Петро Порошенко виступив та відповів на запитання на молодіжному Київському Безпековому Форумі (фото, відео)

Петро Порошенко

На Київському безпековому форумі згадав одну історію. 2014 рік. Червень. Війна. Жахлива ситуація у банківській, фінансовій, економічній сферах, гібридна війна, застосування проти нас ембарго, енергетична блокада.

Мало хто пам’ятає, що у той час ще діяли міжнародні санкції проти України. Україні заборонялося продавати зброю, заборонялося надавати кредити, і в цих умовах я як президент їду на саміт НАТО, на саміт ЄС.

Розкрию таємницю: ніхто мене туди не запрошував. Так само у них родинне коло. Доїжджаю до Брюсселя. Замовляємо зустріч, заходимо на необхідний поверх, де проходить засідання саміту, і тоді вже прошу – повідомте, будь ласка, що Президент України тут. Біля входу зустрічаю президента Франції Олланда, який щойно зробив найпотужніший тоді крок, скасувавши контракт з росіянами на постачання вертолітоносців «містралів», Ангелу Меркель, Камерона, Помпея, Баррозу. І вони заходять туди і з голосу кажуть питання: «стоїть президент України, хоче проінформувати членів саміту ЄС про поточну ситуацію».

Закінчилося це тим, що у той день були запроваджені санкції проти РФ. І ніхто і ніщо Україну і українців не зупинить тоді, коли ми йдемо в атаку.

Я твердо переконаний, що і зараз ситуація настільки критична, що ми маємо діяти рішуче і ефективно. І після мого годинного брифінгу керівників держав глав та урядів у них не було уже ніякого іншого вибору.

Подивіться, як ми це робили у 2018-2019 роках. Я думаю, що ви добре пам’ятаєте, під яким вогнем нищівної критики, яка підживлювалася з боку Росії, був я як український президент, був український уряд і були народні депутати, які проводили разом з нами непопулярні реформи. Але ми зробили так, що тема НАТО об’єднала країну.

І тоді, коли я запропонував парламенту, а парламент схвалив у першому читанні зміни до Конституції щодо обов’язкового членства України в НАТО. А потім ми набрали 300 голосів. Більше того, ми набрали з великим запасом.

Це — приклад: коли ти працюєш із громадянським суспільством, політичними партіями, громадською думкою, то ніщо не зупинить. І в даному випадку зміни до Конституції є. І як же добре, що ми тоді у 2019 їх прийняли. Бо якби тоді їх не прийняли, зараз ми були б під величезною загрозою по дзвінку із Москви повернутися до багатовекторності. Так само, як були включені формула Штайнмайєра, відведення українських військ, здача територій і багато іншого.

Але це вже Конституція. Це хоч щось, що є вже незворотнім. Нам треба своє робити, зчепити зуби і далі йти. Те, що нам вдалося створити сім років тому – потужна міжнародна коаліція на підтримку України. Хочу вас переконати, що Україна в світі має фантастично неймовірну кількість друзів. Треба тримати довіру, треба будувати відносини, і все буде добре.

Слава Україні! Героям слава!

* * *

У світі є величезна кількість проблем, які будуть складати порядок денний зустрічі Байден-Путін: починаючи від Китаю і завершуючи Близьким Сходом, починаючи від глобального тероризму і закінчуючи Північною Африкою і Лівією, починаючи від кліматичних змін і закінчуючи брутальним порушенням міжнародного права Росією по втручанню у вибори в інших країнах.

Але наше завдання №1 у порядку денному цієї зустрічі має бути суверенітет, територіальна цілісність і незалежність України. Я це бачу і маю пропозиції. Україна мала їх хоч викласти якось, висловити українське бачення щодо деокупації Донбасу і обов’язково щодо деокупації Криму.

