Сьогодні під Кабінетом міністрів велелюдний мітинг залізничників (відео)

Володимир Омелян

Незважаючи на те, що профспілкам заборонили повідомляти про це і виводити людей протестувати проти нелюдських умов праці, банкрутства Укрзалізниці, низьких заробітних плат і 4-денного робочого тижня, масової корупції і некомпетентного керівництва, – люди вийшли самі, бо мовчати сил більше немає.

Реформа Укрзалізниці складна, і якщо її почати сьогодні, то перші результати для бізнесу і пасажирів будуть помітні лише за рік. Але, на жаль, вона досі не розпочалася.

Новопризначений у серпні 2020 керівник Укрзалізниці Володимир Жмак у січні 2021 констатував очевидний факт: «стан компанії катастрофічний!». І нічого не змінив!

Дії «грузинської» команди до болю нагадують метання і провали «польської». Управлінські та кадрові рішення викликають глибоке здивування, якщо не шок.

І, ключове, рядові співробітники все бачать і розуміють першими. Якби б вони бачили справедливість, бажання змінити ситуацію і вміння це зробити, вони би стали за своїми керівниками горою, бо вони ще пам’ятають, що колись робота залізничником – це була висока професійність, висока зарплата і гордість за професію. Цього немає, тому люди вийшли і будуть протестувати далі.

Бо і ця обіцянка Зеленського – навести порядок, забезпечити гідні умови праці, перетворити Укрзалізницю на державну компанію #1 і локомотив української економіки – провалена!

А тепер коротко, що могло би бути і що може бути, якщо від Укрзалізниці відійдуть політики, корупціонери і некомпетентні люди:

Через тарифну дискримінацію і нефаховий менеджмент у 2013-2020 рр. різниця між розрахунковими і фактичними доходами склала понад 10 млрд дол США (фактично, за весь цей час підтримати можна діяльність лише одного керівника)!

Через корупцію усіх рівнів втрачено понад 6 млрд дол США за цей же період!

Основні фонди зношено повністю, фаховий персонал масово звільняється і емігрує.

Перевізні потужності залізниці за тягою та пропускною здатністю інфраструктури шалено скорочуються щороку. Навіть у пандемічний 2020 рік падіння пасажирського трафіку на більше 63% не лише не стабілізували вантажні перевезення, а вони теж впали майже на 10%.

Капітальні інвестиції в оновлення рухомого складу, тяги та інфраструктури щороку були у 2-3 рази меншими за обіцяні, а якість ремонтів ми можемо спостерігати у щотижневих відео про загоряння локомотивів, потягів, сходження вагонів з рейок.

Вже понад 60% колії потребують капітального ремонту! Себто про безпеку руху можемо забути.

Оплата праці персоналу скоротилася на понад 30%! Це, звісно, не стосується Наглядової Ради, топ-менеджменту і центрального апарату. За дуже низького ККД  зарплата у них вища за хвалений Дойчебан.

Але це не лише втрати самої Укрзалізниці. Мільярди доларів втрачає бізнес і вся економіка України через простої, конвенції, збільшення у рази нормативів обігу вагонів, перехід вантажу з залізниці на автошляхи, від якого новозбудовані дороги знищуються за рік.

Через відсутність замовлень Укрзалізниці та політику проїдання страждають інші приватні і державні компанії, які заморозили все виробництво вагонів, локомотивів, потягів, рейок, коліс, електрообладнання тощо…

Можемо впевнено говорити про втрати близько 20 млрд дол США через політику «а давайте не будемо нічого робити, а просто красти».

Що таке 20 млрд дол?

Це ринкові зарплати для усіх залізничників, а не лише для обраних!
Це 1 500 сучасних електровозів, 7 000 пасажирських вагонів, 100 000 вантажних вагонів.
Це будівництво сучасної швидкісної колії з Києва до Львова, Одеси, Дніпра і Харкова, з середнім рухом у 200-250 км/год.

7 років – і ми маємо сучасну, мегакруту залізничну компанію, найкращу в Центрально-Східній Європі!
І наступні 10 років спокійно працюємо, покращуємо, ремонтуємо, модернізуємо, розвиваємо.
Без жодних кредитів, позик, обтяжень!!!

Що ми маємо натомість?

Компанія – банкрут, люди на вулиці, купа боргів і корупції, бізнес страждає, економіка не може нормально розвиватися, бо перевозити нічим!
Зате є купка самозадоволених брехунів і корупціонерів, які вважають, що їм усе зійде з рук.

 

Фото © Олег Давиденко/Укрінформ

Усі відео