HELGI`s NEWs – 17.05.2019

Helgi Sharp
Helgi Sharp

1. У Конгресі США затвердили понад 445 млн дол допомоги для України. Вашингтон також передасть Києву зброї на понад 1,3 млрд. грн.
NB. Раджу не зважати на тих, хто каже, що Трамп чи-хтось-там-інший “здає” чи “розмінює” Україну. Сполучені Штати – системна держава, інтереси якої захищені великою кількістю противаг та запобіжників. Нинішня Росія є її стратегічним ворогом, а Україна – одним з головних партнерів у Європі. Вашингтон занадто сильний для того, щоб мати необхідність когось на щось “розмінювати”, та й сама Україна при Порошенко стала не тою, щоб як “твар тремтяча” спостерігати за тим, як її “розмінюють”. А за допомогу thank.

 

2. Вакарчук заявив про створення партії та похід у Раду.
NB. Трохи запізно прокинувся, але це прокинувся не Славко, а ті, хто серйозно занепокоївся зростаючою загрозою впливу Коломойського – зокрема, Пінчук і група американських лобістів, які є основними бенефіціарами співака. Якщо вибори будуть достроковими, Вакарчуку мало що світить, якщо восени – він відірве біля 20 відсотків у “Слуги народа” і лише 5-6% у низки інших партій. Так що не кидайте каміння у Славка – він може стати в нагоді в стратегічному плані повернення України до поміркованого правоцентризму. Головне, щоб набрав достойних та не опустився до рівня Зе з його роликами.

 

3. У продовження теми – Коломойський нібито прилетів до Києва.
NB. Не переоцінюйте та не демонізуйте цього персонажа. За моєю інформацією, співпрацювати з ним погодились лише два фінансово-політичних угрупування (одне наближене до ЮВТ, друге – до Медведчука). Інші вирішили дати справжній бій тому, хто під прикриттям свого телепротеже прагне зайнятись відвертим рейдерством України. До того ж, в НБУ вже заявили, що готові стільки раз націоналізувати Приват, скільки потрібно. Варто також пам’ятати, що перемогу легше здобути, аніж втримати – особливо на тлі того, що інші вже схаменулись та перегрупуються швидкими темпами.

4. Путіну на червень готують розмову із Зеленським щодо нового контракту про транзит газу – Коболєв.
NB. Новообраному туди краще їхати з флюсом та мовчати, говоритиме за нього сам Коболєв. Проте, на результати переговорів ключовий вплив матимуть Німеччина, подальші дії США щодо санкцій на РФ, а також здатність Нафтогазу продовжувати судовий позов проти Газпрому щодо компенсації $12 млрд в разі непідписання нового контракту. У будь-якому випадку Україна готова до повного припинення транзиту – як в економічному плані, так і у військово-політичному.

До речі, Nord Stream-2 переніс термін завершення проекту на другу половину 2020-го року, так що час працює на нас.

5. Влада Угорщини рекомендувала Зеленському переглянути закон про державну мову.
NB. Оце й стане першим тестом для команди ЗЕ на зовнішньополітичні виклики. Проте, з цієї ситуації є простий вихід: Володимиру Олександровичу самому очолити групу закарпатських угорців на курсах вивчення української. Як гуртом подолають цю перешкоду – кожен повернеться до своєї роботи.

6. Разумков запропонував відмовитися від “мажоритарки” та заявив, що його бос ініціюватиме розпуск ВР.
NB. Тут треба труси надіти чи хрестик зняти. Бо для розпуску Ради є лише 5 днів, і я дуже сумніваюсь, що за цей строк будуть прийняті відповідні закони. Вибори по “мажоритарці” – лотерея, яка може зіграти не на користь групи Коломойського. Так що погрози команди ЗЕ можуть бути звичайним блефом, а для Порошенка у дострокових виборах є певні зиски, на яких я зупинюсь пізніше.

P.S. Щойно “Народний фронт” заявив про вихід з коаліції, внаслідок чого розпуск ВР стає юридично неможливим.

 

7. Чистий відтік капіталу з Росії з початку року виріс в 1,9 рази.
NB. “Вєлічіє” дуже повільно, але тане – їм можна пишатись хоч до останніх скрепів, але фактом є те, що краще мити посуду у Нью-Йорку, аніж бути ядерним фізиком у Москві. У цьому сенсі ми не набагато випередили Ерефію, але Україна не є нафтогазоводіамантовим монстром і не волає, що всіх порве. А просто бореться за своє як з цим монстром, так і з його вилупками всередині країни. Успішно? З перемінним успіхом – на крок назад робимо півтора вперед. З боєм та кров’ю, але така вже наша вдача.

8. На тлі демаршу Філарета активізувались ватно-православні миротворці – кажуть, нема нам чого ділити, Бог єдиний, Біблія одна та заповіді одні. Мовляв, потрібно повернутись до православної єдності та зберегти світлу мотивацію своїх вчинків.
Відповім. Ваша “світла” мoтивація поруч не стояла з нашої світлою злістю. Злість – головне, що змушує нас жити і боротися. Банальна, буденна, не канонічна, але дуже потужна злість. І вона набагато чистіша вашого єлею. Українській церкві бути. Державі і мові також. Крапка.

* * *

Скажіть людям, що є той на небі, хто створив Всесвіт, – і вони повірять. Скажіть їм, що фарба не висохла, і вони ткнуть в неї пальцем, щоб переконатись у цьому. Така вже людина, бо земне прагне перевіряти сама. 20-го травня така перевірка розпочнеться – і не жалійтесь потім, що самі ткнули пальцем у цю зелену фарбу.

Я ж ніколи не засмучуюсь, бо вірю, як хтось з розумних, що настане час, коли доля відійде в сторону і скаже: “Вам достатньо випробувань – живіть спокійно.” А поки цього не сталося, шануймося та робимо своє – тоді поборемо!

Поділитися:
Share
Усі відео