Що треба зробити у 2021?
У нинішньому, 2021 році, задля покращення ситуації в Україні можна і треба зробити наступне:
- Прийняти закон про скасування податку на прибуток і заміну його на податок на виведений капітал (ПнВК) з 2022 або 2023 років.
- Прийняти закон про колабораціонізм.
- Прийняти закон про зброю.
- Прийняти закон про територіальну оборону.
- Обрати незалежного голову Нацбанку через відкритий та прозорий конкурс.
- Почати формування стратегії тотальної судової реформи і реформи поліції, СБУ та прокуратури. Реформи такого рівня складності, що зустрінуть шалений опір системи, – це довгий процес, він не може пройти за місяць або навіть рік. Але його потрібно розпочати і зафіксувати разом із міжнародними партнерами, щоб будь-яка українська влада знала: немає зрушення у цих реформах – немає кредитів.
- Продовжити і максимально розширити процеси приватизації та роздержавлення всіх держпідприємств, окрім стратегічно важливих.
- Звільнити Кабінет міністрів у повному складі. Так, з Аваковим. Я знаю, що цей пункт найскладніший.
А, ні, оцей найскладніший. Міністра внутрішніх справ Авакова, міністра охорони здоров’я Степанова, міністра юстиції Малюську, генерального прокурора Венедіктову і всіх Єрмаків середнього віку – під суд. - Негайно випустити з-за грат Андрія Антоненка «Ріффмастера», зняти з нього і з усіх затриманих по «справі Шеремета» обвинувачення, розпочати слідство проти всіх фальсифікаторів цієї справи і спробувати, нарешті, знайти справжніх винуватців, зважаючи на нові обставини.
- Законодавчо викинути з кримінального і адміністративного кодексів всі «злочини без потерпілих», тобто негайно легалізувати і обкласти податками медичний канабіс, секс-роботу і гральний бізнес. Все це і так продається і купується. Гроші від цього має отримувати багатостраждальний бюджет України і місцеві бюджети, а не корумповані поліцейські, прокурори та судді.
- Розпочати збір фактів і даних щодо масових фальсифікацій рядових працівників і керівництва МОЗ під час формування статистики захворілих та померлих від COVID-19.
- Провести нормальну вакцинацію громадян України від коронавірусу. Це питання державної безпеки.
- Позбавити всі релігійні організації всіх пільг та преференцій. З точки зору логіки, клуб віруючих і клуб рольовиків-толкієністів нічим не відрізняються один від одного, але релігійний клуб пільги має, а толкієністи з ельфами та гномами – ні. А ще з точки зору держави, карантин лише для ресторанів, але не для церков. Це неправильно.
- Продовжити занедбані реформи у Збройних силах України. За рахунок збільшення бюджету від зазначених вище економічних пунктів продовжити призупинений процес переозброєння, підвищити грошові винагороди і зарплати військовослужбовцям.
- Спільно з профільними громадськими організаціями створити і затвердити концепцію реалізації державної політики щодо ветеранів російсько-української війни.
- Максимально розширити співпрацю з Євросоюзом, Великобританією, Канадою, країнами Балтії та Сполученими Штатами Америки. Україна має бути в ЄС, НАТО та в ще не створеному Інтермаріумі. Це – робота на роки, але вона має бути виконана.
- Розпочати процес змін у Конституційному суді. Конституційна криза має бути вирішена спокійно, але жорстко.
- Ліквідувати ОАСК як явище. Суддю Вовка – за грати.
- Розпочати процес деолігархізації. Перші кроки – зміна законодавства щодо олігархічних ЗМІ і повна заміна складу Антимонопольного комітету, створення громадської ради контролю при ньому, набір і в раду, і в комітет за прозорим конкурсом.
- Позбавити СБУ всіх економічних повноважень. Нарешті.
- Ввести принцип формування коаліції у місцевих та обласних радах. Коаліції і так складаються неофіційно, але суспільство має право знати і бачити, як такі коаліції створюються і фіксуються документально, в тому числі між умовно проукраїнськими та відверто проросійськими силами.
- Змінити Конституцію, викинувши звідти опис Великого герба і прибравши слово «Малий» з опису тризуба. Ідея була непогана, але нинішнє виконання веде до естетичної катастрофи. Нехай єдиним гербом України залишається стильний тризуб князя Володимира. Символи – це важливо.
- Продовжувати «лагідну українізацію», доповнивши її «лагідною англієзацією». Громадяни України мають право знати англійську мову, а чиновники та держслужбовці – просто зобов‘язані. В Україні має бути дві мови з офіційним статусом – державна українська і мова офіційного спілкування англійська.
- Початок (лише початок!) процесу створення єдиного електронного реєстру отримувачів соціальних виплат і пільг. Фінальний етап – монетизація всіх пільг.
Це лише короткий нарис того, що могли б зрушити з місця прогресивні політики. На жаль, цього не станеться. Хоча навіть виконання десятої частини цих пунктів суттєво посилило би державу і зробило би кращим життя громадян.
Так не буде сьогодні. Ви самі знаєте чому.
Але так буде завтра. Бо завтра – це ми.