Коронавірус – профілактика та заходи безпеки

Дмитрий Левинский
Дмитро Левінський

Звернення до усіх громадян.
Дуже прошу всіх свідомо та з усією серйозністю віднестися до загрози CoVid-19. Якщо рване – апаратів штучної вентиляції легень і палат інтенсивної терапії на всіх не вистачить.
Тому спробуйте хоч на хвилинку поставити себе на місце лікарів. Уявіть собі ситуацію, коли лікарів та місць у лікарнях вже не вистачає. І тім лікарям, які ще не втекли і які ще не хворіють самі, доводиться вибирати, хто гарантовано помре, а кому дати шанс. Чи лишити на апараті хворого, якій все одне помре з високою долею ймовірності, чи відключити його та дати шанс менш важкому, якого щойно привезла швидка.

Запитайте в італійців – як воно?
Запитайте себе – чи хотіли б ви постати перед таким вибором?
Запитайте себе – чи хотіли б ви самі опинитися на місці тих пацієнтів вже на апараті?
А хотіли б ви опинитися у лікарні, знаючи, що хтось іншій має вмерти, щоб лікарі могли врятувати вас?
Впевнений, що на останні три питання кожен відповість “ні”. Це природно та зрозуміло.
На додаток, нижче на картинці – рекомендації департаменту охорони здоров’я США по лікуванню COVID-19, що будуються на аналізі ВООЗ. Загугліть вартість препаратів та помножте на тривалість лікування. Ви впевнені, що це буде вам по кишені?

Тому дуже прошу усіх:
Максимально утриматись від користування громадським транспортом наскільки це можливо.
Утриматись від відвідування людних громадських місць.
Максимально дотримуватись особистої гігієни, особливо під час та після відвідувань громадських місць та транспорту.Методи профілактики – як для будь якої вірусної інфекції та джерел іонізуючого випромінювання:

1. Захист часом (перебування в контакті з підозрюваними на захворювання і взагалі з іншими людьми).
2. Захист відстанню (уникати тісних контактів та скупчень людей).
3. Захист екрануванням (ізоляція хворих, медична маска або респіратор хоч і не дадуть повного захисту, але шанс зараження знизять).

Вдома:
Обов’язкове щоденне наскрізне провітрювання. Якщо температура в приміщенні 23 градуси або вище та/або вологість повітря нижче 40% – додаткове зволоження повітря.

На вулиці та після вулиці:
Обов’язкове миття рук з твердим милом не менше 20 секунд. Мати при себе вологі спиртовмісні серветки, антисептики у вигляді спреїв або звичайного розчину. Після відвідувань громадських місць, поїздок у транспорті, розрахування готівкою – обробка рук серветками або антисептиками.

Вдома та особливо на вулиці:
Не чухати очі, не колупатися у носі. Як би банально це не звучало, але більшість людства робить це на автоматі. А подразнення слизових сприяє проникненню вірусу.

Режим харчування:
Дієта звичайна, звичайні лікарські поради здорового харчування. Для постуючих – краще відмовитись від посту.
Обов’язкове дотримання водного балансу.

Імунопрофілактика:
Ефективність звичайних противірусних засобів типу аміксину та арбідолу мають лише рівень доказовості “В” чи навіть “С”. Тобто їх ефективність базується лише на емпіричних висновках та випробуваннях in-vitro, у пробірці. Але якщо вам нема куди ще подіти гроші, та ви впевнені в їх ефективності, – можете пити. Гірше не буде.
Інтерферони та похідні – при появі симптомів вже не будуть ефективні. На той час імунна система вже почне боротися вірусом, і додатковий інтерферон роялю не зіграє. Лише в самому початку профілактичні дози може й допоможуть стримати інфекцію.При легкому перебігу далі організм справляється сам. Але якщо вже розвинеться атипова пневмонія – вони вже будуть засобом лікування і вже зовсім в інших дозах.
Народні методи імунізації хоч і не мають доказової бази, але ж таки хоч якось, але працюють. Мед, лимон, імбир, гострій перець, карі та інше тонізують, мають тонізуючий ефект, тому хоч і незначно, але підсилюють спротив організму інфекції.
Але при цьому не можна зловживати енергетичними напоями та іншими стимуляторами типу кави, лікарських настоянок, екстрактів і т.п.

Коротко – все 🙂
Здоровий сон, здоровий глузд, здорове харчування та ранкова зарядка – головні друзі. А перевтома та зловживання – головні вороги.

Ще на тему:

Коронавірус. Найгірший сценарій, або Що треба знати про вірус

Це не карантин, а зміна ланцюгів поширення вірусу

Чтоб не пропасть поодиночке…

Коронавірус - профілактика та заходи безпеки

Поділитися:
Share

Усі відео