СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 31.08.2021

Ісламська Республіка Афганістан 

Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію по Афганістану. У документі йдеться про те, що надалі Афганістан не повинен використовуватися як плацдарм для нападів на інші країни, для укриття або навчання терористів, планування чи фінансування терактів. Особливу увагу приділено необхідності активізації зусиль з надання гуманітарної допомоги країні, гарантування дотримання всіма сторонами міжнародного гуманітарного права і прав людини, зокрема жінок, дітей і меншин. Одним з ключових положень резолюції є заклик до талібів забезпечити афганцям право на виїзд з країни через офіційні пункти пропуску, зокрема з аеропорту Кабула.

За заявою Глави Центрального командування ЗС США генерала К. Маккензі,  США вивели свої війська з Афганістану до зони оперативної відповідальності в Близькому Сході та завершили операцію з евакуації цивільних осіб з Кабула. Цьому передувала спроба терористів атакувати аеропорт Кабула п’ятьма ракетами, які були перехоплені американськими  системами протиракетної оборони.

Рух «Талібан» звернувся до світової спільноти з проханням надати Афганістану всебічну допомогу, зокрема в економічній і освітній галузях, а також у галузі охорони здоров’я.

Королівство Саудівська Аравія

Сили ППО Саудівської Аравії перехопили і знищили замінований дрон, запущений повстанцями єменського руху «Ансаруллах». БПЛА був збитий поблизу аеропорту міста Абха, де розташована база королівських ВПС.

Сирійська Арабська Республіка

У провінції Дераа під час нападу терористів на військові блокпости загинуло чотири військовослужбовці та 15 було поранено. Водночас на півночі Сирії військовослужбовці Туреччини знищили сім терористів угруповання YPG.

Республіка Ірак

На півночі Іраку в районі Метіна ВПС Туреччини знищили трьох терористів РКК.

Джерело

Усі відео