Карантин божевільний та нещадний

Ігор Артюшенко

Протиепідемічні заходи необхідні. І виконувати їх має кожен громадянин.

Бо головне завдання цих заходів – це максимально сповільнити розповсюдження інфекції, щоб виграти час. Щоб переобладнати лікарні, забезпечити їх всім необхідним та встигати максимально надавати хворим кваліфіковану допомогу.

І от Україна вже не перший тиждень “виграє час”, а протиепідемічні заходи стають все жорсткішими, та деякі з них починають суперечити здоровій логіці.

На календарі 10 квітня, а Верховна Рада й досі не ухвалила зміни до держбюджету, щоб направити гроші на боротьбу з коронавірусом.

Результат – лікарні стоять порожні від обладнання, медики – без захисту, а телефони у волонтерів вже червоні від дзвінків медиків. Бо нічого нема! Бо досі держава не направила гроші!

В ряді областей дійшло до абсурду, коли обласні ради виділяють гроші на реконструкцію площ, скверів та ремонти (бо ж вибори восени і треба пиляти), а на забезпечення інфекційних лікарень грошей не знаходять…

Але влада обмежила пересування в лісосмугах і парках. Тепер, виходить, одна сім’я має почергово виходити на прогулянку, але потім все одно живе в одній квартирі. В чому логіка?

Закрили ринки на свіжому повітрі, але продовжують працювати прибудинкові затхлі мінімаркети та мегамаркети на сотні людей.

А от протестувати на коронавірус продавців, поліцейських, працівників комунальних закладів досі не вийшло. Бо, знову ж таки, гроші не виділили на їх закупівлю.

Про необхідність систематичного тестування медперсоналу взагалі мовчу. Бо це група ризику… Але регулярно тестуються ТОП-чиновники, депутати та прокурори. Тихенько, щоб народ не бачив.

В ряд міст, з середнім рівнем захворюваності, заборонили взагалі в’їжджати приватним транспортом. Невже хтось думає, що українські поліцейські настільки суворі, що вірус їх злякається і не перетне блокпост?

І не вщухають розмови щодо введення комендантської години. Ніби вірус вдень спить, а вночі виходить на полювання.

І поки держава не почне фінансувати медичну галузь та не почне нормально тестувати хоча б групи ризиків, всі ці протиепідемічні заходи все більше нагадуватимуть не боротьбу з епідемією, а боротьбу з власним народом та здоровим глуздом. Та з побудовою поліцейської держави.

Бо до Тетяни Чорновол сьогодні о 6 ранку вже прийшли. І не двоє. І не в масках, а в балаклавах. І дистанцію не тримали.

Будьте здорові!


Владимир Завгородний

У меня только что в голове раздался громкий щелчок, и я резко всё понял. Возможно, вы это все всё уже поняли давно, и это лично я медленный, потому что мне трудно осмыслять бред и идиотизм, — но я вам всё равно расскажу.

Я понял стратегию Зеленского в борьбе с коронавирусом.

Она называется “ПРОСТО ПЕРЕСТАТЬ СТРЕЛЯТЬ”.

Я вам сейчас объясню.

Смотрите, как ни парадоксально, но всё, что сейчас происходит с эпидемией — и в частности карантин, который непонятно зачем, и непонятно для чего, — это всё в точности копирует происходившее и происходящее на фронте.

Стратегией Зеленского является избегать конфликта. Я вам сейчас буду это показывать и доказывать на примерах, пока просто озвучим основные постулаты.

Избегать конфликта. Минимизировать жертвы и потери путём ухода от конфронтации. Если тебя ударили по левой щеке — закройся дома и не выходи, чтобы тебя не ударили по правой. Проактивные действия, и тем более агрессия, ИСКЛЮЧЕНЫ и недопустимы. Нужно просто сделать так, чтобы тебя не смогли обидеть.

Какой-нибудь грубиян вроде Нойнеца или Гудыменко, конечно, мог бы назвать это позицией терпилы и ссыкуна. Но мы с вами интеллигентные люди и назовём это политикой разумной осторожности.

