Скоро рік триває судовий пінг-понг по справі щодо загибелі Ярослава Журавля…

Гліб Бабіч

Вчора другий поспіль суддя Печерського суду взяв самовідвід по “справі Журавля”. Хтось сказав їм, що вираз “Тягнути кота за яйця” – це непогана схема роботи суду, коли в якості відповідача – людина, яка займає кабінет Президента України.

Вони ж казали, що ця справа нічим не загрожує найвпливовішому політику? Що він ні в чому не винен? Ну подумаєш, “взяв під особистий контроль” справу з евакуації пораненого розвідника-морпіха з сірої зони. Та так, що той стік кров’ю, не дочекавшись допомоги.

Так як же ж? Чому ж скоро рік триває судовий пінг-понг. А рішення щодо внесення справи до Єдиного реєстру з усіма наслідками і процесуальними діями, що судом прийнято (і не скасовано), але повернуто на новий розгляд.
І тепер вони не “тягнуть кота”, а знущаються над правосуддям, законом і здоровим глуздом. Самовідвід минулого судді й призначення нового відняло більше трьох місяців! І тепер знову?

Хоча я розумію суддів. Лізти в це не хочеться. Занадто резонансно. І ситуація бридка по всім діям влади. І бруд.
Та й “зверху” телефонують і командують “тягнути кота”. Та й бруднитися не хочеться.

Як же ж так, Володимире Олександровичу? Вам же ж боятися нема чого? Ви ж навіть законом прикриті на час каденції? Чого ж так упиратися і тиснути на всі педалі? Не хочеться ганьби? Так ситуація і так для вас – повна ганьба.

Ну що ж. Ми трохи почекаємо призначення нового судді. А потім трохи струснемо звичний вам цирк в сторону виконання закону і правосуддя.

Ви і працююча на вас “циркова схема”, впроваджена вами в армії, все одно відповісте за все. І ви ж це відчуваєте, правда?

Є така штука – справедливість. Іноді вона приходить повільно і змушує себе чекати. Але все одно настає.

А тягнути кота за яйця – оманлива приказка. Це завжди погано закінчується. Не вірите? Візьміть кота, спробуйте потягнути – і подивіться чим закінчиться. Якщо залишиться чим дивитися.

 

Карикатура © Сергій Йолкін

 

Усі відео