Не питай, по кому дзвонить Аваков. Він дзвонить по тобі

Дмитро Вовнянко
Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Аваков – міністр. Активісти задоволені?

Отже Арсен Аваков зберіг посаду міністра МВС. До протестів активістів, що відбулися напередодні призначення нового Кабміну, ЗЕкоманда поставилася індиферентно. Люди, які голосували проти Петра Порошенка через щире бажання прибрати ненависного Арсена Авакова з посади міністра МВС, можуть насолоджуватися дивовижним процесом хлопання вухами по власних щоках, – ЗЕкоманда показала, що сама вона претензій до Авакова не має.

Насмішили пояснення – від маразматичного «у грудні буде бунт порохоботів» до не менш… вишуканого «Авакова лишають під особисту відповідальність Зеленського» (простіше кажучи, для Зеленського Аваков – не «чорт»). Арсен Борисович перетворюється на заслуженого довгожителя на посаді міністра МВС і за два місяці поб’є рекорд міністра Кравченка. Хоча навряд чи це порівняння йому сподобається.Але не про ЗЕкоманду мова, до неї як раз питань нема, що воно таке, я писав від моменту її створення. Питання до активістів. Широко анонсована акція проти Авакова зібрала на Банковій кілька сотень людей – трохи більше ніж «Ніч на Банковій» в часи президентства Порошенка. І от якщо активістам ще досі незрозуміло, чому так, я їм поясню.

По-перше, по самому Авакову. Розумієте, «кот не может быть хорошим с точки зрения мышей». У мене часто виникає відчуття, що активістам потрібний якийсь ідеальний міністр МВС – який знайде якихось ідеальних підлеглих, які не братимуть хабарів, не вчинятимуть злочинів та геть чисто усі злочини розкриватимуть так, що романи про Шерлока Холмса стануть банальністю. Активісти хочуть поліцейських, які поводитимуться виключно чемно з усіма, але які одним поглядом наганятимуть страху на грубіяна та хулігана. Активістам потрібний міністр, який зробить диво, і в країні, де «всі проти корупції, але так щоби кум порішав», міністр МВС сам був би кришталево чесний і уходив у відставку після першої ж претензії активістів (тобто секунд через 15 після призначення). Все гаразд, крім одного – таких поліцейських і таких міністрів не існує ніде в світі. Гарантію даю, кого б не призначив Зеленський – цей міністр почне викликати невдоволення активістів зі швидкістю звуку. Але.

Все це не відміняє факту, що до міністра Авакова претензій справді вкрай багато. До стандартного активістського пакету питань (люстрація в МВС, кадри, що розганяли Майдан, резонансні справи) сміливо можна додавати роботу МВС на виборах проти партії «Європейська солідарність» – кожна дівчина з плакатом з Рівного, затримана копами, і кожен активіст «ЄС», до якого ввалилися з обшуком, підтвердять. Міністр Аваков на своїй посаді справді бісить чимало людей. Він мусить піти у відставку, як мінімум.

Відтак, обурення активістів цілковито справедливе. Але. Вочевидь розуміючи, що і в оточенні Зеленського противників Авакова не бракує, а також, що Зеленський гіпотетично може дослухатися до думки активістів (особливо після потужного Маршу Захисників), прибічники міністра МВС вдалися до дивовижної технології – вони об’явили, що акцію проти Авакова організувала партія Порошенка, а учасники тої акції всі – порохоботи. Їх не зупинило й те, що реальні організатори акції – люди, які довго і послідовно критикували п’ятого президента, як на мене, не завжди заслужено і коректно. На додачу, відома депутат Богуцька поширила чутку, ніби на грудень готується переворот порохоботів, і тому Аваков необхідний, бо тільки він здатен зупинити…

В останнє активісти мусять повірити – як «Аваков зупиняв» їх самих під час акцій проти Порошенка, вони без перебільшення відчули на власній шкірі. Але. Що все це означає?