А теперь смотрите, по пунктам.

Что мы делаем?
На фронте: развести войска, чтобы в наших солдат не могли стрелять.
В эпидемии: объявить карантин, чтобы наши граждане не могли заразиться.

Предпринимаем ли мы наступательные действия? Нет, мы мирные люди.
На фронте: нельзя давать ответку артиллерией, нельзя диверсии, нельзя отжимать территории, ничего нельзя, просто не провоцируем и сидим в окопах тихонько.
В эпидемии: массовые тестирования не нужны, зачем, надо просто сидеть дома и не заражаться.

Готовимся ли мы к противостоянию? Нет, мы мирные люди!
На фронте: реформы в армии прохерены, новое вооружение, насколько я знаю, не разрабатывается, поставки в армию сокращены.
В эпидемии: мы готовимся никак, вместо обучения врачей и закупки оборудования и лекарств мы рассылаем листовки в больницы, как важно сидеть дома.

И наконец вишенкой на торте:

КОГДА ЭТО ВСЁ НЕ РАБОТАЕТ, И ПОТЕРИ ПРОДОЛЖАЮТСЯ, ЧТО МЫ ДЕЛАЕМ?
На фронте: продолжаем отводить войска.
В эпидемии: ужесточаем карантин.

И что дальше? Для чего всё это мы делаем? Какой дальше план? Когда это закончится?
НИКОГДА.
Дальше ничего не будет. Дальше никакого плана нет. Ничего не воспоследует.

На фронте мы — отводим войска, точка. Мы отводим войска, чтобы отвести войска, конец. Чтобы наши солдаты не гибли, мы отводим войска так далеко, чтобы в нас нельзя было стрелять. Отвечать на атаки сепаратистов не будем, НО ЭТО И НЕ БУДЕТ НУЖНО, если отвести войска достаточно далеко и достаточно везде.

В эпидемии мы — объявляем карантин, точка. Мы объявляем карантин, чтобы сидеть в карантине, конец. Чтобы наши граждане не болели, мы будем ужесточать карантин так сильно, чтобы они не могли заразиться. Лечить, впрочем, не будем, НО ЭТО И НЕ НУЖНО, если граждане не будут выходить из дома вообще.

Всё.
Вот вам стратегия Зеленского на все случаи жизни.

Просто. Убежать. И. Закрыться. Дома.

Фото © Terence Chin Photography

Kostyantyn Zorkin

Фейсбучек привычно разделился на крайне радикальные фракции.
Ааааа, мы все умрем от коронавируса, поэтому дайте хлорки помыть имбирь и уже на всякий случай подключите меня к ИВЛ.
Аааааа, мы все умрем с голоду от карантина, поэтому давайте шастать где попало и не нарушать мои священные права. И вообще, никакой эпидемии не существует, один лишь всемирный заговор (непонятно, правда, вот чтобы что?).
Что примечательно, многие только сейчас узнали о существовании хлорки, имбиря и ИВЛ. А другие многие только сейчас узнали о существовании своих прав (привычно начхав на права других).

Не волнуйтесь так, помирать будем одновременно от нескольких факторов сразу. Не исключая как возможности умереть от голода, лежа с вирусом, так и умереть от вируса, лежа на пачке денег.

Снова повторю один простой тезис:

Разумные ограничения работают только с разумными гражданами.

Поскольку нынешняя власть чисто статистически является результатом победы граждан над разумом, то и ожидать разумных ограничительных мер не стоит сразу по двум причинам – по причине того, что разумные меры не работают, и по причине того, что разумные меры выработать некому.

И да. У здоровых сторонников защиты прав действительно меньше шансов умереть, чем у весьма многочисленной категории тех, кто и так давно осторожно живет, пытаясь выжить – пожилых, онкобольных, диабетиков и еще кучи людей с самыми разными диагнозами. Они рядом с вами, только кричат реже, и слышно их хуже.

А что касается способа реализации крайне необходимых карантинных мер, то из всех возможных способов был снова выбран наиболее бессмысленный и разрушительный. Этого не отнимешь, умеют, настоящие профи.

