ГПУ: Додаткові докази військової присутності РФ та фінансування тероризму в Донецькій області (фото)

Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України розслідуються факти застосування представниками влади і командування Збройних Сил Російської Федерації засобів ведення війни заборонених міжнародним правом, інших порушень законів та звичаїв війни, передбачених міжнародними договорами, поєднані з умисними вбивствами.

У ході слідчих (розшукових) дій в зоні проведення операції Об’єднаних сил працівниками управління спільно зі співробітниками військової контррозвідки виявлено уламки російського артилерійського 152 міліметрового керованого боєприпасу ЗОФ39 «Краснополь».

Вказані уламки боєприпасу віднайдено після обстрілу позицій Збройних Сил України в с. Широкине Волноваського району Донецької області, який вівся 12.02.2019 з тимчасово окупованої території Донецької області.

Разом із цим, уламки аналогічного боєприпасу виявлено після обстрілу позицій Окремого загону спеціального призначення Національної гвардії України «Азов» в с. Новолуганське Донецької області, що здійснювався 10.04.2019 з тимчасово окупованої території Донецької області.

За інформацією Міністерства оборони України, зазначені боєприпаси на забезпеченні Збройних Сил України не перебувають.

Окрім цього, 15.04.2019 близько 20 год. 50 хв. поблизу с. Широкине Волноваського району Донецької області під час вогневого контакту з диверсійно-розвідувальною групою 9 окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти 1 Армійського корпусу так званої «ДНР» військовослужбовцями Збройних Сил України захоплено автомати АК-74 та протитанковий гранатомет РПГ-7В.

Встановлено, що один з автоматів АК-74 за номером 4293274, за обліками Головного управління Національної поліції в АР Крим захоплено на території півострова Крим наприкінці травня 2014 року.

Місце виявлення зазначених зразків, а також факти їх використання в Донецькій області, свідчать про військову агресію Збройних Сил Російської Федерації та підконтрольних їм незаконних збройних формувань.

На теперішній час проводяться відповідні експертизи, досудове розслідування триває.

Джерело

Поділитися:
Share
Усі відео