А означає все це те, що відтепер будь-яку акцію протесту будуть об’являти «бунтом порохоботів». У прибічники Порошенка будуть залучати будь-якого критика діючої влади. Вам смішно, а я з жахом чекаю коли порохоботами об’являть Юрія Касьянова, Діану Макарову та Богдана Буткевича – хай тільки спробують міцно покритикувати ЗЕкоманду! Більше того. Відтепер будь-яке свавілля поліції проти протестувальників буде виправдовуватися одним і тим самим меседжем – «то все порохоботи, а порохоботів треба… ногами гамселити… і на стовпах вішати». Аж цікаво, як швидко об’являть порохоботами тих, хто от до таких розправ колись закликав?

І от знаєте, мені, абсолютно щиро переконаному прибічникові п’ятого президента Порошенка, все це по фені дверцями. Свавілля поліції, конфлікти з контрольованими МВС ГО мене не дивують від дня інавгурації Зеленського. А от активістів кортить спитати. Ви цього хотіли? За це боролися? Пригадаєте, що ви відповідали, коли ми, порохоботи, казали вам, чим завершиться ваша безглузда боротьба? Тепер задоволені?

Єдина радість з всього цього. Чим більше противників чинної влади називатимуть порохоботами, тим швидше вони самі стануть називати себе так. Доведено історією.


Alexandr Noinets
Alex Noinets

Ви мені кажете “та вони там ідіоти, які не розуміють, що коїться, і як країна навкруги них виглядає”.

Ні.

Вони сидять в Раді до ранку, у них чіткий план, що треба голосувати, вони це дисципліновано голосують, кожен особисто, без кнопкодавства, власними руками. Коли виникає мікроскопічна підозра, що хтось заблокує трибуну, – вони дисципліновано блокують проходи, щоб ніхто не зміг до трибуни навіть підійти.

Це абсолютно законно, цілком демократично і надзвичайно професійно.

Як узурпація і знищення Гітлером німецької демократії. Законно, демократично, професійно. Під зневажливий сміх людей, які тоді називали його паяцем, а потім чомусь різко перестали.

Я чую, що всі люди, крім одного, в учорашньому Кабміні – це добрі фахові спеціалісти, світлі обличчя і так далі. Можливо, це так, я знайомий не з усіма. Але всім їм для того, щоб бути справжніми професіоналами, не вистачає лише одного.

Не вистачає зубів. Це другі та треті зами, візіонери з презентаціями в паверпойнті. З зубами там лише одна людина. Арсен Борісич.

Всі інші будуть дисципліновано робити такі реформи, які їм Богдан з Коломойським скаже, і навіть крок вліво-вправо не намагатимуться зробити. Зубів немає.

А Арсен Борісич потрібен тому, що в найближчий час цей ошалєлий прінтер Верховної Ради почне дисципліновано, демократично, цілком законно і одноголосно приймати пакетно таке, що ми тут на вулиці почнемо ох*ївати. І вчорашнє знищення МінВету буде лише початком.

І можливо, можливо, вони будуть настільки ох*ївшими, що ми тут на вулиці переборемо ненависть один до одного і почнемо виходити на вулицю разом, а не кожен окремо. І тоді винтити та саджати нас потрібно буде оптом, а не в роздріб. І швидко, щоб телеглядач не зрозумів, звідки дим.

Отут Арсен Борісич і знагодиться. Біла людина на його місці почала б реформи якісь намагатися робити, когось там звільняти, когось брати, хоча б для картинки. Цей не буде. Йому ніщо не допоможе, він чорт, чорний чорт, він про себе це знає, ми про нього це знаємо, і навіть дорогоцінний телеглядач про нього це знає.

Тобто на цьому місці потрібна не картинка. На цьому місці ціною будь-якого рейтингу потрібен чорт, який буде займатися тим, чим на цьому місці займаються чорти.

Не питай, по кому дзвонить Аваков. Він дзвонить по тобі.

І остання порада порохоботам. Забудьте чекати команди від Порошенка. Її не буде. Він не розуміє, до чого все це їде, і не зрозуміє навіть тоді, коли йому прикладами виламають двері та поведуть на народний суд. Він – європейська людина, яка мислить політичними демократичними нормами. Він не розуміє, що через три місяці політичний момент вимагатиме його арешту, а через п’ять публічної страти на Майдані. Тому від нього ніякої команди не буде, не чекайте.

Ліза нам не брехала. Вона просто не сказала, чому буде путч. Вона не сказала, а вся вчорашня ніч в парламенті показала.

Поділитися:
Share

Share