А вы что, действительно ожидали чего-то другого? То есть предыдущие несколько месяцев дали вам основания считать, что тут все сработают грамотно, профессионально и быстро? На самом деле, конечно же, да. Только не для того, чтобы лично вам сделать хорошо. Скорее, сделать хорошо людям. И примерный список этих людей мы все знаем.


Елена Подгорная

А вы знаете, что в Украине аномально высокая смертность от коронавируса, который COVID-19? Смотрите, какие цифры получаются.

Соотношение умерли/выздоровели:
Китай 3333/77279 = 0,04
Россия 63/580 = 0,1
Испания 14555/48021 = 0,3
Польша 136/222 = 0,6
Италия 17 669 /26 491= 0,7
Украина 52/35 = 1,49

Да, я в курсе. Нельзя считать, пока не было пика заболеваемости. Потом нельзя считать, пока всё не закончилось. И вообще, я статистику нарисую под заказ. Вам чего? Обосраться от страха или на митинг сходить?
Ведь цифрами манипулировать так же легко, как и словами. Как эмоциями и обещаниями.

А теперь следите за руками.
На сегодняшний день Украина стала единственной страной в Европе и одной из немногих стран в мире, где количество умерших превышает количество выздоровевших. А количество заразившихся весьма приблизительно. Это при том, что у нас нет пика и нет перегруза в больницах. Людей попросту туда лишний раз не везут, даже если очень надо. Согласно цифрам украинцы умирают от коронавируса в 37 раз чаще, чем китайцы. И в 15 раз чаще россиян, что особенно обидно.

А теперь скажите мне – о чём нам говорит эта неутешительная статистика? Правильно. Она нам говорит, что сидеть нам в карантинах до лета точно, а может, и дольше. И не просто дома сидеть, а ещё и обеспечивать нашим доблестным министрам и депутатам с полицейскими изумительный по своим масштабам социальный эксперимент – насколько ещё пересічному можно гайки затянуть? До пока он отгавкиваться не начнёт.

А может, она нам говорит, что у нас заболевших много, но мы об этом не знаем и выявляем вирус только при вскрытии. Потому что большинство тестов у нас такие, которые показывают инфекцию только на пятый день болезни, когда больной уже с температурой, кашлем, пневмонией или в морге. А этап заражения мы не видим. И поэтому выздоровевших как бы тоже нет.

Ещё это может говорить нам о том, что у Зеленского используют сравнительно небольшие цифры заражённых. Чтобы сказать вам: видите, пипл, карантин нужен. Сидите дома ровно на жопе и шлите нам селфи. Желательно с сиськами. А вирус тем временем чудно себе циркулирует, ширится в удовольствие, плямкает соплями. Но мы про это узнаём из некрологов…

Украина преступно мало тестирует методом ПЦР. По последним данным у нас протестировано 7205 человек. Это уровень некоторых африканских стран. Из регионов доходит всё больше информации про отказ тестировать, отсутствие тестов (куму отложили жи), отсутствие скорой помощи. Болезнь выявляют у людей, которые долечились дома калинкой и малинкой до критического состояния или умерли. А сколько таких, у кого и тогда не выявляют? При этом действуют какие-то идиотские ограничения – тесты дают только тем, кто был за границей или контактировал с подтверждённым заболевшим. А у нас таких мало и замкнутый круг. Подобных жалоб и обращений столько, что проблему были вынуждены признать в МОЗ. И тем не менее продолжают ограничивать доступ к тестированию идиотским “стандартом”, делая вид, что в стране циркуляции нет. Тогда какого хрена мы все сидим в обсервации?

Недавно основатель Благотворительного фонда “Корпорация монстров” сообщила про десятки обращений от врачей про пневмонии непонятной этиологии, и тут же запрет тестировать пациентов обоими видами тестов – и экспресс, и ПЦР. Оказывается, приказ такой №663 – “за відсутності у пацієнта епідеміологічного анамнезу та перебування в контактній країні, відсутність у лікарів-реаніматологів та іншого медичного персоналу необхідних засобів особистого захисту тощо”.

