Єдність і духовна сила – це найсильніша зброя українського народу у боротьбі за незалежність. Про це п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко заявив у своєму відеозверненні з нагоди відзначення 1031-ї річниці Хрещення Русі-України.

“В Україні на наших очах створена важлива традиція. 28 липня народ і держава вшановують Святого рівноапостольного князя Володимира Великого. У цей день ми згадуємо велич його вчинку – Хрещення нашого народу, що прийняте від Константинопольської Матері-Церкви 1031 рік тому. Хрещення стало прийняттям України до родини європейських народів. І я щиро вітаю всіх українців зі святом!

Петро Порошенко привітав українців з Днем Хрещення Русі-України та взяв участь у Хресній ході (фото, відео)Наше поневолення Москвою почалося з поневолення нашої Церкви, з переписування  історії, зі знищення церковних книг українською мовою і заборони нашої мови в богослужінні. Чужа церква на службі чужої імперії спричинила втрату духовних орієнтирів багатьма українцями. А це обернулося і втратою державності, і  суспільними розбратами.

Над зціленням розділень, над зміцненням духовної незалежності ми невтомно працювали п’ять років. Бо єдність і духовна сила українського народу стали нашою найсильнішою зброєю у подоланні російської агресії, що загрожує свободі і незалежності України.

Єдність і героїзм українців засвідчили силу Української держави. Господь почув щиру молитву православної громади. Дух Святий надихнув Вселенського Патріарха Варфоломія і Синод Константинопольської Церкви на історичне рішення – надати Томос Православній Церкві України. Так ми повернули справжній зміст Володимировому Хрещенню. Так у сузір’ї православних церков світу засяяла зірка автокефальної помісної Православної Церкви України.

І так само, як ми захищаємо і зміцнюємо нашу державну незалежність, ми будемо захищати і зміцнювати нашу духовну незалежність. Ми будемо підтримувати Православну Церкву України, захищати її від нападок реваншистів, допомагати її єднанню зі світовим православ’ям, братньому діалогу з усіма Церквами, що бачать свої початки у Володимировому Хрещенні.

Україна повернула собі велику спадщину Володимира Великого, хрестителя Київської Русі-України. І ніхто не змусить нас її зректися”, – наголосив Петро Порошенко.

Джерело

 

Петро Порошенко: ми вперше святкуємо День Хрещення Русі-України, маючи свою Православну Церкву

Уперше за багато століть українці святкують Хрещення Русі-України Святим Рівноапостольним князем Володимиром, маючи свою помісну автокефальну Православну Церкву. Про це п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко сказав під час спілкування з тисячами вірян, які взяли участь у хресній ході та богослужіннях на чолі з Предстоятелем Православної Церкви України митрополитом Епіфанієм.

«Сьогодні велике свято – Україна вперше святкує День Хрещення Русі-України, маючи свою Православну Церкву. Волею Господа, з великою любов‘ю до України його всесвятості Патріарха Варфоломія і Синоду Константинопольської Матері-Церкви, молитвами ієрархів та всіх українців, Господь послав нам таку радість.

Десятки тисяч українців біля святої Софії молилися у грудні 2018-го року. Я дякую кожному з вас за молитви 6 січня, коли ми разом з Його Блаженством були в Константинополі, і Його Всесвятість Варфоломій надав Православній Церкві України томос. Нарешті наша українська церква постала рівною серед рівних у встому світовому православ’ї», – наголосив Петро Порошенко.

«Ми всі молимося за Україну. Молимося за Православну Церкву України і визнання її усім світовим православ‘ям – щоб це сталося якомога швидше. Ми були готові чекати роки, десятиліття, століття. Але Господь послав нам це зараз. І ми всі є свідками народження нашої Церкви», – зазначив Петро Порошенко.

Джерело

 

 

 

 

 

Повне відео Хресної ходи