Президент України Петро Порошенко в телевізійних дебатах на «Суспільному телебаченні» (фото, відео)

 

У нас «повстанців», пане Зеленський, немає. У нас є російська агресія – Президент на «Суспільному»Під час участі в телевізійних дебатах на «Суспільному телебаченні» Президент України Петро Порошенко засудив висловлювання кандидата в Президенти Володимира Зеленського, який назвав російських найманців і регулярні сили Російської Федерації, які воюють на Донбасі, «повстанцями ЛНР та повстанцями ДНР». Глава держави наголосив на тому, що це позиція є надзвичайно важливою.

«П’ять років, коли зусиллями дипломатичної команди, моїми зусиллями, ми сформували міжнародну світову коаліцію на підтримку України. П’ять років ми доводили світу, що в Україні російська агресія, що Росія забезпечила пряме вторгнення регулярних збройних сил і прийшла для того, щоб захопити українську землю і вбивати українців», – сказав Петро Порошенко.

«Термін про те, що є «повстанці ЛДНР» означає, що у нас немає Росії, що українці б’ються самі з собою, що ЛДНР має певний легітимний статус. І що в Україні є громадянська війна», – підкреслив Президент України.

«І я пропоную пану Зеленському самому обрати, як він це пояснить українцям. І не тільки українцям, а пояснить усьому світові», – додав Петро Порошенко.

«Або це тотальна дрімуча некомпетентність, бо так він і «зелених чоловічків» визнає як повстанців. Або ми маємо позицію, просто блоком, який використовується виключно в російських штампах», – наголосив Глава держави.

«У нас «повстанців», пане Зеленський, немає. У нас є російська агресія. У нас є ворог Путін. Нам треба потужний і сильний Верховний Головнокомандувач, нам треба проукраїнський Президент, який здатен захистити Україну», – зазначив Петро Порошенко.

«Нам потрібна компетентна людина, яка не дозволить робити такі помилки. Мене це обурило», – додав він.

Джерело

 

Я єдиний Президент, який не тільки не розширив свої повноваження, а й суттєво їх обмежив – Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявив, що пишається тим, що за час своєї каденції на найвищій посаді значно скоротив повноваження Глави держави. «Хочу наголосити, що я пишаюся тим, що я є єдиним Президентом, який не тільки не розширив свої повноваження, не зазіхав на їх розширення, а ще й суттєво звузив», – підкреслив Петро Порошенко під час участі у телевізійних дебатах на «Суспільному».

Він нагадав, що взяв повноваження Конституції України в редакції 2004 року, яка суттєво обмежує будь-який вплив Президента на Уряд.

Президент спростував інформацію щодо конфлікту між ним та Кабінетом Міністрів. «Завжди казали, що у нас сьогодні Конституція є предметом конфлікту Президента і Уряду. Я хочу наголосити, що у нас немає і не було жодного конфлікту. Я дякую Уряду, я дякую Парламенту, я дякую коаліції за те, що в наслідок дискусій, компромісів, дуже непростої важкої роботи, але абсолютну більшість реформ нам вдалося провести при об’єднанні зусиль Уряду, Парламенту і Президента. Наголошую, що якби пішло зіткнення, точно жодну реформу провести не вдалося б», – наголосив він.

Глава держави навів конкретні приклади, де свідомо запропонував обмежити повноваження Президента.

«Перший приклад – це є судова реформа, де ми повністю деполітизували призначення суддів. Позбавили Парламент права блокувати суддів. Позбавили права Президента брати участь, у тому числі і при першому призначенні на п’ять років, своїми указами», – пояснив Петро Порошенко.

Він нагадав, що за чинною процедурою судді обираються на посади через конкурсний відбір, за яким стежать Вища рада правосуддя – орган суддівського самоврядування, Вища кваліфікаційна комісія суддів, і в тому числі рада міжнародних експертів. Президент же виконує «абсолютно церемоніальну функцію», підписуючи Указ про призначення, констатував Глава держави.

