Справи Майдану будуть злиті

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Родини Небесної сотні, активісти і військові зробили різку заяву щодо призначення колишнього адвоката екс-президента Януковича Олександра Бабікова заступником голови ДБР:

«Після такого призначення може бути не тільки поховання справ Майдану, а ще й перекваліфікація і перегляд досягнень революції гідності. Фактично — це реванш».

Того ж дня журналісти “WATCHDOGS.Розслідування” оприлюднили результати експертизи, зробленої канадським експертом з голосового аналізу Штеваном Паушаком, згідно яких голос з записів на Телеграм-каналі «Трубу прорвало» – це голос екс-очильника ДБР Романа Труби. Це в свою чергу означає, що всі кримінальні переслідування ДБР проти п’ятого президента України Петра Порошенка здійснювалися на замовлення Офісу президента Зеленського, а конкретно – його голови Андрія Богдана. Простіше. Йдеться не про кримінал, а про банальну політичну розправу, яку чинна влада здійснює руками контрольованих нею силовиків.

Зв’язок між двома подіями прямий. Роман Труба позбувся посади керівника ДБР після дострокового його звільнення з посади в межах реформи ДБР. Обов’язки голови ДБР наразі виконує Ірина Венедиктова, екс-депутат ВР від фракції «Слуга народу» і колишня радниця президента Зеленського з правових питань. Тобто людина самого Зеленського.

Під час останнього обміну військовополоненими російській стороні були передані колишні службовці підрозділу МВС «Беркут», яких звинувачували у вбивствах Небесної сотні під час Революції Гідності. Адвокат родин Небесної сотні Євгенія Закревська тоді заявила чітко – цей обмін фактично зупинив розгляд справи про розстріли на Майдані, позаяк заочне судочинство означає розгляд справи з самого початку: «А це означає ніколи взагалі ніяк».

Звертає на себе деталь – про плани ДБР за часів керування ним Труби дуже гарно був обізнаний екс-заступник голови адміністрації президента Януковича Андрій Портнов. Своїх планів щодо учасників Революції Гідності Портнов навіть не приховує:

«Порошенко заявил, что Портнов начинает преследовать героев Майдана… Вы правильно распознали наш курс. Рано или поздно вы будете разоблачены и осуждены, вместе со всеми своими так называемыми героями…»

Результати експертизи точно вказують, через кого Портнов міг встановити зв’язок з керівником ДБР – через Андрія Богдана, колишнього помічника Портнова у Верховній Раді.

І от першим заступником поки що ТВО голови ДБР призначено колишнього адвоката Віктора Януковича. Конфлікт інтересів очевидний. Взагалі незрозуміло, в країні що – більше юристів не лишилося крім пов’язаних з одіозними особами? Голова ОПУ – екс-адвокат Коломойського, заступник голови ДБР – екс-адвокат Януковича… Венедиктова вже заявила, ніби її перший заступник не буде дотичний до розслідувань справ Майдану, бо це ніби виключно її парафія. Але віриться у таке дуже важко. Виток інформації по справах до оточення Януковича тепер дуже ймовірний.

Тим більше, що й з призначенням Бабікова також не все гаразд. Екс-нардеп і експерт з економічних питань Тетяна Острікова в ефірі каналу «Прямий», щодо цієї історії заявила:

«Ми бачимо імітацію конкурсу. Але результат і тих конкурсів, і цього конкурсу однаковий – призначення своїх людей».

На сполох б’є й чинний нардеп від фракції «Голос» Олександра Устінова:

«Бабіков свою адвокатську діяльність припинив за день до оголошення конкурсу на посаду, тоді як за законом він мусить це зробити протягом 3-х днів після обіймання посади».

Очевидно, Бабіков знав, що заступником голови ДБР його призначать обов’язково. Це, в свою чергу, означає, що колишнього адвоката Віктора Януковича в керівництво ДБР призначили цілком свідомо, знаючи, хто це, і з певною метою.

Якою метою? Знаєте, кожна дуже складна ситуація завжди має дуже просте пояснення. І пояснення це назвали як раз таки родини Небесної сотні. Це реванш.

 

Фото © Efrem Lukatsky

Автори