«Імунітет не вічний, за злочини і брехню доведеться відповідати» – Петро Порошенко (відеозвернення)

«Європейська Солідарність» вимагає викликати Зеленського на засідання ТСК у справі «вагнерівців» – Петро Порошенко

 

«Європейська Солідарність» вимагає викликати Володимира Зеленського на засідання парламентської Тимчасової слідчої комісії з розслідування можливих фактів державної зради і отримати пояснення у справі «вагнерівців».

Про це у відеозверненні сказав п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він наголосив – після низки самовикривальних одкровень Зеленського в інтерв’ю найбільшому олігархічному каналу країна потребує правди і відповідей.

«Йдеться про очевидні загрози національній безпеці і вже традиційну брехню першої особи. Про «вагнерівців» в Офісі брехали вже не раз. Цілий рік твердили, нібито не було жодної спецоперації із затримання тридцяти трьох російських найманців, на руках яких – кров загиблих українців і збиті літаки Іл-76, Ан-26 та інші», – нагадав Петро Порошенко.

«Вчора Зеленський вперше за увесь цей час визнав, що досі заперечувана ним спецоперація таки готувалася, і чітко дав зрозуміти, що саме він в останній момент її згорнув. Результат нам відомий ще з літа 2020-го. Виродки із приватної армії Вагнера уникнули відповідальності за вбивства наших воїнів і назавжди розчинилися в безмежних російських просторах», – констатує Петро Порошенко.

«Тепер Зеленський звинуватив наших партнерів в тому, нібито то вони втягнули Україну в чужу спецоперацію. Це знову брехня. А правда в тому, що санкцію на розробку, підготовку і проведення спецоперації свого часу давав я особисто, коли ще працював Президентом. І наказав залучити до проведення української спецоперації наших західних партнерів. Путінські вбивці-«вагнерівці» залишили кривавий слід в багатьох країнах світу. І за ними багато хто полював, намагаючись притягнути їх до відповідальності», – зауважує п’ятий Президент.

Порошенко наголосив, що заяви і дії Зеленського підривають довіру до українських спецслужб з боку розвідувальних органів наших євроатлантичних партнерів, на формування якої команда п’ятого Президента витратила п’ять років.

«Зізнання» Зеленського лише підкреслили, наскільки гострою  є необхідність незалежного розслідування зриву спецоперації, особливо на тлі плутаної розповіді  про те, що саме він «попередив» Лукашенка.  І тут потрібна ясність. Суспільство має знати правду», – переконаний Порошенко.

«На відміну від Зеленського, я не дозволю собі кидатися голослівними звинуваченнями у державній зраді. Для цього потрібне неупереджене розслідування. І якщо в СБУ, яку Зеленський контролює на сто відсотків, немає питань до Єрмака, і, очевидно, до Зеленського, то ці питання є в українського народу. Тому наступного тижня у Верховній Раді «Європейська Солідарність» разом з партнерами вимагатиме в предмет діяльності ТСК із розслідування можливих фактів державної зради включити зрив спецоперації із затримання головорізів-«вагнерівців». І запросити на її засідання Володимира Зеленського. Я буду лише радий, якщо він зможе зняти питання щодо ролі в цій історії його особисто та його оточення», – зауважив Порошенко.

Джерело

 

Претензії до ключових партнерів, якими зловживає Зеленський, руйнують коаліцію на підтримку України – Порошенко

Зловживання публічними претензіями до міжнародних партнерів України загрожує руйнуванням коаліції на підтримку нашої держави – про це у відеозверненні заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«Шок викликає іще одне зізнання Зеленського. Виявляється, він свідомо зловживає публічними претензіями до наших ключових партнерів, бо, мовляв, таким чином повертає суб’єктність країни. Він глибоко помиляється, бо це ризикована дорога до того, щоби залишитися сам-на-сам з агресором. А, по-друге, які аргументи мають бути у наших партнерів не зустрічатися з Путіним, якщо сам Зеленський вимагає тет-а-тет із російським диктатором?», – наголошує Порошенко.

«Після того, як він зізнався, що припускає через референдум фактично позбутися окупованих районів Донбасу, що ми очікуємо від наших союзників? Звідки в американській і європейській столицях мають черпати впевненість, що Україна серйозно бореться за повернення Криму, а не побудову стіни на адміністративному кордоні, Донеччини та Луганщини, якщо вони побачили готовність Зеленського зректися людей і територій, побудувавши «стіну». Залишити їх під російським контролем, прикрившись референдумом від відповідальності», – говорить Петро Порошенко.

П’ятий Президент наголосив, що така ініціатива Зеленського – ніщо інше як замах на злочин, передбачений статтею 110 Кримінального кодексу «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України».

«І хай не забуває, що імунітет не вічний, і що за злочини і брехню доведеться відповідати», – зазначає Петро Порошенко.

«Вчорашнім інтерв’ю Зеленський нашкодив собі, і то було би його проблемою, якби не вся Україна у нього в заручниках. Некомпетентна влада дилетантів – це проблема усієї країни, і наш обов’язок всіма силами мінімізувати ту шкоду, яку ця влада завдає Україні», – резюмує лідер «Європейської Солідарності».

Джерело

Автори