«Ми на сьогоднішній день, в наслідок судової реформи суттєво знизили і повноваження Президента, і найголовніше – вплив Президента на судову гілку влади. І це добре. Бо суди мають бути незалежними, неупередженими, відповідальними», – також підкреслив Петро Порошенко.

Він висловив тверде переконання, що завершення судової реформи точно не дасть можливості з’являтися таким рішенням, які останнім часом ухвалювалися в Окружному адміністративному суді міста Києва. «І незалежно того, чи це стосується «Приватбанку» або інших рішень. Я не хочу до завершення розгляду всією суддівською вертикаллю обговорювати це. Але це точно неприйнятно в цивілізованій державі. І хочу наголосити, що саме цей суд є нереформований», – сказав Президент.

Ще одним важливим напрямком, де обмежуються повноваження Глави держави, Петро Порошенко назвав зміни Конституції щодо децентралізації. Зокрема, він зазначив, що готовий ініціювати продовження цих змін та запропонувати ліквідувати посади голів обласних і районних державних адміністрацій, та запропонувати посади префектів.

«І я твердо збираюся це продовжувати. Ці конституційні реформи будуть проводитися далі», – сказав Президент.

Джерело

 

Глава держави: У справах Майдану має бути більший прогрес. Вони мають бути передані до суду

Президент України Петро Порошенко наголошує, на важливості завершення розслідування у справах Майдану та передачі всіх матеріалів до суду. Про це Глава держави сказав під час телевізійних дебатів на «Суспільному телебаченні».

Водночас він застеріг від ризиків знищення цих справ, у зв’язку зі зміною влади.

«По-перше, я дуже дякую, що все таки надії, що справи будуть доведені до кінця, пов’язані саме зі мною. Бо ризики у зв’язку зі зміною Президентів, що справи Майдана будуть знищені, насправді існують», – сказав Петро Порошенко, відповідаючи на запитання коли рідним Героїв Небесної Сотні можна сподіватись, що відповідні розслідування будуть завершені, а справи будуть передані до суду.

Глава держави наголосив, що він не задоволений тим, як просувається розслідування, адже минуло вже п’ять років. «Я можу наголосити, що я пишаюся тим, що я жодного разу не втручався у жодну кримінальну справу, включно зі справою розслідування злочинів Майдану. З точністю до навпаки, хочу наголосити, що як громадянин і як Президент, який не втручається в діяльність слідчих органів, що напряму заборонено законом, я твердо незадоволений ходом, термінами розслідування справ Майдану», – сказав Петро Порошенко.

«Я не коментую дії адвокатів родин Небесної Сотні. Але я особисто знав хлопців, які загинули, і для мене це питання дуже-дуже особисте», – додав Президент.

Глава держави додав: «І я не збираюся приймати діяльність будь-якого департаменту Генеральної прокуратури, або інших слідчих органів, коли після п’яти років розслідування, ми все ще не маємо, або майже не маємо людей за ґратами». Він зауважив, що його поінформували про дев’ятьох вже засуджених людей і про 22-ох, справи яких передані до суду і вони знаходяться за ґратами.

«І це певний прогрес», – зазначив Петро Порошенко. Водночас від підкреслив, що п’ять років більш, ніж достатньо для проведення розслідування.

«Я не даю оцінок, хто в цьому винен. Але я твердо не сприймаю подібну позицію і слідчих, і тих, хто проводить прокурорський нагляд», – сказав Петро Порошенко.

«Я не буду втручатись і надалі, але я буду щасливий, коли Президент не буде знімати слухавку і «указуючим перстом» вказувати, хто винний, а хто не винний. Народ має право знати правду. Це стосується абсолютно всіх злочинів», – також наголосив він.

Петро Порошенко запевнив, що нікому не дасть можливості або виводити з-під слідства, або домовлятися зі слідством.

