надання важкої зброї: «всі розуміють, що зволікання занадто дорого коштують Україні, Європі та світу».

«Скоординували підходи до розробки комплексного «Плана Маршалла» для післявоєнної відбудови України з акцентом на достатні фінансові ресурси та глибинні реформи в Україні. Наголошено, що війна не може і не повинна бути причиною для нездійснення перетворень. Від України очікують на збереження внутрішньополітичної єдності та стійкості, що є надійною основою і для міжнародної єдності та солідарності з нашою державою», – резюмує Петро Порошенко.

Джерело

 

У Резолюції ЄНП врахували пропозиції щодо «списку Бучі» та ембарго на російську нафту, газу і ядерне паливо до припинення агресії проти України – Порошенко

 

Петро Порошенко, який перебуває у Роттердамі на Конгресі Європейської народної партії, повідомив, що у підсумковій Резолюції ЄНП враховані надзвичайно важливі для України позиції.

«Чудові новини з Роттердаму, де зараз проводжу активну дипломатичну роботу з європейськими партнерами! Щойно Конгрес EPP – European People’s Party одноголосно схвалив потужну резолюцію на підтримку і солідарність з Україною, яка фіксує надзвичайно амбітну та прогресивну позицію ЄНП як найвпливовішої європейської політичної родини», – пише Порошенко.

Він також відзначив п’ять найголовніших пунктів:

  • підтримка якнайшвидшого надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС вже на червневому засіданні Європейської Ради і початку передвступних переговорів;
  • «народники» рішучі у прагненні докласти всіх зусиль для забезпечення поразки росії та примушення її закінчити війну проти України і відновити територіальну цілісність нашої держави шляхом надання необхідної політичної, військової, економічної, фінансової та гуманітарної допомоги;
  • запровадження ембарго на імпорт нафти, газу та ядерного палива з росії до припинення агресії проти України та відновлення територіальної цілісності;
  • згода на формування так званого «списку Бучі», який має включити всіх відповідальних росіян за військові злочини та злочини проти людяності в Україні;
  • розробка «Плану Маршалла 2.0» для післявоєнної відбудови України.

«Я дякую всім партнерам та нашій потужній команді «Європейської Солідарності» за такий важливий для України здобуток. Робимо все можливе для досягнення перемоги і просування та забезпечення інтересів нашої держави», – резюмує п’ятий Президент.

Джерело

 

Порошенко: Отримання статусу кандидата в члени ЄС для України – це надважливе завдання, яке потребує титанічних зусиль

 

Петро Порошенко у Роттердамі, де відбувається Конгрес Європейської народної партії, заявив журналістам, що надання Україні статусу кандидата у члени ЄС – це питання номер один і для українських політиків, і для влади, і для дипломатії.

«Героїчні, титанічні зусилля, які мають бути докладені для того, щоби Україна отримала статус країни-кандидата. Я вірю, що це можливо. Це потребує об’єднання всіх зусиль для того, щоб переконати Європейський Союз в безальтернативності цього рішення», – сказав Порошенко.

«Тому що українці пройшли, можливо, найважчий іспит і заплатили найвищу ціну, яка запечатана кров’ю українських патріотів, українських безневинних жертв серед цивільного населення. Наше прагнення – бути у Європейському Союзі. І надання статусу кандидата є вже глибоким символом співпраці, символом дружнього плеча Європейського Союзу, який допомагає Україні у цій загарбницькій з боку російської федерації війні», – наголошує п’ятий Президент.

Порошенко сказав, що Саміт ЄНП зібрав ключових політиків, лідерів держав-членів Європейського Союзу.

«От саме ці люди і приймають рішення. Більше того це, як кажуть в дипломатії, інструменти впливу. Ми намітили, з ким саме треба переговорити для того, щоби донести необхідність і переконати аргументацією тих, хто ще коливається. І в цих умовах ми розписали буквально по дням персонально, що ми маємо зробити», – зазначає Порошенко.

«Завдання надскладне. Поруч з нами так само претендують на це Боснія, Молдова, Грузія та низка інших країн. Але для України зараз це питання життя і смерті. Всі мають розуміти, ніскільки нам важливо виграти. Наскільки чутливим буде відкладання цього рішення. Тому це має бути в тому числі завдання номер один для української дипломатії, для українського президента, для української влади», – резюмує Порошенко.

