Адвокати Порошенка: Нападнику на Порошенка дали гарантії безпеки, тому ми йдемо до суду (відео)

Влада покриває напад на Порошенка, «тітушку» відпустили з поліції навіть без повідомлення підозри – адвокат Головань

 

Особу, яка здійснила напад на п’ятого Президента, лідера «Європейської Солідарності» Петра Порошенка під час Маршу Патріотів 24 серпня, відпустили з поліції без будь-яких запобіжних заходів. Про це журналістам біля Печерського райвідділку поліції повідомив адвокат Ігор Головань. Він зауважив, що правоохоронці за командою згори намагаються «спустити на гальмах» цю справу і кваліфікувати її як звичайне дрібне хуліганство.

«Людина, яка скоїла цей напад, – її вже відпустили. Її спочатку сховали в поліції. Як нам зараз повідомили, не пред’явлено підозру, не зроблено фактично нічого. Людину лише викликано, як нам сказали, на завтра для повідомлення про підозру. Чи це станеться, чи ні, можна робити ставку», – іронізує Головань.

«Як нам натякнули в Нацполіції, до самого верху йде така позиція, що це «звичайне хуліганство». Хоча кожному більш-менш притомному юристу зрозуміло, що напад, небезпечний для життя і здоров’я, для очей, було скоєно у зв’язку з політичною діяльністю Петра Порошенка як п’ятого Президента і лідера опозиції. Це 346 стаття ККУ – напад на державного діяча. Однак така позиція і Офісу Генерального прокурора, і керівництва Нацполіції, і МВС, і Офісу президента, що це звичайне хуліганство, а тому потрібно сховати і захистити цього нападника», – зауважує адвокат.

«Головне, що вже фактично з’ясовано, і ми отримали цю інформацію, що це була група. Діяв цей нападник не сам, з ним було мінімум три особи, які тісно координувалися. А від себе ми ще й додамо, що діяли вони під керівництвом і за допомогою влади. Наскільки ми знаємо, хода, в складі якої йшов п’ятий Президент України направлялася під удар цього нападника силами тієї ж Нацполіції, які певні вулиці перекривали і дозволяли рухатися тільки певним маршрутом», – говорить Головань.

«Ми не дамо «замилити» цю справу. Ще раз нагадаю, що Нацполіція фактично саботувала розслідування нападу на Петра Порошенка, яке було скоєно біля будівлі ДБР два роки тому. Не розслідуються існуючі провадження про незаконне стеження за п’ятим Президентом, тобто це не може відбуватися інакше, як за керівництва найвищих щаблів нашої влади», – резюмує Ігор Головань.

Генерал СБУ, депутат Київради Віктор Кононенко також додав, що у поліції ігнорують його заяву та свідчення щодо нападу.

«Моя заява, яка була подана 24 серпня о 18:00 про те, що стосовно Порошенка можливо скоєні злочини, передбачені статтями 112, 344, 346 Кримінального кодексу України, залишена без розгляду, вона проігнорована. Вона долучена до матеріалів, які зараз відпрацьовуються в рамках статті 296 («Хуліганство»). Хоча сам керівник дізнання Печерського управління поліції підтверджує, що це в чистому вигляді 346 стаття («Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча»), – говорить Кононенко.

«Не допитаний ні я як заявник, ні народний депутат Максим Саврасов, який подавав аналогічну заяву. Тобто наші свідчення взагалі не враховані», – констатує депутат Київради.

«Влада робить все, щоб дати можливість злочинцю втекти. На сьогоднішній день у нього немає процесуального статусу обвинувачення, не пред’явлена міра запобіжного заходу. Офіційно з використанням засобів масової інформації попереджаю слідство про те, що особа, яка скоїла злочин, має родичів у Російській Федерації і може заховатись там від переслідування. Чого напевно і хоче влада», – припустив Віктор Кононенко.

Джерело

 

Бездіяльність поліції у справі про напад на п’ятого Президента, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка оскаржують у суді

 

Про це біля Печерського суду журналістам повідомили адвокати Порошенка Ігор Головань та Ілля Новіков. Адвокати наголосили, що виконавця злочину прикривають, а сам злочин намагаються кваліфікувати як хуліганство.

«Це ганебний напад на п’ятого Президента Петра Порошенка, який відбувся на свято Дня Незалежності. Замовник цього злочину має великі можливості, щоб примусити Національну поліцію не реєструвати заяву про злочин, ігнорувати заяви громадян і народних депутатів. І примушує Нацполіцію замість передбаченого законом складу злочину, а саме 346 статті ККУ, що передбачає відповідальність за напад на політичного діяча, на лідера опозиції, зробити з цього випадку звичайне хуліганство. Саме тому ми змушені оскаржувати бездіяльність Національної поліції, яка не зареєструвала впродовж доби, як це передбачено законом, заяву про злочин саме за 346 статтею ККУ», – говорить Ігор Головань.

«Очевидно, що нападнику була дана гарантія, що він буде недоторканий. Коли ми бачимо, що поліція відмовляється, всупереч закону, реєструвати кримінальне провадження, ми вважаємо, що це відпрацювання цієї гарантії. Це сигнал кожному наступному «тітушці», який зважатиме – чи погоджуватися на таку пропозицію, чи ні, що такого роду гарантії в принципі працюють», – пояснює Ілля Новіков.

«Тому пріоритетом має стати те, щоб зламати цю гарантію. І першим кроком є зафіксувати і зробити прозорою цю ситуацію. Скарга на бездіяльність поліції має саме цю мету – зафіксувати, чому дії поліції суперечать закону і чому вони не можуть в кінцевому результаті бути на користь такого роду людям, як цей нападник», – пояснює Новіков.

«Ми побоюємося, що ця людина може просто зникнути. Тому ми вважаємо, що реєстрація кримінального провадження відповідно до закону за правильною статтею забезпечить можливість не тільки належного розслідування, встановлення організаторів. Але й врятувати цю людину, яку втягнули у цей злочин», – застерігає адвокат Головань.

Депутат Київради Віктор Кононенко нагадав, що 24 серпня подав заяву про злочин, однак правоохоронці її ігнорують.

«Я подавав заяву як учасник Маршу Патріотів, який був свідком нападу на п’ятого Президента України. Подавав повідомлення про злочин, передбачений статтями 112, 344, 346 Кримінального кодексу України, що було правоохоронним органами проігноровано. Ми хочемо об’єктивного розслідування. Ми не ставимо собі за мету посадити цього нападника. Людину просто підставили замовники, підставила діюча влада», – переконаний Кононенко.

Народний депутат Максим Саврасов теж є заявником у справі. «Обурення викликає місце та час події. Коли під час Маршу ветеранів, під час хвилини пам’яті на Алеї Небесної Сотні здійснюється напад – такі випадки не можна залишати. І мені також обурює, що мою заяву не розглядають. Тому ми будемо оскаржувати і юридично доведемо справу до кінця», – резюмує народний депутат.

Джерело

 

Автори