Також він зазначив, що з листопада Генеральна прокуратура взагалі позбавляється права проводити слідство. «І уявіть собі, що через п’ять місяців справи в будь-якому разі будуть передані в Державне бюро розслідувань. Так, що наполегливо раджу завершити розслідування, передати до суду», – додав він.

За його словами, реформовані суди першої інстанції мають винести об’єктивні вироки, яким буде довіряти українське суспільство. Також він зауважив, що для тих, хто перебуває за межами України, є інструменти заочного правосуддя.

Джерело

 

Не буває таких міжнародних зустрічей, де я б не говорив про звільнення наших військовополонених та політичних в’язнів – Президент

Під час участі в телевізійних дебатах не «Суспільному телебаченні» Президент України Петро Порошенко, детально пояснив свою програму щодо боротьби за звільнення наших громадян, військових та цивільних, які перебувають в полоні терористів на окупованих територіях України та в Росії.

«Я хочу наголосити, що спочатку війни, з 2014 року ми повернули додому більше 3270 наших полонених, заручників і політичних в’язнів», – повідомив Петро Порошенко.

«Ключ від звільнення заручників, як і ключ від миру в Україні знаходиться не в Києві, не в Брюсселі, і не у Вашингтоні. Він знаходиться в Москві», – наголосив Президент. При цьому він підкреслив, що «Путін з грудня 2017 року повністю зупинив обмін, видачу українських військовополонених, видачу проукраїнських політичних заручників, які опинилися у в’язницях Росії».

«Не буває такої міжнародної зустрічі на вищому політичному рівні, де я б не піднімав питання звільнення наших військовополонених, які потрапили в полон внаслідок військової агресії в нейтральних водах Чорного моря біля Керченської протоки, питання кримських татар», – наголосив Петро Порошенко.

Він нагадав, що під час останньої зустрічі з Президентом Франції Еммануелем Макроном обговорювалось питання допомоги у звільненні українських полонених і заручників, звільненні журналіста Романа Сущенка, режисера Олега Сенцова та багатьох інших українських політичних в’язнів.

«Я твердо переконаний, що відразу після моєї перемоги на президентських виборах, ми відновимо діалог в Нормандському форматі», – наголосив Петро Порошенко та додав, що ця тема вже обговорювалася під час його візиту до Берліна і зустрічі Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель та Парижа і зустрічі з Президентом Франції Еммануелем Макроном. Президент зазначив, що на початку червня Україна знову ставитиме питання звільнення своїх громадян.

«Питання звільнення, принаймні частини військовослужбовців і політичних в’язнів відбудеться до кінця першої половини 2019 року», – зазначив Президент України.

При цьому він підкреслив, що в «іншому випадку санкції проти Росії будуть продовжені і збільшені, включаючи застосування окремого «азовського пакету» санкцій».

Глава держави також нагадав, що результатом його візиту до Франції та Німеччини стала домовленість про підтримку цих країн у забезпечені Великоднього режиму припинення вогню на лінії зіткнення на сході нашої країни. «Він мав вступити саме з сьогоднішнього дня. Але під час засідання Тристоронньої контактної групи не прийшов пан Гризлов, який представляє Росію», – сказав Петро Порошенко та підкреслив, що «Російська Федерація блокує припинення вогню» і створює штучні проблеми, щоб потім торгуватися.

«Ми вимагаємо негайного і безумовного звільнення заручників, негайного повернення кораблів. І я твердо переконаний, що саме так і буде. Інакше Росія збільшить ціну, яку вона платить за агресію», – підсумував Глава держави.

Джерело

 

Президент українцям: Прошу дуже ретельно ставитися до загроз для України і не применшувати їх

Президент України Петро Порошенко під час участі в ефірі на «Суспільному телебаченні» наголосив, що перед Україною нині є виклики і загрози, не менші у порівнянні з 2014 роком.

