З Днем Піхоти тебе, свята Піхото!

З Днем Піхоти тебе, свята Піхото!
Петро Порошенко

Шановні воїни-піхотинці!

Дорогі ветерани!

Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем піхоти.Сьогодні ми вперше на державному рівні вітаємо справжніх «трударів» війни – українських піхотинців.

Саме вони складають основу бойової могутності Сухопутних військ Збройних Сил України та є славою українського війська. Саме вони, загартовані в боях із російським агресором, щоденно демонструють стійкість, непереможний характер, відвагу та мужність, доводячи, що немає такої сили, яка може здолати їх волю до перемоги. Саме на піхоту війна покладає найбільші навантаження, а на долю воїнів-піхотинців лягає найважчий тягар бойових дій та військового побуту.

З Днем Піхоти тебе, свята Піхото!Завдяки наполегливій, самовідданій службі військовослужбовців-піхотинців механізовані, мотопіхотні та гірсько-штурмові військові частини та підрозділи стали потужною силою, яка поєднує в собі професійну майстерність, високий моральний дух особового складу та сучасне озброєння і техніку.

Щиро дякую вам за сумлінне виконання конституційного обов’язку, героїзм та самопожертву, виявлені під час захисту незалежності та територіальної цілісності України.

У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за нашу благословенну українську землю. Вічна їм слава!

Вірю, що ваша готовність до негайного виконання завдань, спрямованих на захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі й надалі залишатимуться могутнім гарантом обороноздатності нашої держави.

Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя й добробуту та нових звершень в ім’я нашої перемоги.

Слава воїнам-піхотинцям!

Слава У країні!


Гліб Бабіч
Гліб Бабіч

Піхота ніколи не спить.

Піхота нікого не боїться.
Іноді зубного лікаря та слів “ти не влучив”.

Піхоті завжди не вистачає боєприпасів, кави, сигарет і часу на сон.
Але для ворога БК завжди чомусь вистачає. А сигарети та запашна кава завжди знаходяться для гостей.
А для сну завжди є чарівне слово “потім”.

Піхота ніколи не копає – вона творить прекрасне.
Якщо будуть копати ще один тунель під Ла-Маншем, цілком вистачить одного піхотного батальйону, десяти днів, поставленого завдання, кави та сигарет.

Для піхоти немає нічого неможливого. Вона спочатку виконує завдання, а потім перекурює і, мружачись на сонечко, слухає, що “зробити це було в принципі неможливо”. І рже.

Для простих людей мороз за -25, спека за +40, вода по пояс і ураганний вітер – стихійні лиха. Для піхоти – просто спосіб життя.

Піхота знає толк в чуді. Воскресати з моторошного вогню – для неї звичайна практика. А ходити по воді – взагалі не питання. Потрібен тільки хороший дощ, або щоб сніг танув.

Своїм піхота завжди відповідає “так”. Ворогові – завжди “ні”.

Армія – це зброя. А піхота – одночасно його основа та вістря.
Піхота – це щит і меч одночасно.

Піхота не виживає. Піхота просто живе там, де більше ніхто не зможе.

Піхота знає смерть особисто. Тому дуже любить життя.

Піхота знає головне – до будь-якої мети можна дійти. Крок за кроком. Плазом. Іноді по сантиметру. Але дійти. Навіть якщо тобі сильно заважають.

Піхота бачить самий виворіт реальності та не втрачає оптимізму.

Поки є піхота – є все.

Краще слів “Ніхто крім нас” можуть бути тільки слова піхоти “Завжди ми!”

З Днем Піхоти тебе – свята піхота.

Фото Вячеслав Скоряк

З Днем Піхоти тебе, свята Піхото!


Віталій Гайдукевич
Віталій Гайдукевич

Що ближче довбаний червень, то більше сум за те, що не встигли зробити, і вже не дадуть.

Але сьогодні таки день святковий, тому про хороше – сьогодні день піхоти.
Ні, навіть так – П І Х О Т И!

Раніше піхота була що байстрюченя – їх найбільше, а вони, бідосі, не мали ані персонального берету, ані знаку, ані якоїсь крихти уваги на тлі звичних реверансів спецпризначенцям, десанту і морпіхам…

З Днем Піхоти тебе, свята Піхото!Але прийшла війна, і піхота довела, що вони вміють. Практично все. Воювати, вбивати, бідкатися, чудити фронтовий побут так, що окремим тиловим не снилося, сумувати за рідними, геройські повертатись додому і, на жаль, геройські гинути. Вони творять самі про себе легенди, які стають мемами, анекдотами, книжками…

І приємно, що тепер піхота не щось аморфнобезлике, а брендоване та горде – в беретах вигорілого степу, із гренадою та схрещеними козацькими самопалами і блакитним військовим тризубом на рукаві…

А далі по суті питання доповідає Мартин Брест.


Мартин Брест
Мартин Брест

#ПесниНародовАТО

День Пехоты – как он был от нас далек,
Как начпрод, отдавший лишний сухпаек.
Были берцы – от легпром, “Талан-Ромны”,
Из мембраны, а точнее – из кирзы.

