Вони впоралися з усім за два роки

Гліб Бабіч

Природно, Фейсбук нікуди не подівся, разом з Інстаграмом і Ватсапом. Тому що дуже великий бізнес. Покашляв, вибачився і продовжив заробляти на 3 мільярдах користувачів. І навіть ціна акцій повернеться, гарантую.

Україна нікуди не поділася. Тому що дуже великий бізнес. Подумаєш, виявилося, що на чолі її стоять зрадники і крадії. Разом з тим, хто зовсім на чолі. Ніхто навіть кашляти не став і тим більше вибачатися. Просто продовжили розпихувати гроші по кишенях, брехати, шкваритися, хамити в спілкуванні з партнерами і продовжувати, вільно чи мимоволі, мостити дорогу під спідницю сусідської людожерки.

Так це тепер робиться. Величезна частина населення так звикла до уринотерапії, що їдка рідина остаточно виїла очі й забила всі органи слуху і нюху. І найкраща реакція статистичної більшості суспільства – повна відсутність реакції.

Коли голова держави заявляє про власноручний зрив спецоперації держави щодо забезпечення правосуддя над ворогами держави – це безпрецедентно. І це тяжкий злочин. Але відсутність реакції на це і подальшої відповідальності феноменальна. Бо зазвичай це миттєва політична смерть і фізичний термін у в’язниці.

Коли голова держави і його найближче оточення викрито в участі у злочинній групі, яка по офшорній схемі відмивала крадені у держави гроші, – це безпрецедентно. І це злочин. Але спокійне прийняття (і навіть виправдання) цього факту суспільством гарантує не тільки відсутність відповідальності, але і подальші події.

Вони впоралися з усім за два роки.

Економіка, що приносила прибуток, пішла в збиток. Починаючи з більшості державних монополістів.

Населення перетворилося на дійну корову. Її доять все інтенсивніше (податками, тарифами і скороченням соціальних програм), але вже майже перестали годувати.

На цьому тлі “боротьба з олігархами” чомусь супроводжується впевненим зростанням доходу більшості людей, які «сидять» на ресурсах країни.

А представники влади перетворилися на недоторканних і добре забезпечених “небожителів”.

“Велике будівництво” та інші “великі програми” повністю вийшли з-під контролю. У цій стадії бюджетні гроші можна зливати наліво вже не річкою – водоспадом.

«Зате дороги …», які «кращі в Європі» (під регіт європейців), в які так зручно заривати відходи підприємств олігархів, гроші платників податків й іноземну допомогу.

Система, насправді, проста. Величезні гроші легко красти, коли ВСІ органи контролю в твоїх руках. І всі власні злочини ти розслідуєш сам.

І «маленька витівка» з дерибаном краденого через офшор – просто показник ступеня їх готовності до «великих справ» зі старту. Просто козли в вашому городі, яких покликали в город за бажанням більшості.

Влада, якій зійшли з рук явні і тяжкі злочини, завжди втрачає гальма і переходить у режим вседозволеності. Після накопичення достатнього багажу злочинів і гріхів у неї залишається єдиний вихід – самозбереження. Тобто тримати владу настільки довго, наскільки можливо. Тому що з втратою влади настає відповідальність.

Тому буде все. І спроба “другого терміну” за всяку ціну (з переходом до нескінченості). І перехід до жорсткої фізичної реакції на будь-яку протидію зраді й злодійству. Вони будуть захищати свої «завоювання» і гроші.

А оскільки до міжнародної «токсичності» найвпливовішого політика всесвіту, мабуть, недалеко, далі дорога в клуб ізгоїв. До карлика і луки, куди вони спробують відвести нас усіх.

P.S. Є версія, що до збою в ФБ привели зміни в ключових програмах, які були зроблені з помилкою, що привело не тільки до «підвисання», але й заблокувало систему безпеки, й доступ працівників на робочі місця. І знаєте, що допомогло, кажуть? Вони перезавантажили сервера вручну. А це завжди працює.

Раджу пам’ятати це всім тим, хто намагається видати помилку за нормальну роботу системи.

Автори