На запитання щодо найбільших загроз перед Україною і як діяти, щоб їх нейтралізувати Глава держави зауважив: «На сьогоднішній день ці загрози аж ніяк не менші, ніж загрози 2014 року… Мій опонент, пан Зеленський наголосив, що він «кіт в мішку», а я «вовк в овечій шкурі». Який я «вовк», коментувати не буду, але і з «котом в мішку» я теж не погоджуюсь. Хочу наголосити, що пан Зеленський сам є мішком, яскравим, дорогим, яким він прикриває котів, які в ньому знаходяться. І це надзвичайно серйозно. Або навіть не котів, а чортів».

При цьому Петро Порошенко зазначив, що впродовж всієї кампанії найбільше сфальшованих або неправдивих повідомлень стосувались саме нього. «Договорилися до того, що в 22 чи 23 роки я вбив свого брата. Друзі, є якась межа. Чи ви думаєте, що Бог простить? І саме тому це вже перейшло межу і я сказав, що вперше в своїй історії буду скаржитись до суду», – сказав Петро Порошенко.

Президент звернув увагу, що сьогодні було оприлюднено розслідування журналістів, щодо команди Володимира Зеленського, до якої входять, зокрема і олігархи-втікачі.

За його словами, невипадково, що сьогодні під час дебатів на стадіоні від кандидата Зеленського прозвучала фраза про «повстанців» ЛДНР. Він висловив переконання, що це пов’язано із координацією дій представників російської п’ятої колони із командою Зеленського. «Як ви потім санкції будете продовжувати? Це загрожує – ця некомпетентність, ці позиції суттєво загрожують національній безпеці держави», – застеріг Президент.

Окремо він звернув увагу, що Володимир Зеленський є партнером олігарха Ігоря Коломойського. За його словами, пан Коломойський в розслідуванні правоохоронних органів України та інших держав обґрунтовано підозрюються в розкраданні, у відмиванні грошей. Зокрема, 160 млрд грн з «Приватбанку», 30 млрд з «Укрнафти». «Ми на сьогоднішній день намагаємось, щоб прийшла обгортка, яка завела назад пана Коломойського, який дестабілізує ситуацію в Україні? Бо Україна під час війни не витримає таких потужних ударів у фінансово-банківському секторі і в економіці», – сказав Глава держави.

«Просив би, щоб ми дуже ретельно ставилися до подібних загроз. Не применшували їх, бо коли я намагаюся звернутися до громадян України, і сказати, що головне країну зберегти… Країна під загрозою, бо реванш у нас на сьогоднішній день загроза. І під цією обгорткою, під цією овечою шкірою прийдуть справжні вовки. І я противник того, щоб Україна знову заплатила таку ціну, виводячи людей на Майдан. Це буде вже інший Майдан. І я пишаюся тим, що під час моєї президентської каденції нам вдалося цього уникнути», – додав він.

Президент застеріг від обрання недосвідченого політика, адже ніхто не сяде у літак, в якому пілот немає досвіду керування, або не прийде до хірурга, який не розуміє своє справи: «Чого ж ми допускаємо, що Президентом має бути людина, яка абсолютно ніякого досвіду немає. І ним насправді будуть керувати інші люди, в тому числі із-за меж нашої держави?».

«Я не проти прихильників Зеленського. Ви абсолютно праві, що країна потребує певного оновлення влади. І я твердо наголошую, що під час парламентських виборів, які мають пройти своєчасно, вже через 6 місяців, ми можемо завести нові сили в Парламент, сформувати парламентську коаліцію і це будуть рішучі реформатори», – впевнений Петро Порошенко.

Джерело

 

Коли я чую від кандидата в Президенти за два дні до виборів фразу «повстанці ДНР/ЛНР» – це означає або штампи Росії, або тотальна некомпетентність. Це абсолютно чітко демонструє: в нас немає російських військ, у нас немає російської агресії. У нас є повстанці, які нібито проживають на території Донецької і Луганської областей, і українці вбивають самі себе, а Росію ми виводимо за межі цієї агресії. Я впевнений, що потрібно пояснення пана Зеленського цього питання на дебатах на Суспілному.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 19. April 2019

 

 

Поділитися:
Share

Share