Этот день Пехооотыыы
Порохом пропаааах 😆
Это праааазднииик,
Но с лопатою в руках.
Это раааадооость –
На комбрига не попааааасть.
День Пехоты,
День Пехоты,
День Пехоооотыыыы!

Дни и ночи – на курортных берегах,
Под Донецком, на зеленках и мостах.
Дни и ночи – олл-инклюзив ООэС,
Кроме кофе, кофе нужен позарез.

Этот день Пехооотыыы
Порохом пропаааах 😆
Это праааазднииик,
Но с лопатою в руках.
Это раааадооость –
На комбрига не попааааасть.
День Пехоты,
День Пехоты,
День Пехоооотыыыы!

Здравствуй, мама, возвратились мы не все,
Мы бригаду потеряли на войне.
Но пехота прокопала весь Донбасс –
Хай теперь не обижается на нас…

Этот день Пехооотыыы
Порохом пропаааах 😆
Это праааазднииик,
Но с лопатою в руках.
Это раааадооость –
С “покемона” и попааааасть.
День Пехоты,
День Пехоты,
День Пехоооотыыыы!

С наступающим, Infantry 😆

З Днем Піхоти тебе, свята Піхото!

 

* * *

Мало кто знает, но беретный знак пехоты придумал зампотех мотопехотного батальона по итогам залетов обычной мотопехотной роты.

Мне этот знак откровенно нравится, и вот почему:

З Днем Піхоти тебе, свята Піхото!1. Круг. Круг обозначает колесо ЗиЛа, которое было темной донбасской ночью аккуратно скручено с грузовика РМТЗ и установлено на такой же грузовик мотопехотной роты с обещанием непременно вернуть “потом”. “Потом” наступит после победы. Залет.

2. Левое ружжо. Некоторым кажется, что ружья одинаковы, но это не так, у них разные номера, причем левое ружье числится в “відомості закріплення зброї”, а правое – нет.
Левое ружье провтыкал аватар и планокур Минус осенью пятнадцатого в Прохоровке, когда его поставили охранять штаб батальона. Чтоб никто наш штаб не украл. Минус накурился и залез на дерево, а когда попустило, ружжа уже не было. Минус не знал, что ружжо забрали мы от греха подальше. Залет.

3. Правое ружжо. Когда Минус понял, что провтыкал зброю, он резко протрезвел и ушел в ночь. Вернулся под утро, грязный, почему-то мокрый, но счастливый и с ружьем. Это ружье в батальоне никогда не числилось, а выдавать, где он его взял, Минус отказывался наотрез. Это залет.

4. Бонба. Бонба символізує собоє палаючу та взрывную звиздюлину, которую зампотех обычного мотопехотного батальона вкатит утром командиру роты за все происшедшее.

Но все закончится хорошо – это же армия 😛 .

* * *

Копать.

– Бажаю здоров’я, товарищі десантники!
– Баааажаю здоров’я, товарищ генерал!
– Поздоровляю вас з професійним святом – Днем ДШВ!
– Аааааа!!!

От смотри, бро, у них у всех есть своя аббри… абре… у них є свої скорочення. Десант – ДШВ. Морська піхота – МП чи “морпєхі”. Спецназеры – ССО. Нацики – НГУ.

– Бажаю здоров’я, товарищі морпєхі!
– Баааажаю здоров’я, товарищ генерал!
– Поздоровляю вас з професійним святом – Днем морської піхоти!
– Ааааааа!!!

В десант попасть нелегко – отбор, элита, навантаження, фізичні вправи, прыжки с парашютом. В морпехи тоже – рейд, экзамен на берет, снова фізичні вправи і знову, зачем-то, выбрасывание людей из вертолета с куском белого шелка на верёвочках.

– Бажаю здоров’я, товарищі спецпризначенці!
– Бажаю здоров’я, товарищ командир.
– Поздоровляю вас з професійним святом – Днем ССО!
– Ага, ура-ура.

З Днем Піхоти тебе, свята Піхото!Q-курс отбора в ССО долгий, утомительный, почти запредельный, тяжелый. Я очень уважаю парней, которые прошли его и стали нашими special forces, позвякивающими при ходьбе и никогда не фоткающимися даже для семейного альбома 😎

– Бажаю здоров’я, товариші піхотинці!
– Бажаю-бажаю!
– Поздоровляю вас з професійним святом – Днем піхоти!
– Подякували!

У пехоты нема аббревиатур – она даже не знает, шо это такое. Пехота не прыгает с парашютом – она не понимает, почему хорошего человека тре выбрасывать из вертолета та ще й з інвентарним майном. Пехота не шарит, зачем это “тихо прийшов – тихо пішооов” – она громко, со ржачем, грохотом, матами и ревом “бэх” спускается с холма и перееб…

Короче. Пехота примет тебя любым – и оденет, обует, накормит тушлом, научит копать, заряжать, стрелять и даже попадать, копать, решать нерешаемое и рожать нерожаемое, копать, носить, грузить, воевать, знать, уметь и гордиться самым большим, самым неизвестным, самым древним и самым лучшим видом войск.

И копать 😆


 

Поділитися:
Share

Усі відео