Джерело

 

Климпуш-Цинцадзе про засідання ПА НАТО у Вільнюсі: Голос України був недостатньо потужним

Україна, на жаль, не використала всі можливості для посилення своєї позиції у питанні інтеграції до Північноатлантичного альянсу через заблоковану можливість участі Петра Порошенка у роботі Парламентської Асамблеї НАТО. Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», голова парламентського комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе в інтерв’ю журналістам.

Вона розповіла, що під час роботи української делегації на Конгресі Європейської народної партії у Роттердамі багато європейських політиків заявляли про неприпустимість блокування виїзду за кордон п’ятого Президента України, народного депутата, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка.

Депутатка розповіла про свою розмову зі співголовою комісії зі співпраці з НАТО польського Сейму паном Міхалом Щербою. «Він чітко сказав про те, що це неприпустима історія і що голосу України не було достатньо чути. Тобто голос України не був повноцінний через те, що не була мультипартійна і повноцінна наша делегація», – розповіла Климпуш-Цинцадзе.

«Це на користь Україні точно не грає», – підкреслила голова комітету.

«Мені шкода, що ті контакти, які має Петро Порошенко, ті зв’язки і авторитет, які він ніс на цю Парламентську Асамблею НАТО, не був використаний країною», – також зазначила Климпуш-Цинцадзе.

«Сьогодні, як на мене, країна недостатньо амбітно поводить себе у діалозі з Північноатлантичним альянсом. А ми могли би додати до цього через те, що ми є саме тою політичною силою, яка ініціювала і забезпечила встановлення в Конституції України цієї стратегічної цілі – як членства в ЄС, так і членства в НАТО. Ми від неї не відмовляємося. Я вважаю, що Україна має чітко говорити, що після перемоги, другим днем ми маємо зайти в Північноатлантичний альянс. Це те, над чим міг би почати працювати на цій асамблеї, в тому числі п’ятий Президент України, і це те, що не відбулося, і те, що ми втратили», – констатувала вона.

Джерело

 

Україна в центрі уваги Саміту ЄНП – Ірина Геращенко

 

Питання війни в Україні було в центрі уваги Саміту Європейської народної партії. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в коментарі журналістам.

«Україна була в центрі уваги Європейської народної партії. Не було жодного виступу, чи мова ішла про керівництво Євросоюзу в цілому, зокрема президентку Єврокомісії, Європейського Парламенту, чи представників національних урядів і парламентів, президентів, прем’єрів, спікерів чи депутатів Європейського Парламенту чи національних парламентів. Всі звертали увагу на Україну – це тема війни і підтримки зброєю, міграційна криза, спровокована цією війною, продовольча криза, в якій сьогодні велика загроза. Це усвідомлення що необхідно допомогти Україні», – сказала вона.

«Зараз говорять важливі акценти – не просто зупинити чи закінчити війну, а перемогти. Тому що всі усвідомлюють, що без перемоги України Путін піде далі, буде ще одна війна, потім ще одна. Тому ставиться на перемогу України», – додала співголова фракції.

Також Геращенко підкреслила – необхідно деталізовано доносити міжнародним партнерам, що саме буде означати перемога для України.

«У перемогу для України вкладається повне відновлення територіальної цілісності і суверенітету, деокупація всіх окупованих територій, включаючи Крим, виплата репарацій, щоб ми могли відбудовувати нашу країну. І по цим сценаріям ідуть дуже серйозні дебати і дискусії, тому потрібно говорити з нашими партнерами, які усвідомлюють необхідність арешту активів, не лише олігархів, а й підприємств, які були причетні до війни. Арештувати – це одна справа, але як потім передати їх офіційно Україні, через які двосторонні угоди для того, щоб ці гроші могли піти на відбудову. Це важливо», – зазначила вона.

«Попри підтримку України і змінюється ситуація з країнами, які найбільш скептично ставилися до надання Україні зброї. Нам потрібно більше зброї, набагато більше важкої зброї, якою можна наступати, а не тільки оборонятися, щоб вигнати окупантів з нашої території. Важливо цю підтримку не лише здобути, а утримати. Світ жорсткий, дуже багато нових викликів і важливо, щоб Україна тримала єдність і підтримку до нашої перемоги», – додала народна депутатка.

