Світ 12 жовтня. Результати дня

Бурунді vs МКС, криваві сутички у Нігерії, замах на «зелених» активістів у Гондурасі, нові відкриття вчених в Китаї, терористичні напади в Афганістані, військовий контингент ФРН, перший БПЛА сил ІД в Іраку, завершення битви за західний Дамаск в Сирії та багато іншого.

Африка:

– Парламент Бурунді проголосував за денонсацію Римського статуту та вихід з-під юрисдикції Міжнародного кримінального суду. Це перший в історії суду випадок. Таке рішення парламентарі ухвалили після того, як шість місяців тому прокурор МКС Фату Бенсуда заявила, що розслідуватиме порушення прав людини в Бурунді після президентських виборів 2015 року. Президент П`єр Нкурунзіза назвав це «втручанням у внутрішні справи Бурунді».

– 13 людей загинули у сутичках між нігерійською армією та членами про-іранського «Ісламського руху Нігерії» на півночі країни. Урядові війська відкрили вогонь по шиїтах, вступивши з ними у суперечку. Зіткнення відбулися у штаті Сокото та у містах Фунтуа та Кадуна.

Америка:

– Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад Аль-Хусейн назвав «надзвичайно небезпечним» можливість обрання президентом США мільярдера Дональда Трампа.

– Група озброєних бойовиків у Гондурасі здійснила невдалі замахи на двох провідних активістів із захисту дикої природи, які вимагали від уряду заборонити незаконну вирубку лісів та видобуток природних копалин у заповідниках та на корінних індіанських землях. Конфлікт між активістами «зеленого руху» та представниками великих видобувних корпорацій триває вже понад рік. Кілька місяців тому в країні вбили одного з лідерів «зеленого лобі» – громадську активістку та журналістку Берту Кассерас.

– 25% республіканців серед губернаторів та членів Конгресу не підтримують кандидата в президенти США Дональда Трампа.

Азія:

– Група міжнародних вчених, яка вивчає поховання імператора Китаю Цинь Шихуанді, повідомила, що у них є докази того, що Захід та Китай контактували ще до того, як Китай відкрив мандрівник Марко Поло у XIII столітті. Зокрема, із китайцями ще у III столітті до нашої ери могли контактувати греки. Вчені вважають, що відомі статуї «Теракотової армії» у Сіані створили під впливом грецької скульптури. Зокрема, це могло мати місце під час завоювань Александра Македонського у IV столітті до н.е. Нині італійський мандрівник Марко Поло вважається першим європейцем, який побував в Китаї.

– Щонайменше 32 людини загинули та понад 50 поранені внаслідок подвійного нападу на шиїтів в Афганістані. Група озброєних людей увірвалася до мечеті Сахі та відкрила вогонь, коли там розпочалася святкова молитва на честь дня Ашура. Пізніше, смертник підірвав себе біля мечеті у провінції Балх. Місцева влада підозрює у злочинах терористичний рух «Талібан».

– Голова військового уряду Таїланду Прают Чан-Оча перервав свою подорож східними регіонами країни та повернувся до Бангкока на тлі чуток про погіршення здоров`я 88-річного короля Пуміпона Адульядета.

– Південна Корея дозволила службі берегової охорони відкривати вогонь по китайських браконьєрах у своїх територіальних водах.

– 12 людей загинули внаслідок збройних зіткнень між урядовими військами та бойовиками у штаті Ракхайн у М`янмі. За останній тиждень понад 200 бойовиків послідовно атакували сім поліцейських відділків. Влада підозрює, що це представники дискримінованої в країні етнічної меншості Рохінджа.

Європа:

– Близько 80 тисяч веселкових форелей вирвалися на волю внаслідок зіткнення двох вантажних кораблів біля берегів Данії неподалік острова Ютландія.

– Прем`єр-міністр Великої Британії Тереза Мей виступила проти введення над Сирією «безпольотної зони».

– Німеччина ухвалила рішення продовжити мандат своєї військової місії в операціях проти терористів «Ісламської держави» у складі Міжнародної коаліції у Сирії та Іраку до кінця 2017 року.

Близький Схід:

– Рада Федерації РФ схвалила рішення про розміщення російського військового контингенту в Сирії на постійній основі. Розгортатися війська будуть у порту Тартус в провінції Латакія.

– Сирійська антиурядова група «Джейш Аль-Тахрір» збудувала табір для терористів «Ісламської держави» та членів їхніх родин. Там їх намагаються завербувати у лави антиурядових угруповань. Чимало бойовиків очікують шаріатського суду.

– Двоє французьких військових поранені внаслідок удару безпілотника терористів «Ісламської держави» в Іраку. Це перший випадок застосування бойовиками власного БПЛА.

– Понад 600 сирійських бойовиків склали зброю та передали армійським підрозділам важке озброєння в межах угоди у містечках Аль-Гама та Аль-Кадсійя у західному передмісті Дамаска. Відповідно до угоди, понад 400 бойовиків та членів їхніх родин будуть евакуйовані з міст до провінції Ідліб. Ще близько 300 людей, які побажали залишитися у місті, будуть амністовані урядом та передадуть всю зброю сирійській армії. Обидва міста перейшли під контроль сирійських військ.

– За деякими даними, у східному Алеппо розпочалися переговори між окремою групою ісламістів з коаліції «Армія завоювання» та сирійським урядом щодо складання зброї, здачі частини східних кварталів урядовим силам та евакуації через «гуманітарний коридор». Терористична організація «Фронт Аль-Нусра» та радикальний ісламістський рух «Нур Ед-Дін Аль-Занкі» відмовилися від перемов.

Автор