Енергомутки зекомандантів

Дмитрий Левинский
Дмитро Левінський

Таакс. Дивіться, мої котики, що вже майже встигли вчудити зекоманданти.

З першого липня в нас повинна буде запрацювати європейська модель ринку електроенергії. Згідно планів імплементації Третього енергопакету ЄС. Його імплементація майже унеможливила би вплив чиновничого апарату на тарифи для підприємств.

Зокрема, при запуску прозорої схеми формування тарифів феросплавам Коломойського довелось би витрачати десятки мільярдів гривень на рік додатково. Звісно, бабуся Беня хоч і поц, але дуже жадібний поц. І останні місяці другим фронтом він вів наступ у цьому напрямку, правду кажучи, не дуже вдало. В хід йшла уся королівська кіннота та уся королівська рать.Спочатку йшов авангард легкої піхоти – різного роду експерти твердили про незаконність, лякали тарифами та таке інше. Не прокотило.
Потім важка інфантерія – вже представники зекоманди почали пропонувати відкласти імплементацію на деякий термін від трьох до дев’яти місяців. Але ринок є ринок, а депутати не були б депутатами, якби не були б у курсі бабусиних муток. Знов ці заяви лишились без уваги.
Невдачі зазнала й кіннота – підконтрольні бабусі депутати почали штампувати законопроекти, метою яких було відтермінування або скасування імплементації, але жоден з них так і не був розглянутий.
Але завдяки виграній битві на першому фронті, а саме приводу до влади своєї команди, бабуся отримала можливість застосувати вже важку артилерію.

І ось що ми маємо на даний момент.

Перший заступник голови СБУ Баканов направляє офіційного листа до уряду та парламенту, де зазначає загрозу держбезпеці у разі імплементації енергопакету. Так, той самий Баканов, що до недавнього часу був керівником студії «Квартал 95». Вважаю, що ні в кого немає питань ані щодо його «компетенції», ані щодо його ангажованості.

А це дає неформальний привід для скликання засідання РНБО для вирішення цього питання. А голова РНБО у нас  хто? Пра-виль-но – Данилюк! Той Данилюк, що колись знайшов «стіну» біля Кабміну, перебуваючи на посаді вже кілька місяців. Ту саму «стіну», що стоїть там споконвіку. А потім шукав ситуативну кімнату РНБО у приміщенні Адміністрації Президента. На сороковий день після перемоги зекоманди на виборах і на дев’ятий після інавгурації. Стосовно його «компетенції» та ангажованості, мабуть, теж ні в кого не має ніяких сумнівів.

І ось засідання РНБО повинно відбутися вже завтра. Тільки під вже формальним приводом аварії на шахті у Львівський області, наслідком якої стала загибель двох гірняків. Якщо ви вважали, що існує хоч яка межа цинізму для Коломойського, то ні – ніяких меж не існує. Два життя плюс – статистика. Два життя мінус – інструмент вирішення власних питань.
Nothing personal – just business.

Я міг би добавити, що потрібен максимальний розголос, але сподіваюсь, що ви й самі все розумієте…

Поділитися:
Share

Share