Чтоб не пропасть поодиночке…

Дмитрий Левинский
Дмитро Левінський

Розумієте, у чому фігня з цім вірусом та його інкубаційним періодом…
Інкубаційний період, по першим даним, складає 14 днів. І це доволі довгий інкубаційний період. І попередньо бралося за основу те, що інкубаційний період співпадає або майже співпадає з безсимптомною фазою, тобто схоже на грип. А сама безсимптомна фаза – довша за таку у SARSr чи MERS.

І ось у цьому і полягає головна проблема: достовірно відомо, що пацієнт може виділяти вірус ще у безсимптомну фазу, і достовірно невідомо, якої довжини є саме інкубаційний період. Тобто скільки часу потрібно плодитися вірусу у новому носії до того, як він сам стане заразним. Емпіричним шляхом визначити це майже неможливо, якщо достовірно невідомо, коли стався перший контакт з носієм, бо носій на той момент міг і не мати вираженої симптоматики.

А при попередніх розрахунках за основу брався час саме від контакту з носієм, що вже має симптоми, до появи симптомів у нового зараженого. Достовірно визначити час інкубаційного та продромального періодів у таких випадках можна тільки експериментально, тобто методом контрольованого зараження та погодинного взяття проб, як це робили перші вірусологи та бактеріологи.І якщо цього не робилось, то вказану цифру (14 днів) можна сміло множити на 1.5-2, а карантин всього на 14 днів – як мертвому припарка.

Ще, за останніми даними з Сингапуру, вірус має значно більшу схильність до мутування, ніж вважалось раніше.
Наприклад, в останніх обстежених пацієнтів був виявлений штам вірусу, одна з білкових груп якого на 300+ ланок коротша за таку у першому виявленому штамі. І є інші, менш значні, відмінності від першого.

Тому і фіксуються випадки повторного зараження, яке насправді є не повторним, а зараженням новим штамом. І це також у гіршу сторону відрізняє його від звичайного сезонного грипу, різні штами якого вкрай рідко проявляються одночасно впродовж одного сезону. І якщо у попередніх штамів відмінності від першого були мінімальними, що давало надію на те, що вакцина, створена на базі першого штаму, буде мати ефективність близьку 100% і до інших штамів. Тепер це під превеликим сумнівом. А якщо нові мутації ще будуть і будуть з’являтися, то про універсальну вакцину, яка б давала хоча б 50% гарантії, можна взагалі забути.

Все це говорить про те, що людство вперше зіткнулося з настільки потенційно небезпечним вірусом. Основною версією появи COVID-19 є нова спонтанна мутація одного з типів коронавірусу тварин, що дала йому можливість вражати і людину. І до закінченої апокаліптичної картини не вистачає лише того, що чергова мутація не створить такий штам вірусу, що однаково буде вірулентним як до людини, так і до тварин, і зможе передаватися перехресно – від людини до тварин та навпаки.

Панікувати вже пізно, лишилось два “або”.
Або нових мутацій не буде, і водночас всі країни зможуть забезпечити високоефективні протиепідемічні заходи, або все це – до полового органа бабусі, і лишається лише чекати, коли вірус викосить ту частину населення, що найбільше схильна до зараження та важкого перебігу, як то було з Іспанкою.
Звісно, середня тривалість життя по всій планеті значно впаде.

І в якості епіграфу, тут є позитивний момент: все, що нас не вбиває, робіть нас міцнішими. Це не про окремих людей, а про людство в цілому. Тобто після закінчення епідемії середній стан здоров’я по планеті стане вищим, ніж був до неї 🙂


Кирилл Данильченко
Кирилл Данильченко

В Италии на сегодня заболевших 15 000, умерших 1 000. Каждый 15 погиб. Правда, средний возраст погибших в районе 80 лет. Зато применяют триаж, судя по интервью врачей, банально выбирают, у кого шансы больше выжить, и его подключают к искусственной вентиляции. Почему такая смертность? Массовый  наплыв заболевших кладет систему здравоохранения. А места в интенсивной заняты поточкой – авариями, ургентными операциями, инсультниками. Потом во время наплыва начинают заражаться врачи, медсестер и так нехватка по всей Европе, не так много желающих ворочать живые трупы в домах престарелых и пролежни обрабатывать. В Италии и до короны была нехватка младшего медицинского персонала в 50 тысяч человек.

Выходит, жесткий китайский карантин с параличом промышленности он просто о снятии пикового поступления в больницы. Может и 70% населения Земли переболеет, но не скачком, а за месяцы и месяцы. Ведь не нужно быть семи пядей во лбу, чтобы понять, что откроют Ухань, и туда снова придет со временем вирус – самолетами, за две недели слепого окна. Иммунитет ведь не появился, вакцины пока тоже, а держать на карантине год нереально. Так что изоляция и карантин он размазывает среднесуточное поступление и тянет время. А в Италии пару недель назад азиаты гуляли с плакатами против ненависти и расизма, лупясь в десны со всеми желающими. И карантин ввели 10 марта. Итог на табло. Судя по тому, что в Эстонии 40 заболевших, то число случаев коронавируса в стране прямо пропорционально числу тестов в стране. Надо смотреть на статистику пневмонии – если полезет, значит, понеслось.

Ну и что хочется подытожить – самоизоляция с пакетом рулонов туалетной бумаги и сгущенкой в утреннюю кашу, а не свежим молочком, выдоенным руками девственницы, выглядит разумной. Еще до патрулей полиции в костюмах химзащиты как в Уханьске. Как можно раньше на примере Италии и Китая. Потому что с 3,14дюлями за рулон бумаги и двумя пачками масла в одни руки мы жили 70 лет. А с каждым 15-м умершим среди заболевших – нет. И это еще неясно, сколько их среди тех, кто не делал ПЦР, кто скончался не от пневмонии, а от обострения хроники. Так что доставка на дом и курьеры рулят. А разработка вакцины от вируса, прохождение испытания на людях и вакцина в каждой аптеке – это месяцы времени между каждым этапом.


Елена Подгорная
Елена Подгорная

Ну и поскольку жопа моя чувствует, что мы на пороге грандиозного шухера, то я и тут напишу то же, что и в чате нашего городка.

Кучкуемся. Помогаем друг другу и не стесняемся просить о помощи.

Например, мы с соседями решили, что весьма не затруднительно привезти заболевшим лекарства, продукты, готовую еду совсем больным в одноразовых лоточках, родственников, если нужно присмотреть за детьми, а маму с папой забирают в стационар.

Ещё мы будем решать вопрос дополнительной безопасности городка. На случай, если в пик кризиса возникнут какие-либо дефициты, и кто-либо решит, что тут живут слишком обеспеченные люди.

Фейсбук – это тоже большой чатик. Тут многие знают друг друга лично. Многие – соседи. Не стесняйтесь и не бойтесь просить помощь. Вместе выжить проще. Иногда какая-либо мелочь может оказаться очень важной и в прямом смысле спасти жизнь.

Давайте будем людьми. Это сейчас так необходимо на фоне общего 3,14деца.

Поділитися:
Share

Усі відео
  • Усі категорії