Делегація «Європейської Солідарності» наголосила: «українське суспільство чекає політичний сигнал – статус кандидата в члени ЄС. Не всі країни поки підтримують надання Україні статусу кандидата. Це дуже важка розмова. Серед таких україноскептиків попри підтримку України фінансову, міграційну, нашим біженцям допомагають всі країни. Це правда, але не готові надавати поки такий статус Австрія, Німеччина – йде дискусія, Фракція – дуже важко йде дискусія», – зазначає Геращенко.

«Дуже потрібно, щоб сьогодні всі політики, державні діячі об’єдналися навколо теми захисту України назовні, роботи з нашими партнерами, щоб отримати цей статус. Було ніяково і соромно, що всі зустрічі починалися з питань внутрішньої політики – а що трапилося, коли вас не випускали за кордон у важливі міжнародні відрядження. Наша політична команда не збирається назовні виносити все це інтриганство, тому що усвідомлюємо, що все це б’є по Україні, ставили крапку і говорили, що наша задача – боротися за Україну», – говорить Геращенко.

«Наш меседж до Європейського Союзу ключовий – надання Україні статусу кандидата буде означати, що Україна бере на себе зобов’язання відповідати цим принципам. У нас має бути демократія, повага до опозиції, свобода слова, боротьба з корупцією, реформи. Ненадання Україні цього статусу просто скотить нас в автократію, тому Європейський Союз має бути зацікавлений в наданні Україні цього статусу, як і Україна – в отриманні», – наголошує Ірина Геращенко.

Джерело

 

Порошенко у Роттердамі: Продовжуємо тиснути на партнерів, щоб Україна отримала статус кандидата в ЄС на найближчому саміті

 

Надання Україні статусу кандидата у члени ЄС – одне з найважливіших завдань, яке потребує об’єднання всіх політичних та дипломатичних зусиль. Про це сказав Петро Порошенко журналістам у Роттердамі в кулуарах Конгресу ЄНП. Він наголосив – треба максимально використати це вікно можливостей і зробити відмову від підтримки євроінтеграції України токсичною для європейських лідерів.

«Наша команда брала безпосередню участь у формулюванні головного документа Конгресу. Є дуже коротке вікно можливостей, де ми маємо зробити все, що від нас залежить, щоб зупинити війну, викинути загарбників і просунути країну у Європу», – говорить Порошенко.

«Тому першим пунктом для нас є заклик найбільшої європейської партії негайно надати Україні на найближчому саміті Європейського Союзу статус кандидата. І ми цього добилися. Зараз буде залежати від того, як інші партійні групи будуть працювати, як інші країни будуть працювати. Ми маємо зробити токсичною відмову Україні від статусу», – зазначає Петро Порошенко.

«Дуже важливо, що про це чітко наголосили Голова Єврокомісії, Голова Європарламенту. Ви бачили вчора мої інтенсивні переговори, і всієї нашої делегації і з Урсулою фон дер Ляєн, і з Робертою Метсолою. Це дуже важливо», – пояснює Порошенко.

«Це величезна робота, яку в інший спосіб не здатні були б зробити. Я вважаю, що ми сьогодні ще не перемогли, але зробили величезний крок в правильному напрямку», – резюмує Порошенко.

Джерело

 

Порошенко: «Корисні ідіоти», які паскудять Україну перед світом, будуть за це відповідати

Петро Порошенко у Роттердамі під час Конгресу Європейської народної партії заявив журналістам, що спроби зруйнувати внутрішню єдність в Україні з боку «корисних, послужливих ідіотів» шкодять нашій державі. Як відомо, блокування виїзду Порошенка для участі у засіданні Парламентської асамблеї НАТО у Вільнюсі викликало негативну реакцію європейських політиків.

«Це є «корисні ідіоти», «послужливі дурні», які зробили атаку на ключову позицію того, чого чекає від нас світ – на нашу єдність українську. І коли дріб’язково, брудно вони «зґвалтували» прикордонника офіцера, який підозрює лист Верховної Ради за підписом Голови Верховної Ради, що це підробка – це навіть не смішно», – сказав Порошенко.