Забив на рекомендации ВООЗ, власть сознательно блокирует процесс выявления всех возможных носителей инфекции и сама провоцирует своими действиями – даже не бездеятельностью – её неконтролируемое распространение по стране. Фактический запрет тестирования людей делает невозможными эффективные мероприятия по сдерживанию распространения инфекции путём изоляции больных людей и профилактики распространения инфекции.

Во всём цивилизованном мире правительства принимают меры, вводят карантин, местами, возможно, ущемляя гражданские права своих людей. Но это забота. В Европе, в Америке стараются сохранить жизни и не убить экономику. Иногда жертвуют экономикой. Не всё получается, не хватает ресурсов, но граждан стараются обеспечить по максимуму.

У нас же власти играют в подковёрные игры. Решают свои шкурные вопросы, дерибанят и без того скудные остатки от бюджета. Им начхать на жизни граждан. И карантин безумный и беспощадный у нас не для того, чтобы людям было безопасно. А для того, чтобы вы под ногами не путались и последний золотой зуб в ломбард отнесли. Нет. Не на площадь. Тут мы от сценария творчески отступаем. Но и бабло не для МВФ собираем.

Так что, как-то так пока.


Тарас Чорновіл

Офіційно оголошено про те, що вже захворіли на коронавірус 172 медики. Це дуже серйозна проблема. Але ці числа абсолютно не мають стосунку до реальності. От зараз проглянув репортаж із Тернопільщини. Містечко Почаїв. У місцевій лікарні перебувала з пневмонією маленька дівчинка, у якої виявили коронавірус. Серед лікарів, які з нею контактували, виявилися інфіковані, адже жодних запобіжних заходів не проводилося. Після того, як число підтверджених випадків перевищила десяток, від обласного керівництва прийшла заборона проводити подальші перевірки й тестування. Показова історія однієї санітарки, яку у важкому стані госпіталізували (не відразу й не без відмов). Людина на штучній підтримці дихання, але їй досі забороняють проводити тестування. Отака історія…

А ще я сьогодні присвятив трохи часу для вивчення наказу МОЗ №663. Документ чинний, про що свідчить гриф на сайті МОЗ. Для людей, які не знайомі з чиновницьким крючкотворством, цей документ скаже небагато. Основні проблеми криються в численних додатках. Там виписані відверто вже застарілі алгоритми реагування, коли якісь дії й тестування проводять при явних ознаках хвороби та у випадку переліку певних обставин (прибув з-за кордону, контактував з хворим). Діагностування груп ризику та критичних професійних груп не передбачено взагалі.

Але тут коротко про те, якими документами і як регламентуються карантинні заходи та який там хаос. У нас згідно постанови уряду та нового вірусного закону за появу на вулиці чи в будь-яких громадських місцях без маски штрафують на 17 тисяч. А в чинному наказі МОЗ (не скасований і не переглянутий) у додатку №6 є перелік засобів індивідуального захисту та умов для їх застосування. Так от, використання медичних масок поза лікарнями, де перебувають уже інфіковані й навіть у медичних закладах, у численних випадках маски не рекомендуються. Зберігається позиція про недоречність масового застосування масок населенням. Я тут наводжу буквально пару скрінів, але навіть у цьому одному додатку місць, які суперечать іншим рішенням влади, десятки.

Перевірити можете за посиланням на цей сам додаток. А сам наказ МОЗ №663 з усіма додатками можна побачити тут.

Згадав старий анекдот про хрестик і плавки в лазні. То давайте вже щось одне. Бо МОЗ досі наказує масок не використовувати, а МВС за їх відсутність здере з вас 17 тисяч…

* * *

Ну добре, у владу пообирали ідіотів… Це вже якийсь національний спорт, чи що… А самі-то чого?!

