Органи прокуратури постійно та дієво реагують на правопорушення в сфері оборонно-промислового комплексу (відео)

 

У середу, 13 березня 2019 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко взяв участь у позачерговому розширеному засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання у Збройних Силах України та обороноздатності держави в період з 2004 по 2017 рік, Комітетів Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони та з питань запобігання і протидії корупції стосовно оприлюднених у ЗМІ фактів зловживань щодо закупівлі запчастин, комплектуючих та обладнання для підприємств Державного концерну «Укроборонпром».

Під час виступу на засіданні він повідомив, що справа «Оптимумспецдеталь» та концерну «Укроборонпром» не є єдиною справою такого роду.

Генеральний прокурор звернув увагу присутніх на те, що в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 480 кримінальних правопорушень, які так чи інакше стосуються концерну «Укроборонпром».

Юрій Луценко зазначив, що встановлені під час слідства збитки становлять 350 млн грн. «Найголовніше те, що до суду Генпрокуратурою разом з військовою прокуратурою направлено 111 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях, 77 осіб вже засуджено вироком суду», – підкреслив він, зауваживши, що говорити про те, що концерн «Укроборонпром» і його контрагенти знаходяться поза зоною уваги держави є неправдивим.

«Важливо також сказати хто є засудженим – це колишні директори Київського бронетанкового, Львівського бронетанкового заводів, колишній директор Миколаївського судноремонтного заводу і т.д.»,- підкреслив Генпрокурор.

«Ми будемо надавати підтримку будь-якому правоохоронному органу, в першу чергу НАБУ і ДБР з тим, щоб дати відповідь суспільству на питання, на яке ГПУ не уповноважене відповідати: чи було там розкрадання? Яка була стартова вартість вузлів та деталей, які продавали «Укроборонпрому»? Чи була вона дійсно в рази завищена? Це потрібно встановити слідчим і експертним шляхом. Це виключна компетенція НАБУ і САП, які мають дати свої відповіді», – сказав Юрій Луценко, підсумовуючи свій виступ.

Нагадаємо, Головною військовою прокуратурою громадянину Р. повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України, а саме організації умисного ухилення від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, незалежно від форми власності, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах. Встановлено, що вказаний громадянин, фактично здійснюючи керівництво ТОВ «ОПТИМУМСПЕЦДЕТАЛЬ», під час постачання запчастин та комплектуючих на державні підприємства, які входять до складу ДК «УКРОБОРОНПРОМ», умисно вчинив дії по заниженню суми податкових відрахувань до державного бюджету України у розмірі 26,6 млн грн.

Також нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело