Євросолідарність: Пріоритетом номер один для всіх має бути забезпечення війська (брифінг, відео)

Рада має голосувати не за корупційні закони в інтересах коаліції «слуг» і ОПЗЖ, а закони для зміцнення оборони України – Ірина Геращенко

Фракція «Європейська Солідарність» вимагає від Верховної Ради останній пленарний тиждень року присвятити законопроєктам, які посилюють оборону та національну безпеку. Про це під час брифінгу сказала співголова фракції Ірина Геращенко. Вона також повідомила, що фактична коаліція «слуг народу» та депутатів з груп ОПЗЖ першим у порядку денному ставить шкідливий і корупційний законопроєкт про добудову атомних енергоблоків з російським обладнанням.

«Це корупційний лобістський законопроєкт 11146 про проєктування та будівництво енергоблоків Хмельницької атомної електростанції, на який «слуги» в умовах тотального дефіциту бюджету, в умовах проблеми в Збройних Силах України з Мавіками, FPV-дронами, РЕБами збираються під час воєнного стану виділити мільярди гривень і закупити обладнання у Болгарії, але російське. Це абсолютно корупційний законопроєкт», – наголосила Геращенко.

«Експерти, наші міжнародні партнери говорять, що в умовах знищених енергопотужностей спасіння регіонів – це диверсифікація електропостачання і малі потужності. Але намагаються вкрасти, як в останній день, і просовують ці законопроєкти. Хто збирається голосувати за цю ганьбу? «Слуги» і ОПЗЖ. Тому що всі ці три роки війни у Верховній Раді України існує коаліція «слуг» і забороненої партії ОПЗЖ. І всі найганебніші рішення приймаються оцією коаліцією», – констатує Ірина Геращенко.

«Ця влада зробила все для того, аби сьогодні заборонені партії піднімали голову і вже називали українців з проукраїнською позицією радикалами, вимагали від нас по суті реалізації планів кремля, нібито їм то мову забороняють, то ФСБшну церкву їм закривають. Тобто все українське суспільство – це радикали», – обурилась депутатка.

«Ми не розуміємо, куди дивляться правоохоронні органи. Але хочу нагадати, що «Європейська Солідарність» 2,5 роки тому зареєструвала законопроєкт 8089 і постанову 7694, які пропонують реальну заборону антиукраїнських партій», – зазначає співголова фракції.

«Тому що сьогодні на уламках ОПЗЖ створили дві нові групи, вони мають два виступи щодня, вони в усіх делегаціях, вони – в ТСК з обмеженим доступом. Це просто ігрище між «слугами» і ОПЗЖ, які по суті сьогодні формують державну політику воюючої країни з «п’ятою колонною» кремля», – констатує Геращенко.

«Європейська Солідарність» буде наполягати, щоб останній пленарний тиждень року базувався на тих законопроєктах, які підтримують Збройні Сили України. А це законопроєкти, які ми зареєстрували. Зокрема, 11115, який стосується заборони Телеграму як російської платформи, яка просуває меседжі «русского міра», – говорить Геращенко.

«12316 – законопроєкт ключовий, який обмежує зарплати в тилу чиновників, БЕБ, ДБР, прокурорів, суддів на рівні не вище, ніж виплачуються зараз бойові військовослужбовцям на першій лінії фронту. І ключовий законопроєкт – це 12318, він стосується підтримки Збройних Сил України і військового ПДФО, який має залишатися у підрозділах», – наголосила Ірина Геращенко.

Джерело

 

Ніна Южаніна: Пріоритетом номер один для всіх має бути забезпечення військових частин

Верховна Рада має терміново ухвалити проєкт закону 12318, і це треба зробити до початку наступного року, тому що матеріально-технічне забезпечення військових частин для всіх народних депутатів має бути пріоритетом номер один. Про це під час брифінгу сказала авторка законопроєкту, депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна.

«2024 рік продемонстрував, що центральний рівень не справився, не виконав завдання по забезпеченню військових частин за рахунок коштів, які раніше їм спрямовувалися. Бо з жовтня 2023 року всім військовим ПДФО оперує сама центральна влада. Дійшло до того, що ми маємо сьогодні величезний запит від військових, від бригад і маємо вирішити це питання. Кошти мають бути закріплені в бюджеті. Якщо ми цю помилку не виправимо зараз, то з 1 січня 2025 року вона знову повториться», – застерігає Ніна Южаніна.

«Що ми передбачили цим проєктом закону? По-перше, ДССЗЗІ не має здійснювати закупівлі – ми в цьому переконались. Ми маємо цю частину грошей віддати на закупівлі, які будуть проводити безпосередньо бригади. Додатковий ресурс, який ми маємо відправити на забезпечення матеріально-технічної частини наших військових частин – 46, майже 47 мільярдів гривень. Додатково до тих 10, які вже є в бюджеті на 2025 рік», – зазначає Южаніна.

«Враховуючи модель розподілу військового ПДФО, ми маємо можливість розподілити виключно в такій же пропорції, яка встановлена, відносно кількості бригад і кількості сплаченого ПДФО кожної бригади, яка є в цих розпорядників. Тобто в нас будуть забезпечені буквально всі підрозділи. Це справедливий підхід до тих, хто захищає країну, за ким би вони не були закріплені», – пояснює депутатка.

Вона також вкотре закликала створити цільовий спецфонд, куди будуть йти кошти і від військових облігацій, і військовий збір. «Досить нам розповідати, що спеціальний фонд – дуже специфічна система використання коштів. Так, ми хочемо, щоб це була специфічна система використання коштів. Надійшли кошти від ОВДП – будь ласка, спрямовуйте виключно на безпеку і оборону. Не потрібно включати розподіл цих коштів на інші програми, не пов’язані з нашим захистом і обороною. В проєкті закону також наполягаємо, щоб військовий збір також йшов тільки на оборону. Це спеціальний фонд, який може бути закріплений за різними розпорядниками, але ми точно маємо усвідомлювати, що кожна наша копійка, підвищений збір до 5% – всі ці кошти не будуть знову гуляти по бюджету. Вони не будуть спрямовуватися на різні забаганки, роздачу по тисячі, якісь інші виплати», – зауважує Южаніна.

«Підвищення матеріально-технічного забезпечення військових частин має бути не на словах, а на ділі. Для того, щоб це було на ділі, це має бути обов’язково зафіксовано законами, які не можна відмінити, обійти, змінити чи переспрямувати кудись кошти. Ми маємо це зробити терміново, надати доручення профільному комітету розглянути ці пропозиції для того, щоб ми на цьому останньому пленарному тижні в 2024 році прийняли те, що потрібно військовим», – резюмує Ніна Южаніна.

Джерело

Автор