«Коли він приносить сканер і каже, що він не може прочитати QR код Голови Верховної Ради – це прикро. І коли ми вже привезли йому сканер і сказали – прочитайте, кинув все і сказав – друзі, ви розумієте, що я людина підневільна. Навіщо? Мені просто дали вказівку», – розповів п’ятий Президент.

«Так от моє відкрите звернення ло Зеленського вирішило проблеми за мить. І тому – я сподіваюся – можливо, Зеленський про це не знав. Можливо це дійсно просто «корисні, послужливі ідіоти». Які намагалися зробити атаку на єдність, але їм це не вдалося», – говорить Порошенко.

«І дуже сподіваюся, що вони тричі подумають перед тим, як робити це наступного разу. А ці ганебні ідіоти, які паскудять Україну, будуть за це відповідати. Я не маю сумніву», – резюмує Петро Порошенко.

Як відомо, Петро Порошенко не зміг взяти участь у Парламентській асамблеї НАТО у Вільнюсі, де планував і під час офіційних виступів, і під час переговорів на полях асамблеї закликати союзників надати Україні ПДЧ в НАТО на саміті у Мадриді у червні цього року. Також Порошенко планував обговорити постачання в Україну важкого озброєння.

Після тиску депутатів Європарламенту та членів урядів країн ЄС Петро Порошенко зміг виїхати за кордон для участі у Саміті та Конгресі Європейської народної партії у Роттердамі.

Доповідач по Україні, депутат Європарламенту від Німеччини Міхаель Ґалер заявив, що забороною на виїзд для Петра Порошенка влада псує імідж України. Він зазначив, що це може перешкодити Україні отримати статус кандидата на членство в ЄС.

Старший науковий співробітник Атлантичної Ради Андерс Аслунд заявив, що НАТО розцінить це як те, що Україна є недостатньо демократичною для вступу в Альянс.

Перешкоджання Порошенку взяти участь у ПА НАТО викликали негативну реакцію всередині України. Низка журналістів, громадських активістів та волонтерів закликала владу припинити порушення закону щодо лідера опозиційної проєвропейської партії.

Джерело

 

Порошенко про головне на Конгресі ЄНП у Роттердамі: Посилення санкцій проти Росії, зброя та статус кандидата в члени ЄС для України

Петро Порошенко у Роттердамі розповів журналістам про підсумки роботи на Конгресі ЄНП. Він повідомив, що протягом двох днів роботи Конгресу відбулося близько 30 зустрічей з європейськими політиками. У центрі уваги – посилення санкцій проти росії, постачання Україні важкого озброєння і надання статусу кандидата у члени ЄС на найближчому саміті.

«День роботи на таких конгресах вартує року. У нас відбулося майже 30 зустрічей. І всі вони були присвячені Україні. Це безпрецедентно, коли найбільша партія Європи, Європейська народна партія проводить Конгрес, який присвячений виключно Україні», – говорить Порошенко.

«Акції солідарності з Україною, акції підтримки України, де беруть участь президенти, прем’єри, лідери опозиції, лідери парламентів, чи не найбільша фракція у Європарламенті – лідер європейських інституцій, президент Єврокомісії, президент Європейського парламенту. Всі сконцентровані в одному місці», – пояснює п’ятий Президент.

«За ці два дні я зустрівся з багатьма політиками у Роттердамі — Дональдом Туском, Манфредом Вебером, Робертою Метсолою, Жозефом Долем, Йоханнесом Ханом, Урсулою фон дер Ляєн, Оленою Ціхановською, Міхаелем Ґалером, Валдісом Домбровскісом, Антоніо Таяні», – повідомив Порошенко.

«Тут немає дипломатичного протоколу, тут всі знаходяться у форматі єдиної родини ЄНП, де «Європейська Солідарність» є повноправним членом цієї родини. Наша команда брала безпосередню участь у формулюванні головного документа Конгресу. Є дуже коротке вікно можливостей, де ми маємо зробити все, що від нас залежить, щоб зупинити війну, викинути загарбників і просунути країну у Європу», – говорить Порошенко.

