Мистецтво з-за ґрат: у музеї Гончара відкрилась виставка картин із колекції Порошенків (фото, відео)

Петро Порошенко

У Музеї Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) сьогодні виставляються полотна митців, більшість з яких мають безпосереднє відношення до України: або у них українське походження, або вони іншим чином пов‘язані з Україною. У той час наша країна була розділена між двома великими імперіями: російською і Австро-Угорською. І Репін, і Крижицький, Тропінін, Бенуа, Лагоріо, Малевич робили усе для того, щоб об‘єднати українську націю.

Раніше я вважав, що за таємне вивезення культурних цінностей з України за кордон має бути кримінальна відповідальність. Але не міг передбачити, що ввезення В Україну, абсолютно відкрито, із повним митним оформленням, зі сплатою податків, усіх митних платежів зі свого рахунку, з метою продемонструвати українцям велич нашої культури, може викликати штурм правоохоронними органами національного музею України без жодного рішення суду. Більше того, до честі суду, він не дав їм легітимізувати незаконні дії.

Потрібно притягати до відповідальності, звільняти із посад і саджати у в‘язницю тих, хто виконував незаконні накази, хто організовував і замовляв штурм, який відбувся 26 травня.Приємно, коли на життєвому шляху зустрічаєш таких постатей, як Петро Іванович Гончар. Він придумав цю інсталяцію. Глибоко вдячний Петру Івановичу і всьому колективу Музею Гончара: справжнім українцям, патріотам, митцям. Їм є різниця. Вони знають, що нам спільно треба боронити нашу державу не лише на фронті.

Учора з жахом дізнався, що кількість книжок, які видані в Україні у 2020 році у порівнянні із 2019 роком скоротилося на 70%, а наклади — на 90%. Що це, як не реванш і повернення у 2013 рік, коли український культурний простір зачищають під експансію російських книжок? Натомість влада збільшує фінансування силових підрозділів, які не мають жодного відношення до армії, і органів влади. І забирають гроші у культури. А що тоді боронять українські воїни, як не українську душу?

Українська влада за цей рік лише скоротила фінансування української культури, зруйнувала економіку, залишила людей без захисту під час пандемії коронавірусу, зруйнувала реформи, скоротила чисельність армії під час війни. Українська влада спромоглася лише на один «позитив»: своїми безглуздими та незаконними діями зробила рекламу Музею Гончара.

Ми дочекалися зняття карантинних обмежень і запрошуємо усіх відвідати інсталяцію і виставку. Приходьте, щоб побачити на власні очі, до чого призводять безглузді дії влади.

* * *

Нинішня влада спромоглася лише на один «позитив»: своїми безглуздими та незаконними діями зробила рекламу Музею Івана Гончара (Ivan Honchar Museum).

Сьогодні тут відкрилася незвичайна виставка, де представлені полотна митців, більшість з яких мають безпосередній стосунок до України.

Запрошую усіх відвідати цю інсталяцію. Приходьте, щоб побачити на власні очі, до чого призводять безглузді дії влади.


Картини світових художників за тюремними ґратами – таким перформансом відкрилась у Музеї Гончара виставка полотен з родинної колекції Порошенків

 

Картини світових художників за тюремними ґратами – таким перформансом відкрилась у Музеї Гончара виставка полотен з родинної колекції Порошенків. Директор музею Петро Гончар символічно розірвав стрічку, якою були опечатані двері до виставкової зали, і присутні побачили, що картини художників зі світовими іменами буквально знаходяться «під арештом», у загратованому просторі.

«Сальвадора Далі тут немає, але сюрреалізму хоч відбавляй» – пожартував п‘ятий Президент Петро Порошенко.

Як відомо, Державне бюро розслідувань у травні відкрило «справу» проти Порошенка за те, що він задовго до своєї президентської каденції привіз в Україну ці художні твори. 26 травня родина Порошенків мала намір відкрити для публічного ознайомлення цю колекцію, однак спецназ ДБР силою увірвався в Музеї Гончара і без жодних правових підстав «заарештував» картини.

«Раніше я вважав, що має бути кримінальна відповідальність, коли таємно вивозять культурні цінності з України за кордон. І не міг передбачити, що коли абсолютно відкрито, з повним митним оформленням, зі сплатою всіх платежів зі свого рахунку, всіх податків завозять в Україну для того, щоб продемонструвати українцям, яка велика наша культура, це може викликати абсолютно незаконний, без будь-якого рішення суду штурм правоохоронними органами Національного музею України», – зауважив Порошенко.

«До честі суддів, я це дуже рідко кажу, суд не дав їм і потім легітимізувати свої незаконні дії. І сьогодні треба притягати до відповідальності, звільняти з посад і саджати у в’язницю тих, хто виконував незаконні накази, хто організовував і хто замовляв акцію, яка відбулася рівно місяць тому 26 травня. Сьогодні 26 червня. Тоді вони це зробили на 6 річницю виборів президента в 2014 році», – наголосив Порошенко.