Класика жанру. До Малина на Житомирщині з заробітків у Польщі повернувся місцевий роботяга. Що робили в такому випадку наші “дбайливі господарі” в попередні, докарантинні часи? Збирали всіх рідних і близьких, накривали розкішну поляну, яка продовжувалася і в наступні дні, доки половина заробленого не вилітала з алкогольними випарами. Але ж зараз ніби мали б уже засвоїти, що будь-які забави ризиковані, а за участі осіб, які прибули з-за кордону, десятикратно. Я вже мовчу, що чолов’яга, ймовірно, підписав зобов’язання про самоізоляцію й тепер має всі шанси ще раз потрапити до Польщі лише після кілька років у місцях менш прибуткових. Звісно ж, могло все пронести, не всі ж заражені верталися, бо в тій самій Польщі ситуація з поширенням пандемії доволі добре контрольована державою. Але цього разу не пронесло.

У невеликому містечку черговий спалах. Учора діагностованих було 3, сьогодні вже 8. Далі ще добавиться з десяток, доки з обладміністрації не гримнуть: “Припиніть здіймати паніку!” Й тестування, а отже й виявлення інфікованих поспіхом припинять, доки не рвоне на повну. Але поки ще контакти встановлюють. Треба ж розуміти, що якщо воно таке тупе, то й в інших місцях, обставинах і контактах ні гігієни, ні правил безпеки не дотримувалося.

Але все ж: ну не ідіоти? Пригадую, колись слухав пісню барда з Русланду Тімура Шаова “Частушки-пофигушки”. На жаль, це не лише про мокшанських, але й про наших “особливо обдарованих”. Пару стрічок зі середини:

“Не влезай, убьёт, чудило,
Ну, конечно, влез, убило.
Следом лезет обормот
С криком: “Всех не перебьёт!”
Шо бы там не говорили,
Несгибаемый народ…”

Але я про щось масштабніше, ніж дебілізм в окремо взятому містечку. Поза малинськими контактами, цей заробітчанин порівняно недавно повертався з Польщі. Напевно ж, що не власним транспортом. Я тут писав про абсолютно дику ситуацію після злочинної провокації Зеленського, який заявив про перекриття менше ніж за добу кордонів. Нєдоросль збрехав чи по тупості бовкнув щось не те, що в тексті написали. А народ ломанувся. Тисячі людей стояли до 15-20 годин у гігантській спресованій черзі. Більшість без масок, мерзли, відповідно, кашляли й пчихали, зігрівалися алкоголем та остаточно забували про обережність… Я тоді згадував, що якщо серед цих людей був хоч хтось один хворий, то заразитися мали сотні. Але надіявся, що все ж пронесе. У Польщі, загалом, хворих було не дуже багато. Схоже, що й тут не пронесло.

А тепер про ще один наслідок дебільних підходів до карантину, коли тупі бездумно пробують скопіювати й перенести в наші умови щось, що в світі за цілковито інших обставин роблять мудрі. Це вже кадри вчорашнього дня. Напередодні Великодня до України знову повертається чимало наших заробітчан. Кадри з кордону біля Чопа. З угорського боку людей не накопичують, розділяють та доволі швидко пропускають. А в нас запаковують, як шпроти в банці, в автобуси й таким чином перевозять через уже наш кордон. Бо хтось “мудрий” вирішив саме зараз заборонити піший перехід. Людей у пазику напхано кілька десятків, не лише всі сидячі, але й повно стоячих. Маски не в усіх. Далі ці люди витікають на трасу перед кордону й захекані бігають, обмінюються інформацією про місця в бусиках і ціни до різних міст, формують групи, щоб хоч трошки знизити захмарну спекулятивну вартість. Адже контрольоване державою транспортне сполучення припинено, а неконтрольоване процвітає буйним цвітом. Порушення карантинних обмежень елементарно компенсується звичним “на лапу”. Кадри, які побачив у телевізійному репортажі: у тісному мікроавтобусі, що вже від’їжджає в іншу область, зайняті всі місця. Яка вже там соціальна дистанція!

Це вже було про інших ідіотів, тих, що у владі… І по цій лінії потенційного зараження ніхто ніяких перевірок та тестувань не проводить.

 

Карикатуры © Сергей Елкин/Радио Свобода

Автори