Хтось, не вивчивши матеріальну частину, каже, що до цього Кримом взагалі не займалися, бо люди, може, не читали підручників чи хоча б звітів. У 2014 році на ГАООН була прийнята резолюція, постанова, рішення, яке називалося під номером 100, бо 100 країн тоді проголосували за засудження незаконної російської анексії Криму. Це тоді, коли Росію боялися всі, а вона ходила і роздавала хабарі.

Якби тоді не було тієї резолюції, можливо, і зараз не було б і Кримської платформи. Ми беремо активну участь, вітаємо, допомагаємо Кримській платформі. Ще раз хочу наголосити, я маю принципові розбіжності з паном Зеленським і «Слугами народу» через їхню некомпетентність, дилетантство, невизначеність, корупцію, таємні зв’язки з Коломойським. Але на зовнішньому фронті в інтересах безпеки України ми точно маємо виступати об’єднаним фронтом, бо по-іншому не переможеш. Отже я залишаюся оптимістом із твердими сподіваннями, що зустріч буде позитивною.

А звернутися для координації з нашими американськими партнерами треба буде, на жаль, вже після зустрічі Путіна і Байдена. Хочу звернутися до можновладців. Шановні можновладці, прохання, працюйте спокійно, без хаосу, на надійному і міцному фундаменті, який ми за п’ять років з 2014 по 2019 побудували. І в цих питаннях ми завжди підставимо своє плече підтримки, бо цього потребує Україна.

* * *

Сьогодні усі українці об’єдналися для того, щоб підтримати наших футболістів.

Тоді, коли країна-агресор намагалася затакувати наш лозунг «Слава Україні! Героям Слава!».

У знак підтримки нашої збірної довелося порушити дрес-код та прийти на Київський міжнародний форум не в сорочці з краваткою 🇺🇦

 

Петро Порошенко: В питанні отримання ПДЧ потрібно задіяти досвід отримання безвізу з ЄС

Успішний досвід отримання Україною безвізового режиму з країнами Європейського Союзу потрібно застосувати у питанні отримання Києвом Плану дій щодо членства в НАТО.

Про це заявив Президент України у 2014-19 роках Петро Порошенко під час Модіжного Київського Безпекового Форуму, заснованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

«В 2014 році, коли ми з Арсенієм Петровичем починали роботу з євроатлантичної інтеграції, рівень підтримки був 16%, і нам нав’язували тези, що тема НАТО розколює Україну. А зараз 2/3 підтримують вступ нашої країни до Альянсу, і це нас об’єднує. Досвід отримання безвізу треба задіяти і в інших сферах, в першу чергу щодо отримання ПДЧ», – сказав він.

Петро Порошенко також зазначив, що приєднання України до НАТО неможливе без проведення ряду важливих реформ.

«Нам треба працювати вдень і вночі, зробити реформу оборонного сектору, верховенства права, незалежності антикорупційних органів. І тоді буде консенсус серед країн-членів НАТО, і агресор не зможе нікого налякати. Ментально членство України в НАТО вже відбулось, і сьогодні лише від нас залежить, наскільки активно ми будемо працювати, щоб цього досягти», – підкреслив він.

При цьому п’ятий президент додав: «Я завжди вірив і вірю, що ключ для успіху України, як незалежної держави, – це швидкий і безповоротний відхід від Росії. Ключ до успіху – це віра в ефективний діалог з міжнародними партнерами, наполегливість, здорова одержимість, і це важливо для проведення складних і непопулярних реформ. Непопулярні реформи – це єдиний і реальний напрямок розвитку України», – резюмував Петро Порошенко.

Джерело

 

Онлайн трансляція. Київський безпековий форум для молоді

 

9-й Київський безпековий форум для молоді присвячений вступу України і країн нашого регіону до НАТО.

– Як об’єднати національні сили України для євроатлантичної мети?
– Як об’єднати зусилля України і Грузії та інших держав регіону для здобуття членства в НАТО?
– Яке послання шле молодь України та Грузії до НАТО і що очікує від Саміту Альянсу в Брюсселі?

Відомі українські та світові політики, дипломати, експерти обговорять ці та інші питання.

Усі відео