Влада намагається ізолювати Порошенка будь-якою ціною – адвокат Ігор Головань (відео)

Владі не потрібен вирок суду, вони поставили собі за мету саме посадити Порошенка – адвокат Порошенка

 

Адвокат п’ятого президента України Ігор Головань заявив, що влада своїми діями щодо політичного переслідування Петра Порошенка намагається досягти саме ув’язнення, тому, що саме так вона ізолює всю опозицію.

Про це він розповів в ефірі “Прямого”.

За його словами владі не потрібен вирок суду, вони поставили собі за мету саме посадити Порошенка:

По-перше, влада намагається дійсно навіть не засудити, а посадити. Я так розумію, що засудити, тобто домогтися вироку, вони навіть не розраховують. А ось якимось чином запроторити за ґрати за допомогою того ж славнозвісного Печерського суду, який, до речі, не має повноважень тут розглядати.

Він пояснив, чому влада намагається усі справи вести саме через Печерський суд:

Підстав у них немає. Для цього саме їм і потрібен Печерський суд, тому вони так тримаються за цей суд. У нас уже сотні є ухвал, десятки ухвал Київського апеляційного суду про те, що справи, які веде Державне бюро розслідувань, знаходяться в межах територіальної юрисдикції Шевченківського суду, за простим принципом: вони там знаходяться, вони там ведуть ці справи в будівлі в Шевченківському районі. Відповідно, Шевченківський суд має розглядати клопотання слідчих і скарги адвокатів. Але тримаються зубами за Печерський суд. Чому? Тому що саме там вони сподіваються на якусь лояльність. Тобто завдання таке, щоб без будь-яких підстав, без будь-яких юридичних обґрунтувань…

За його словами, усі звинувачення в адресу Порошенка необґрунтовані:

Намагаються обізвати державною зрадою виконання президентом своїх обов’язків, спрямованих на забезпечення державної безпеки: на те, щоб з українських шахт добути українськими шахтарями, які потрапили з причин досить сумних в окупацію, однак на той період існували законодавчі можливості для того, щоб отримувати це вугілля. Тепер чомусь люди, які в той час невідомо де були та невідомо що робили, намагаються ці досягнення, що Україна не була в темряві, не була без енергії, оголосити державною зрадою, щоб мати привід для того, щоб, по-перше, ізолювати політичного опонента і за будь-яку ціну його кудись запроторити. І ми всі бачимо приціл на те, щоб позбавити і активів, і можливостей боротися. Тобто вони повністю хочуть якось ізолювати, чого їм, я думаю, не вдасться.

Джерело

 

Документа, що Симоненко має повноваження підписувати підозру, немає – адвокат Порошенка

 

Адвокат п’ятого президента України Петра Порошенка Ігор Головань заявив, що всі історія з підозрою наповнена великою кількістю порушень закону, але влада намагається замести сліди цього, попри те, що всі вже бачать справжню картину подій.

Про це він розповів в ефірі “Прямого”.

Він зауважив, що немає документального підтвердження того, що Симоненко мав повноваження підписувати підозру Порошенку:

Ніхто не бачив документа, яким би того пана Симоненка хтось уповноважив виконувати ці обов’язки. Сам текст в мережі є, а ось документів, які б підтверджували, що дійсно генеральний прокурор Венедіктова у відпустці, що її перший заступник теж кудись подівся… Тобто документа, який би підтвердив, що дійсно пан Симоненко має такі повноваження, ніхто не бачив і ми не бачили.

За його словами, зараз під питанням знаходиться законність підозри Порошенку, як документа:

Відповідно, я б не застосовував термін “ігнорувати”, бо ігнорувати можна те, що існує, а ось те, що ця підозра взагалі існує як законний документ – це для нас окреме питання, ми в цьому зараз не переконані. І подивимося, хто може взяти все-таки на себе відповідальність відверто з документами.

Він наголосив на тому, що влада поводиться як злодії і зараз потрібно викрити всіх хто причетний до цієї справи:

Взагалі за часів президента Зеленського вони поводяться як злодії. Ми знаємо, що це була спроба. Дозвіл на затримання з метою доставлення до суду начебто Печерським судом, якісь там ще запобіжні заходи – про це минулого тижня було багато розмов. Але все це чутки. Тому що ніхто цього не визнав, ніхто відверто про це не сказав. Вони поводяться як злодії. Вони самі себе бояться, вони самі себе намагаються перехитрити. Тому, звичайно, ми будемо домагатися того, щоб кожного виявити, кожному на лоба поставити тавро, що це правопорушники та негідники, які мають за це відповідати.

Адвокат зазначив, що документа в якому сказано, що “треба затримати Порошенка та привести до суду, і що прокуратура вимагає або під варту, або мільярд гривень” немає:

Такого документа ми не бачили. Якщо ми знаємо цих людей, то, звичайно, це не брехня, а це просто вони бояться показати. Вони мають це показати, але до цього часу вони цього не зробили…

Він також пояснив, чому адвокати виступають з брифінгами та суспільними заявами:

Чому нам доводиться виступати з брифінгами? Бо тут немає юриспруденції. Тому що вони кажуть, що вони викликають Петра Порошенка, але всім відомо, що він за кордоном, всім відомо, що відповідно до закону є таке поняття, як поважні причини неявки… Ми, адвокати, приходимо до ДБР. Бо там окрема була історія. Там персонаж, теж прокурор, на прізвище Бондаренко, який теж там якийсь улюбленець тих часів, орденоносець з часів пана Януковича.

На думку адвоката, дії влади та слідчих стосовно цієї справи виглядають дуже нелогічно та підозріло:

Він чомусь викликав, якщо вірити повістці, оприлюдненій в інтернеті, Петра Порошенка в будівлю ДБР, а не в прокуратуру, але до прокурора. І коли ми прийшли туди з метою показати, що є адвокати, ось наші документи, нас просто не пустили. Чи він там був, чи його там не було… Взагалі таке враження, що вони один одного бояться та один від одного, а заодно і від нас, ховаються. Потім виступають з анонімними якимись…

Він підкреслив, що пресслужба ДБР поводиться непрофесійно:

З’являється на сайті ДБР якийсь текст. Від кого він походить? Там якась дівчина чи жінка. Хто вона? Що значать її слова? Хто їй доручив сказати те чи інше? Наприклад, вони написали на сайті ДБР, що адвокати Порошенка не повинні перетворювати щось на якесь шоу. Вибачте, по-перше, не ми перетворили все це на політичне шоу, а це зробила влада, яка звикла до шоу, і ми змушені брати в цьому участь. А по-друге, хоч би сказали, хто це нам говорить. Не ДБР абстрактне. Хто це? Пан Сухачов особисто? У них там настільки все заплутано…

За його словами, влада поводиться як злочинці, але всім давно зрозуміло, що відбувається насправді:

Вони весь час ховають ці документи. Вони там щось, вибачте, шахраюють, якісь у них там лікарняні, якісь відпустки.  Так само як і у випадку з Симоненком. Тобто вони думають, що вони такі хитруни, що вони всіх надурять. Але ж вони не розуміють, що це все видно… Для всього світу це прозора історія, і вони бачать, що це просто шахраї, просто, вибачте, злочинці, які намагаються зробити свою чорну справу, але не забувають про те, що потім доведеться відповідати. Тому намагаються одночасно ще й замітати сліди.

Джерело

 

Повне відео:

Автор