Байки для безпам’ятних

Euroin

10 жовтня в аеропорт «Бориспіль» прибула одна з партій безпекової допомоги для України від США. У пресслужбі Міноборони зазначили, що вантажі прибули нібито за результатами домовленостей, досягнутих під час візиту президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки.

Таким чином у МО намагаються приписати Зеленському неіснуючі заслуги. Це чергова спроба хоч якось виправдати політичний туризм Зеленського та імітувати наявність хоч якихось реальних результатів його міжнародних візитів.

Ці байки розраховані на тих, хто має коротку пам’ять.

Між тим, про надання Україні пакету додаткової допомоги було оголошено ще до візиту Зеленського до США, а саме 27 серпня, в той час, коли зустріч Зеленського та президента США відбулася 1 вересня. Тобто допомога не результат переговорів, а жест доброї волі Байдена напередодні зустрічі.

У листі до Конгресу США адміністрація Білого Дому виклала свою мотивацію необхідності такої допомоги: через «значне збільшення військової активності Росії вздовж її кордону», а також через мінометні обстріли, порушення режиму припинення вогню та інші провокації.

Натомість гроші, про які йшлося на зустрічі президентів, – це 45 мільйонів доларів гуманітарної допомоги через конфлікт на Донбасі. Принаймні про це йдеться в спільній заяві, оприлюдненій 1 вересня під час зустрічі президентів Байдена і Зеленського. І вони поки що до України не надійшли.

Ще раніше, у липні цього року, Палата представників США схвалила законопроект про фінансування Держдепартаменту в 2022 році зі збільшенням розміру допомоги Україні. Згідно з ним, загальна сума коштів, які мають бути виділені на реалізацію програм допомоги Україні по лінії Державного департаменту, Агентства США з міжнародного розвитку і пов’язаних програм, становить не менше ніж 481,5 мільйонів доларів. Із зазначеного кошторису 125 мільйонів доларів будуть виділені на цілі безпекової допомоги Україні.

І тут теж немає жодної заслуги Зеленського. Про це треба буде пам’ятати, коли його посіпаки знову почнуть розказувати про «домовленості Зеленського». Як і про 2,5 млрд., які США надали Україні від 2014 р.

І нині США допомагають Україні тому, що вона протистоїть агресії Росії, а не тому, що її президент – Зеленський. Навіть навпаки – вони допомагають Україні навіть попри те, що в ній президентом Зеленський. Бо для нашого стратегічного партнера безпека в Україні важливіша, аніж огида до корупціонера і брехуна на чолі цієї країни.


Кирилл Данильченко

Вчерашняя помощь от США (этот же пакет будет прибывать до конца месяца). На 20 млн. долларов мобильных госпиталей (5 штук!), полевых хирургических наборов, полевых рентгенов, сумок парамедика, тактических аптечек IFAK, высокоточного вооружения (думаю, что ракеты к “Дротикам”), бронебойных боеприпасов.
Красноречиво говорящая спецификация.

M430A1 HEDP – 40-мм гранаты к автоматическому гранатомету. 3 дюйма (76 мм) бронепробития, специальный медный вкладыш, который может служить как сердечником для проникновения за броню, так и дополнительным источником осколков. Самое последнее поколение этого типа боеприпасов в США – там или программируемый воздушный подрыв, чтобы доставать цели за холмом, на обратном скате или за стеной, либо контактный взрыватель по материальной цели. В Борисполе классические оливковые ящики с желтыми отметками на торцах – картриджи для гранатометов MK 19 по 48 гранат в каждом. Не для подствольных гранатометов – там другая маркировка.

Это означает – мы или получаем MK 19 от партнеров, или УАГ-40 таки пошел в войска в количествах. США помогают нам преодолеть дефицит гранат. Украине поставляют лучшую на этот момент модификацию, а не хранение со складов. Способную в лоб пробивать БМП\БТР, поражать живую силу в радиусе 15 метров, выбивать двери – тактически гибкий боеприпас.

Полевая медицина, мобильные госпитали, противотанковое вооружение, боеприпасы. Запрошенное в срочном порядке. На фоне набора 11.000 персонала в кадрированные части ТРО, закона о сопротивлении, увеличения штата ССО.

Короче, мира в глазах Путина не увиделось.

 

Усі відео