«Тому першим пунктом для нас є заклик найбільшої європейської партії негайно надати Україні на найближчому саміті Європейського Союзу статус кандидата. І ми цього добилися. Зараз буде залежати від того, як інші партійні групи будуть працювати, як інші країни будуть працювати. Ми маємо зробити токсичною відмову Україні від статусу», – зазначає Петро Порошенко.

У своєму виступі на Конгресі лідер партії «Європейська Солідарність» закликав надати Україні танки, реактивні винищувачі, гелікоптери, ракетні установки великої дальності та артилерійські системи, засоби протиповітряної оборони.

Він також наголосив, що санкції проти росії мають посилюватись.

«Якщо ви мене запитаєте, чи задоволений я повністю санкціями, моя відповідь буде: ні, бо максимум поки що не досягнуто. Якщо ви мене запитаєте, чи є це наша перемога – так. І я можу сказати, що те, що заявили Президент Єврокомісії, Президент Європарламенту – просто примусили ті країни, які мали спеціальні відносини з росією, поставити вибір: ти або з Європою, або з росією, по-іншому не буде. Війна – це чорно-біла позиція. Ти або з чорним, або з білим», – наголошує Порошенко.

«Саме таке формулювання дозволило нам вийти на успіх і щодо російського нафтового ембарго, а це росія втратила 90% потужного найпотужнішого ринку у світі, європейського ринку. Він буде замінений нафтою з Близького Сходу, саудівською нафтою, іншими позиціями. І росія, дуже сподіваюсь, що на цей ринок більше не повернеться», – пояснює Порошенко.

«І санкціями проти Сбербанку. Найбільший банк росії тепер буде паралізований, і це правильна позиція. Санкціями проти кіріла», – наголошує п’ятий Президент.

«Я хотів би звернути увагу на ще одну дуже важливу позицію: це заборона всім європейським страховим компаніям страхувати вантажі російського експорту. Це стосується не лише російських танкерів. Це була наша пропозиція, яка була імплементована, і я дуже дякую за це і Урсулі фон дер Ляєн, і Валдісу Домбровскісу, який також брав участь, і великій кількості комісарів, які тут об’єдналися для того, щоб представити таку позицію», – зазначає Порошенко.

«Це – перемога України, це не перемога «Європейської Солідарності». І ми працюємо на Україну. Ми не тягнемо ковдру на себе, нам треба перемогти і перемогти якнайшвидше», – наголошує Петро Порошенко.

Джерело

 

Порошенко: Всім, хто питає, що зараз потрібно Україні, я кажу – зброя, зброя і ще раз зброя

Петро Порошенко в інтерв’ю журналістам італійського телеканалу Sky TG24 з Роттердаму, де відбувався Конгрес ЄНП, закликав союзників надати Україні якомога більше важкого озброєння.

«Мене багато разів запитували тут, під час Конгресу, чого Україна потребує найбільше. І моя відповідь була – зброї, зброї і ще раз зброї», – зазначив Порошенко.

«Перш за все ми потребуємо того, що може змінити «правила гри» у цій війні. Можете собі уявити, що майбутнє Європи і світу залежить від 100 винищувачів, 500 танків та 1000 артилерійських систем чи може ще 300 протиповітряних систем? Адже і справді йдеться про майбутнє світу», – говорить Порошенко.

«Сьогодні ми демонструємо це силою свого війська, яке створене за стандартами НАТО, і це було зроблено нами, починаючи з 2014 року. І ось вони сьогодні здивували весь світ. Ми готові захистити Європу від путіна. Готові захистити світ від путіна», – говорить Порошенко.

«Маємо також говорити про депутінізацію Європи. Про що саме йдеться? Про припинення фінансування путіна, проросійських політиків, проросійських медіа та проросійських так званих неурядових організацій. Треба припинити це робити. Не беріть політичних хабарів від цього божевільного маніяка», – наголошує п’ятий Президент.

Порошенко зазначає: будь-яке спілкування з путіним є токсичним. «І я дуже вдячний за те, що в Італії ми маємо абсолютно тверду позицію парламенту, тверду позицію уряду, і тверду позицію щодо цього великого лідера премʼєр-міністра Маріо Драгі», – резюмує Петро Порошенко.

Джерело

 

Автори