П’ятий Президент подякував українським митцям, діячам культури, мистецтва і науки, які підтримали його і виступили проти організації політичних переслідувань в Україні.

«Я хочу подякувати всім, хто 18 червня прийшов на суд, їх були десятки тисяч, для того, щоб зупинити свавілля влади.

Так само як кожен, в тому числі митці, роблять це тими засобами, які доступні. Бо я на суді сказав, що ми не тільки їх не боїмося, але ще й виступаємо, як казали в радянські часи, «с чувством глубокого удовлетворения», – зазначив лідер «Європейської Солідарності».

Марина Порошенко також подякувала директору та всьому колективу Музею Гончара за чудову організацію виставки. «Сподіваюся, що вона стане на майбутнє початком такої доброї традиції виставляти свої приватні колекції для того, щоб люди бачили, що є в Україні, наскільки вона багата своїм мистецтвом і культурою, щоб вони пишалися надбаннями, які є в Україні. Це буде давати можливість людям знайомитися з мистецтвом світового і національного рівня», – переконана Марина Порошенко.

«Я хотів би завершити тим з чого почав – велика подяка українським митцям, сотні яких мене підтримали в ці часи: музейників, співаків, артистів. Для мене це було дуже важливо: і ваші слова співчуття у зв’язку з важкою втратою, яку зазнала наша родина, і слова підтримки, яких зараз ми дуже і дуже потребуємо. Отже, хочете нас підтримати – прийдіть, подивіться цю виставку. Вам сподобається», – переконаний Петро Порошенко.

Джерело

 

Артур Герасимов: У всьому світі переслідують тих, хто незаконно вивозить національні шедеври, а в Україні – за легальний ввіз картин

Влада Зеленського не лише не розвиває і не підтримує культурний простір в країні, але і не дозволяє це робити іншим.

Про це наголосив співголова фракції «Європейської Солідарності» Артур Герасимов під час відкриття виставки в музеї Гончара.

«Український культурний простір треба не знищувати, а розвивати. На жаль, у влади Зеленського зовсім інші цілі», – зазначив народний депутат.

«І хотів би ще раз наголосити, що у всьому світі переслідують тих хто краде і вивозить з країни національне надбання. Тут ми бачимо переслідування – безглузді, беззаконні, – за те, що офіційно, зі сплатою всіх податків ці шедеври були повернуті в Україну і представлені загалу», – підкреслив політик.

Артур Герасимов додав: «Я дуже задоволений, що сьогодні, нарешті, через послаблення карантину і через дозвіл відкриття музеїв українці зможуть побачити те, які прекрасні роботи світового рівня майстрів, які мають безпосереднє відношення до України. І які були повернуті в Україну завдяки Петру і Марині Порошенкам».

Джерело


Alexey Petrov
Олексій Петров

Слідчі ДБР продовжують знущатись над законом, а саме КПК України.

Сьогодні вони знов заявились до музею Івана Гончара. До речі, саме сьогодні там була відкрита виставка картин з приватної колекції родини Порошенків.

Після прес-конференції сьомого Президента України Петра Порошенка вже традиційно до музею завітали слідчі Державного Бюро Розслідувань. Судячи з усього, також традиційно, не маючи на руках жодних документів, які дозволяють проводити будь які слідчі дії, ці ділки намагались провести (УВАГА) художню експертизу вартості картин! Розумієте?! Тобто офіційних документів європейських аукціонних домів їм не достатньо! Ні, ну воно зрозуміло. Де експерти дому Сотбіз чи Крісті, а де експерти з ДБР!

Хоча особисто я бачу таку капловуху операцію. Якийсь-то матусін експерт вирішіть, що картина Айвазовського коштує не умовні тридцять чи п’ятдесят тисяч євро (як вказано в усіх офіційних паперах), а п’ять мільйонів євро чи тридцять вісім. А шо таке? Він так вирішив! За окрему премію в конверті ці вумники ще й не таке можуть написати. Згадаємо справу генерала Марченка.

Все! Карна справа про ухиляння від сплати податків намальована на колінці! Усім ордена, голові ДБР – два! Та додаткова премія. Звісно ж, за рахунок платників податків…

P.S. Коли слідчі на дворі музею зустрілись із блогерами та журналістами, то вони просто збігли. Як крадії, яких спіймали на гарячому!

Фото © Михайло Палінчак

Виставка приватної колекції Петра та Марини Порошенків

27 черв. о 10:00 – 11 лип. о 10:00

Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum)
вул. Лаврська, 19 (Івана Мазепи, 29), Kyiv, Ukraine, 01015

 

Поділитися:
Share

Усі відео
  • Усі категорії