СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 18.08.2021

Ісламська Республіка Афганістан 

У Кабулі залишилося тільки три посольства – Росії, Китаю та Пакистану.

Рух «Талібан» оголосив загальну амністію і закликав жінок приєднатися до управління країною.

До Нідерландів виїхало майже 500 афганських біженців – перекладачів і членів їх сімей.

Майже 600 бійців сил оборони і безпеки Афганістану продовжують допомагати США забезпечувати безпеку аеропорту Кабула. Водночас таліби не пускають афганців до аеропорту, прохід дозволено лише іноземцям.

У Ірані створено табір для прийому афганських біженців. Водночас Туреччина будує стіну вздовж свого кордону з Іраном, щоб запобігти напливу біженців із Афганістану.

Глава МВС Великої Британії П. Пател повідомила, що  Уряд країни погодив програму, що передбачає переселення до Королівства 20 тис. біженців із Афганістану, і закликала країни ЄС слідувати британському прикладу.

Азербайджанська Республіка

Збройні сили Азербайджану обстріляли вірменські позиції у районі Сотка та поранили одного військовослужбовця. Під час стрільби у відповідь вірмени вбили одного азербайджанського військовослужбовця і одного поранили.

Держава Ізраїль

Збройні сили Ізраїлю завдали удару по військових об’єктах на сирійській території у районі міста Кунейтра, де базуються бойовики ліванського угруповання «Хізбалла».

Республіка Ірак

Розвідка Туреччини здійснила спецоперацію на півночі Іраку та знищила двох терористів PKK. Водночас турецький спецназ ліквідував ще двох терористів у районі проведення операції Pençe-Şimşek.

На саморобному вибуховому пристрої на півночі Іраку підірвалися і загинули троє турецьких військовослужбовців, і ще двоє зазнали поранення.

Республіка Нігер

Терористи напали на селище Дарей-Дає та вбили 37 мирних людей, серед яких були чотири жінки та 13 дітей.

Республіка Філіппіни

У провінції Східний Самар урядові війська атакували опорний пункт антиурядового збройного угруповання «Нова народна армія», знищено 16 повстанців.

Джерело

Усі відео